Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Resurrection Catholic Sec Sch Track & Field and Cross Country - Kitchener, Ontario
you RUN the place
455 University Ave W, Kitchener, Ontario, N2N 3B9, Canada
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Scott Buttinger
Photos (
0
)
View
Videos (
19
)
View
News (
27
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2008 / 2009 - (2 articles)
2009 / 2010 - (5 articles)
2010 / 2011 - (7 articles)
2011 / 2012 - (9 articles)
2012 / 2013 - (4 articles)
All News
Search
2013 Results - OFSAA Track and Field Championships
Published by
RunnerSpace.com/OFSAA
Jun 8th 2013, 1:33pm
Comments
Attached Documents
Thursday Results
Posted 06/08/2013 (1488 downloads)
Friday Results
Posted 06/08/2013 (1896 downloads)
OFSAA Track and Field Championships
Jun 6, 2013 to Jun 8, 2013
Oshawa Civic Stadium, Oshawa, ON, CA
Timing/Results by:
Windsor Timing - Windsor - ON - Timing Compa
« Filter Results by Team: »
AB Lucas
Abbey Park
Acton
Agincourt CI
Albert Campbell
Albert College
Alexander MacKenzie - Richmond Hill
Algonquin E S
All Saints - Kanata
All Saints - Whitby
Alliance
Almaguin Highlands
Almonte
AN Myer
Ancaster
Anderson Collegiate
Arnprior
Ascension of Our Lord
Ashbury College
Assumption - Brantford
Assumption College - Windsor
Aurora
Banting Memorial
Barrie Central
Barrie North
Barton SS
Bayfield School - Consecon
Bayridge
Bayside
Bear Creek
Bell
Belle River
Bill Crothers SS
Birchmount Park CI
Bishop Alexander Carter
Bishop Allen Academy
Bishop Marrocco-Thomas Merton
Bishop P.F. Reding
Bishop Smith
Bishop Strachan
Bishop Tonnos
Blessed Mother Teresa - Scarborough
Blessed Trinity
Bluevale CI
Bracebridge/Muskoka Lakes
Bradford
Bramalea Secondary
Brampton Centennial
Brampton Christian Academy
Branksome Hall
Brebeuf College
Brock
Brookfield
Brother Andre Catholic
Bur Oak S S
Burlington Central
Cairine Wilson
Cameron Heights
Canterbury
Cardinal Carter Cath - Aurora
Cardinal Leger
Cardinal Newman Cath - Scarborough
Carleton Place
Castlebrooke SS
Catholic Central - London
Catholic Central - Windsor
Cawthra Park
Centennial Collegiate
Centennial Secondary
Central Algoma
Central Elgin
Central Huron
Centre Hastings
Centre Wellington
Chaminade College
Char-Lan Dhs
Chatham Christian
Chatham-Kent
Chippewa Secondary
Christ the King
Clarke
Clarkson
Cobourg East
Cobourg West
Cochrane
College Notre Dame - Sudbury
Collingwood CI
Colonel By
Confederation - Val Caron
Country Day
Courtice
Crescent
Crestwood
David & Mary Thompson
David Suzuki
De La Salle College
Delhi
Denis Morris
Don Bosco
Don Mills
Donald A. Wilson
Downsview
Dr GW Williams
Dr JM Denison
Dr Norman Bethune
Dryden
Dunbarton
Dunnville
Earl Haig
Earl of March
East Northumberland
East York
Eastdale - Oshawa
Eastern Commerce Collegiate Institute
Eastview
Eastwood CI
Eden
EL Crossley
Elisabeth-Bruyer
Elliot Lake
Elmira
Elmvale
Emery
Emily Carr
Englehart
Erin
Erindale
Ernestown
ES Beatrice Desloges
ES Catholique de la Vérendrye
ES Franco Cite - Ottawa
ES Garneau - Orleans
ES Jean Vanier - Welland
ES L'Héritage
ES Marc Garneau - Trenton
ES Pere Rene de Galinee
ES Thériault Catholic
ESC Champlain
ESC Pierre-Savard
ESP De La Salle - Ottawa
ESP Deslauriers
ESP Louis Riel
Espanola
Essex
Essm-New Liskear
Etobicoke CI
Etobicoke School of the Arts
Father Henry Carr
Father John Redmond
Father Leo Austin
Father Michael Goetz
FE Madill
Fellowes
Fenelon Falls
FJ Brennan
FJ McElligott
Fletcher's Meadow
Forest Heights
Fort Erie
Francis Libermann
Franco-Ouest - Nepean
Frontenac
Garth Webb
General Amherst
General Panet
Georgetown
Georgian Bay
Geraldton
Glebe CI
Glencoe
Glengarry
Glenview Park
Gordon Graydon
Governor Simcoe
Grand River CI
Great Lakes Christian College
Greenwood College
Grimsby
Guelph
Guido DeBres
Haliburton Highlands
Hammarskjold
Harbord
Harrow
Havergal
Hearst
Heart Lake
Henry Street
Highland
Hillcrest - Ottawa
Hillfield Strathallan
Holy Cross - St Catharines
Holy Cross - Strathroy
Holy Cross Cath - Kingston
Holy Names - Windsor
Holy Trinity - Bradford
Holy Trinity - Courtice
Holy Trinity - Kanata
Holy Trinity - Oakville
Holy Trinity - Simcoe
Holy Trinity Catholic - Cornwall
Hon WC Kennedy
Humberside
Humberview
Huntsville
Huron Heights - Kitchener
Huron Heights - Newmarket
Huron Park
IE Weldon
Immaculata
Innisdale
Iroquois Ridge
Jacob Hespeler
James Cardinal McGuigan
Jarvis
Jean Vanier Cath - Richmond Hill
John Cabot
John F Ross
John Fraser
John McCrae
John Paul II - London
John Polanyi
Keswick
Kincardine
Kingston
Kingsville
Kitchener-Waterloo
Korah
L'Amoreaux
l'Horizon Catholic
La Salle - Kingston
Lajeunesse
Lakefield Dist - Lakefield
Lakeshore Cath - Port Colborne
Lambton Central
Langstaff
Lasalle - Sudbury
Laura Secord
Lawrence Park
L’Escale
L’Essor
Leamington
Leaside
Lester B Pearson CI - Scarborough
Lindsay
Lisgar
Lo-Ellen Park
Lockerby Composite
London Central
London Christian
London South
Longfields
Lord Dorchester
Loretto Abbey
Loretto College
Lorne Park
Loyalist
Loyola Catholic
Lycee Claudel - Ottawa
Macdonald-Cartier
Malvern
Manitoulin
Maple
Maranatha Christian Academy
Marie-Rivier
Markville
Marshall McLuhan
Martingrove
Mary Ward
Mayfield
Medway
Mentor College
Merivale
Michael Power-St Joseph’s
Midland Secondary
Milton
Mitchell
MM Robinson
Moira
Monarch Park
Monsignor Paul Dwyer Catholic
Monsignor Percy Johnson
Montcalm
Mother Teresa - London
Mother Teresa - Nepean
Nantyr Shores
Napanee
Nelson
Nepean
Newmarket
Niagara Christian College
Nicholson
North Albion
North Dundas
North Grenville
North Hastings
North Lambton
North Middlesex
North Park - Brantford
North Toronto
Northern - Sarnia
Northern - Sturgeon Falls
Northern - Toronto
Norwell
Notre Dame - Ajax
Notre Dame - Brampton
Notre Dame - Burlington
Notre Dame - Toronto
Notre Dame Cath - Carleton Place
Notre Dame des Grands Lacs
Nottawasaga Pines
O'Gorman
O'Neill
Oakridge
Oakville Trafalgar
Opeongo
Orangeville
Orillia District CVI
Osgoode
Ottawa Technical
Our Lady of Lourdes
Our Lady of Mount Carmel
Our Lady of the Lake
Paincourt
Park Street CI
Parkside - Dundas
Parkside CI - St Thomas
Parry Sound
Patrick Fogarty
Penetanguishene
Peninsula Shores
Perth
Philip Pocock
Pickering - Ajax
Pine Ridge
Pope John Paul II - Scarborough
Port Colborne
Port Credit
Port Hope
Port Perry
Preston Secondary
Prince Edward Collegiate
Publique Renaissance
Queen Elizabeth - Kingston
Quinte
Quinte Christian
Regina Mundi
Regiopolis-Notre Dame - Kingston
Renfrew
Resurrection
Richview CI
Rideau - Elgin
Ridgemount
Ridgeway-Crystal Beach
Ridley College
Riverdale
Riverside
Robert Hall
Rockway Mennonite
Roland Michener
Rothwell-Osnabruck
RS McLaughlin
Sacre-Coeur
Sacred Heart - Stittsville
Sacred Heart Cath - Newmarket
Saltfleet
Samuel Genest
Sandwich
Sarnia
Saugeen
Saunders
Seaway
Senator O’Connor
Sharbot Lake
Sherwood
Silverthorn
Simcoe
Sinclair
Sir Allan MacNab
Sir Frederick Banting
Sir John A MacDonald - Agincourt
Sir John A MacDonald - Hamilton
Sir Oliver Mowat
Sir Wilfrid Laurier - London
Sir Wilfrid Laurier CI - Scarborough
Sir William Mulock
Sir Winston Churchill - St Catharines
Sir Winston Churchill - Thunder Bay
Smithville District Christian
South Carleton
South Grenville
South Huron
South Lincoln
Southwood
St Aloysius Gonzaga
St Andrew's College
St Anne - Windsor
St Anne's - Clinton
St Augustine - Brampton
St Basil - SS Marie
St Benedict - Cambridge
St Benedict Cath - Sudbury
St Charles Garnier - Whitby
St Christopher
St Clement's - Toronto
St David
St Dominic Catholic
St Edmund Campion
St Elizabeth Catholic
St Francis Xavier - Gloucester
St Ignatius - Thunder Bay
St Ignatius of Loyola
St James
St Jean de Brebeuf - Hamilton
St Jean de Brebeuf - Vaughn
St Joan of Arc - Barrie
St Joan of Arc - Maple
St Joan of Arc - Mississauga
St John's - Perth
St John's Kilmarnock - Breslau
St Joseph's - Mississauga
St Joseph's - Barrie
St Joseph's - Cornwall
St Joseph's - Nepean
St Joseph's - Renfrew
St Joseph's - St Thomas
St Joseph's - Windsor
St Joseph's Coll - Toronto
St Joseph's Morrow Park - Willowdale
St Joseph-Scollard Hall - North Bay
St Lawrence
St Marcellinus
St Mark
St Marquerite d’Youville
St Martin's
St Mary - Pickering
St Mary's - Brockville
St Mary's - Cobourg
St Mary's - Hamilton
St Mary's - Kitchener
St Mary's - Owen Sound
St Mary's - St Mary's
St Mary's College - SS Marie
St Maximilian Kolbe - Aurora
St Michael - Kemptville
St Michael - Niagra Falls
St Michael's - Toronto CISAA
St Patrick - Thunder Bay
St Patrick - Toronto
St Paul - Mississauga
St Paul - Niagra Falls
St Paul - Ottawa
St Paul's - Trenton
St Peter's - Barrie
St Peter's - Peterborough
St Pius X
St Robert
St Roch - Brampton
St Theresa - Belleville
St Theresa of Lisieux - Richmond Hill
St Theresa’s - Midland
St Thomas Aquinas - Brampton
St Thomas Aquinas - Kenora
St Thomas Aquinas - Lindsay
St Thomas Aquinas - London
St Thomas Aquinas - Oakville
St Thomas Aquinas - Tottenham
St Thomas More
St Thomas of Villanova - King City
St Thomas of Villanova - Lasalle
Stephen Leacock C I
Stouffville
Stratford Central
Stratford Northwestern
Strathroy
Streetsville
Superior - Thunder Bay
Superior Heights
Sydenham
Tecumseh Vista Academy
The Woodlands
The York
Thomas A Blakelock
Thomas A Stewart
Thornlea
Thorold
Thousand Islands
Timiskaming
Timmins Vocational
Toronto French
Trenton
Trinity College
Twin Lakes
Unity Christian - Barrie
University of Toronto
Upper Canada Coll - Toronto
Ursuline College The Pines
Uxbridge
Valley Heights
Vaughan - Thornhill
Vaughan Road Academy
Vincent Massey
Waterdown
Waterloo CI
WC Eaket
Welland Centennial
West Carleton S S
West Ferris
West Hill - Owen Sound
West Hill - Toronto
West Park
Westdale
Westgate
Westlane
Westminster
Westmount - Hamilton
Westside Secondary
Westview Centennial
Wexford
WF Herman
White Oaks
White Pines
Widdifield
William Lyon Mackenzie
Windfields Jr. H S
Woburn
Woodbridge College
Woodland Christian
Woodroffe
Woodstock
York Memorial
York Mills
Men:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
2k Steeple
|
100h
|
110h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
100m
|
200m
|
400m
|
800m
|
1500m
|
3k
|
1500m Steeple
|
80h
|
100h
|
300h
|
400h
|
4x100m
|
4x400m
|
Shot
|
Discus
|
Javelin
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
|
200m Wheelchair
Mens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Salomons, Cody
London Christian
13.27
+1.4
1
2
Mistry, Jay
Castlebrooke SS
15.37
+1.4
1
3
McLaren, Austin
Saugeen
15.71
+1.4
1
4
Eisnor, Dylan
North Lambton
16.29
+1.4
1
5
Newell, Devon
Central Huron
17.25
+1.4
1
6
Robert, Jason
Chaminade Colleg
17.36
+1.4
1
Mens 100m Blind
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
McLeod, Adam
Lakeshore Cath -
16.13w
+3.6
1
Mens 100m Intellectual
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
SNIDER, PETER
Waterloo CI
11.98
+1.3
2
2
Nicks, Eddie
St Augustine - B
12.33
+1.3
2
3
Meredith, Brandon
Moira
12.74
+1.3
2
4
Thompson, Garrett
Sydenham
13.44
+1.3
2
5
Stewart, Jesse
Northern - Sarni
13.57
+0.6
1
6
Wood, Thomas
Assumption Colle
13.73
+1.3
2
7
Grant, D'Vaughn
Woodbridge Colle
13.81
+0.6
1
8
Prince, Justin
Catholic Central
13.94
+0.6
1
9
Amaral, Danny
Regiopolis-Notre
13.95
+1.3
2
10
Arden, Andrew
Ridgemount
14.03
+1.3
2
11
Leonard, Kenny
All Saints - Whi
14.19
+0.6
1
12
Ladd, Chandler
Lakeshore Cath -
14.29
+0.6
1
13
Asselin, Joel
Woodbridge Colle
15.88
+0.6
1
14
Jarick, Devin
Parry Sound
23.65
+0.6
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ugwuala, Malik
Michael Power-St
10.85
+1.3
1
2
Hector, Aaron
Father Henry Car
10.91
+1.3
1
3
Norton, Cole
Prince Edward Co
10.93
+1.3
1
4
Paul, Shermar
St Paul - Ottawa
11.04
+1.3
1
5
Rhone, Daiten
Donald A. Wilson
11.17
+1.3
1
6
Elliot, Chad
St Mary - Picker
11.28
+1.3
1
7
Egert, Nathan
Nelson
11.33
+1.3
1
8
Rosaasen, Connor
St Thomas of Vil
11.37
+1.3
1
Mens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Norton, Cole
Prince Edward Co
10.87w
+2.6
1
4
Ugwuala, Malik
Michael Power-St
10.92w
+2.6
1
2
Hector, Aaron
Father Henry Car
11.04
+0.7
3
5
Paul, Shermar
St Paul - Ottawa
11.06
+0.7
3
3
Rhone, Daiten
Donald A. Wilson
11.17
+1.8
2
6
Elliot, Chad
St Mary - Picker
11.23
+1.8
2
7
Egert, Nathan
Nelson
11.26w
+2.6
1
8
Rosaasen, Connor
St Thomas of Vil
11.27
+1.8
2
9
Smith, Liam
Thousand Islands
11.28
+1.8
2
10
Riley, Logan
All Saints - Whi
11.30w
+2.6
1
11
Smith, Christopher
Clarkson
11.30
+0.7
3
12
Eddleston, Joey
St Christopher
11.31
+1.8
2
13
Letts, Brandon
St Marquerite d�
11.32
+1.8
2
14
Lee-Hyman, Brandon
Sandwich
11.36
+0.7
3
15
Allen, Nh'shaun
David & Mary Tho
11.41
+0.7
3
16
Anderson, Ishan
Silverthorn
11.43
+0.7
3
17
Thompson, Leacroft
St Edmund Campio
11.49w
+2.6
1
18
LaCivita, Giordano
Holy Names - Win
11.50
+0.7
3
19
Zabsonre, Majeed
Brother Andre Ca
11.53w
+2.6
1
20
Savage-perreault, Skyl
l'Horizon Cathol
11.62
+1.8
2
21
Pap, Robert
St Paul - Ottawa
11.76w
+2.6
1
22
Jones, Andrew
Korah
11.92
+0.7
3
23
Tenhave, Sean
Westgate
12.04
+1.8
2
24
Brisson, Alex
Cochrane
12.76w
+2.6
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Victor, Aiden
Sinclair
11.17
+1.9
1
2
Reason, Kurdell
All Saints - Whi
11.24
+1.9
1
3
Rowe, Rojae
St Joseph's - Wi
11.30
+1.9
1
4
Muhima, Muhindo
Woodroffe
11.35
+1.9
1
5
Kollie, Dorbor
Longfields
11.40
+1.9
1
6
Santos, Marco Dos
Bishop Marrocco-
11.47
+1.9
1
7
Reynolds, Kyeree
Pickering - Ajax
11.49
+1.9
1
8
McCalla, Tre
Agincourt CI
11.52
+1.9
1
Mens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Victor, Aiden
Sinclair
11.19w
+2.4
2
4
Rowe, Rojae
St Joseph's - Wi
11.28w
+2.4
2
2
Reason, Kurdell
All Saints - Whi
11.33
+1.3
1
2
Kollie, Dorbor
Longfields
11.33
+1.7
3
5
Muhima, Muhindo
Woodroffe
11.36
+1.3
1
7
McCalla, Tre
Agincourt CI
11.38w
+2.4
2
8
Santos, Marco Dos
Bishop Marrocco-
11.41w
+2.4
2
9
Snyder, Trent
Grimsby
11.43w
+2.4
2
10
Lansanah, Jalla
ESC Pierre-Savar
11.44
+1.3
1
11
Stanley, Jevante
St Thomas Aquina
11.46w
+2.4
2
6
Reynolds, Kyeree
Pickering - Ajax
11.52
+1.7
3
12
Lewis-Banton, Jaylen
Fletcher's Meado
11.56
+1.7
3
13
Barnum, Shemar Allen
William Lyon Mac
11.59
+1.7
3
14
Agbeyegbe, Tosan
St Augustine - B
11.60
+1.3
1
15
Smith, Lyndon
FE Madill
11.61
+1.3
1
16
Panetta, Daniel
Holy Names - Win
11.63
+1.7
3
17
Montaque, Dajae
York Memorial
11.72w
+2.4
2
17
Erhegiamen, Stephen
Nantyr Shores
11.72
+1.7
3
19
Mufuta, Jonathan
ESP Louis Riel
11.77
+1.7
3
20
Jeanson, Brett
WC Eaket
11.80
+1.3
1
21
Traore, Imho
Lockerby Composi
11.85w
+2.4
2
22
Metz, Brandon
Jacob Hespeler
11.85
+1.3
1
23
Michaud, Jacob
Timmins Vocation
12.34
+1.7
3
24
Thordason, James
Westgate
12.37
+1.3
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ford-Azonwanna, Andre
James Cardinal M
10.43
+1.9
1
2
Ajomale, Bolade
Alexander MacKen
10.51
+1.9
1
3
Barker, Deion
St Marcellinus
10.60
+1.9
1
4
Palomino, Nicholas
Dr GW Williams
10.73
+1.9
1
5
BARRY, THESHAWN
Sir John A MacDo
10.77
+1.9
1
6
Plunkett, Jacob
Arnprior
11.07
+1.9
1
7
Eze, Lotanna
Albert College
18.58
+1.9
1
Mens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ajomale, Bolade
Alexander MacKen
10.53
+1.9
1
4
Ford-Azonwanna, Andre
James Cardinal M
10.63
+1.9
1
2
Barker, Deion
St Marcellinus
10.64
+1.7
2
7
Eze, Lotanna
Albert College
10.67
+1.9
1
8
Palomino, Nicholas
Dr GW Williams
10.73
+1.9
1
3
BARRY, THESHAWN
Sir John A MacDo
10.79w
+2.4
3
5
Bobb, Brandon
St Charles Garni
10.83
+1.7
2
9
Benjamin, Kristian
St Roch - Brampt
10.85
+1.9
1
10
Jno-Pierre, Angus
Ascension of Our
10.88
+1.7
2
6
Plunkett, Jacob
Arnprior
10.88w
+2.4
3
11
Halog, Jonelle
Bell
10.93w
+2.4
3
12
Giorgi, Mike
Lambton Central
10.95
+1.7
2
13
Fallaise, Lucas
Centennial Secon
11.04
+1.7
2
14
Kyeame, Nathan
Bill Crothers SS
11.06
+1.9
1
14
WEBBER, MICHAEL
St James
11.06w
+2.4
3
16
Dodoo, Roland
St Thomas Aquina
11.18
+1.9
1
17
Exell, Billy
St Patrick - Thu
11.23w
+2.4
3
18
Leblanc, Darien
Holy Cross Cath
11.29w
+2.4
3
19
Collis, Xavier
Father Henry Car
11.29
+1.7
2
20
McKee, Jake
St Patrick - Thu
11.32w
+2.4
3
21
Hodgins, Connor
St Joseph's - St
11.35
+1.7
2
22
Kramer, Christopher
St Basil - SS Ma
11.36w
+2.4
3
23
Paquette, Corey
Timmins Vocation
11.43
+1.9
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hector, Aaron
Father Henry Car
22.72
-1.9
1
2
Norton, Cole
Prince Edward Co
22.80
-1.9
1
3
Riley, Logan
All Saints - Whi
22.95
-1.9
1
4
Anderson, Ishan
Silverthorn
23.12
-1.9
1
5
Smith, Liam
Thousand Islands
23.18
-1.9
1
6
Egert, Nathan
Nelson
23.49
-1.9
1
7
Thibeault, Conor
Marshall McLuhan
23.59
-1.9
1
8
Abdullahi, Ramzi
John Polanyi
23.68
-1.9
1
Mens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Smith, Liam
Thousand Islands
22.77
-1.0
3
2
Hector, Aaron
Father Henry Car
22.91
-1.6
2
4
Riley, Logan
All Saints - Whi
22.92
-1.6
2
7
Anderson, Ishan
Silverthorn
22.99
-1.6
2
5
Egert, Nathan
Nelson
23.03
-1.0
3
3
Norton, Cole
Prince Edward Co
23.04
-2.3
1
8
Thibeault, Conor
Marshall McLuhan
23.13
-1.0
3
9
Cumberbatch, Keyshaun
Pickering - Ajax
23.19
-1.0
3
10
Zabsonre, Majeed
Brother Andre Ca
23.25
-1.0
3
6
Abdullahi, Ramzi
John Polanyi
23.27
-2.3
1
11
Thompson, Leacroft
St Edmund Campio
23.36
-1.6
2
12
Rosaasen, Connor
St Thomas of Vil
23.38
-1.6
2
13
Lee-Hyman, Brandon
Sandwich
23.46
-2.3
1
14
Helman, Miles
Bill Crothers SS
23.47
-1.0
3
15
LaCivita, Giordano
Holy Names - Win
23.72
-2.3
1
16
Selman, Jaquan
Denis Morris
24.03
-1.6
2
17
Foster, Curtis
Arnprior
24.20
-2.3
1
18
Puskas, Jake
St Ignatius - Th
24.43
-2.3
1
19
Read, Colton
St Basil - SS Ma
24.91
-2.3
1
20
Houghton, Walker
Englehart
24.97
-1.0
3
21
Gibb, Tyler
Widdifield
25.33
-1.6
2
22
Letts, Brandon
St Marquerite d�
25.78
-1.6
2
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Rowe, Rojae
St Joseph's - Wi
23.50
-1.7
1
2
McCalla, Tre
Agincourt CI
23.55
-1.7
1
3
Reason, Kurdell
All Saints - Whi
23.66
-1.7
1
4
Kollie, Dorbor
Longfields
23.68
-1.7
1
5
Hamblett, Jesse
David Suzuki
23.71
-1.7
1
6
Muhima, Muhindo
Woodroffe
23.96
-1.7
1
7
White, Austin
St Michael - Kem
23.97
-1.7
1
8
Callender, Thomas
Wexford
24.02
-1.7
1
Mens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Rowe, Rojae
St Joseph's - Wi
23.39
-1.7
1
4
Reason, Kurdell
All Saints - Whi
23.63
-1.7
1
2
McCalla, Tre
Agincourt CI
23.67
-2.4
3
5
Hamblett, Jesse
David Suzuki
23.80
-2.4
3
7
Muhima, Muhindo
Woodroffe
23.81
-1.7
1
3
Kollie, Dorbor
Longfields
23.90
-2.3
2
8
Callender, Thomas
Wexford
23.91
-2.4
3
9
Barnum, Shemar Allen
William Lyon Mac
23.92
-2.4
3
10
Williams, Shay
Regina Mundi
24.03
-1.7
1
6
White, Austin
St Michael - Kem
24.07
-2.3
2
11
Lansanah, Jalla
ESC Pierre-Savar
24.17
-2.4
3
12
Reynolds, Kyeree
Pickering - Ajax
24.19
-2.3
2
13
Stanley, Jevante
St Thomas Aquina
24.20
-2.3
2
14
Panetta, Daniel
Holy Names - Win
24.24
-1.7
1
15
Lewis-Banton, Jaylen
Fletcher's Meado
24.26
-1.7
1
16
Kanu, James
Chaminade Colleg
24.41
-2.3
2
17
Balfour, Reuban
Sir Wilfrid Laur
24.68
-2.4
3
18
Senecal, Zach
St Mary's Colleg
24.94
-2.4
3
19
Shpuntov, Daniel
Alexander MacKen
24.97
-2.4
3
20
Lorraway, Nicholas
Iroquois Ridge
25.04
-1.7
1
21
Traore, Imho
Lockerby Composi
25.27
-2.3
2
22
Thordason, James
Westgate
25.75
-1.7
1
23
Michaud, Jacob
Timmins Vocation
25.98
-2.3
2
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ajomale, Bolade
Alexander MacKen
21.71
+0.1
1
2
Embury, Wade
Sydenham
22.07
+0.1
1
3
Allotey, Dillando
Monsignor Paul D
22.15
+0.1
1
4
Nurse, Cameron
Michael Power-St
22.17
+0.1
1
5
Brown, Jaiden
Pine Ridge
22.30
+0.1
1
6
Fallaise, Lucas
Centennial Secon
22.74
+0.1
1
--
Barker, Deion
St Marcellinus
DQ
+0.1
1
--
Ford-Azonwanna, Andre
James Cardinal M
DQ
+0.1
1
Mens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ford-Azonwanna, Andre
James Cardinal M
21.40
+1.6
1
4
Ajomale, Bolade
Alexander MacKen
21.57
+1.6
1
2
Barker, Deion
St Marcellinus
21.84
-1.2
3
7
Nurse, Cameron
Michael Power-St
21.97
+1.6
1
3
Allotey, Dillando
Monsignor Paul D
22.00
+0.8
2
5
Embury, Wade
Sydenham
22.10
-1.2
3
6
Fallaise, Lucas
Centennial Secon
22.17
+0.8
2
8
Brown, Jaiden
Pine Ridge
22.24
+1.6
1
10
Thompson, Graeme
St Mary's - Cobo
22.27
+0.8
2
9
Stephenson, Jermain
St James
22.27
-1.2
3
11
Benjamin, Kristian
St Roch - Brampt
22.37
-1.2
3
12
Cunningham, Joshua
Brother Andre Ca
22.37
-1.2
3
13
Giorgi, Mike
Lambton Central
22.45
+0.8
2
14
Smiley, Mitchell
Northern - Sarni
22.48
+0.8
2
15
Patterson, Bryson
John McCrae
22.50
-1.2
3
16
Collis, Xavier
Father Henry Car
22.51
+1.6
1
17
Palmer-Salmon, Daniel
St Edmund Campio
22.55
+1.6
1
18
Paljola, Neinkel
Forest Heights
22.56
+1.6
1
19
MacDonald, Jason
Eastern Commerce
22.87
+0.8
2
20
McKee, Jake
St Patrick - Thu
22.90
+0.8
2
21
Kramer, Christopher
St Basil - SS Ma
22.97
+0.8
2
22
Tyrrell, Brandon
Thomas A Blakelo
23.15
-1.2
3
23
Paquette, Corey
Timmins Vocation
23.67
-1.2
3
--
Exell, Billy
St Patrick - Thu
DQ
+1.6
1
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edward, Davis
Oakridge
49.48
1
2
Heppenstall, Robert
St Thomas More
49.74
1
3
Miller, Chris
Donald A. Wilson
49.93
1
4
Ponnambalam, Ildemaro
St David
50.82
1
5
Riley, Logan
All Saints - Whi
50.92
1
6
Anderson, Ishan
Silverthorn
51.03
1
7
LaCivita, Giordano
Holy Names - Win
51.14
1
--
LeLiever, Matthew
St Marcellinus
DQ
1
Mens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
LeLiever, Matthew
St Marcellinus
50.61
3
2
Heppenstall, Robert
St Thomas More
50.65
2
4
Miller, Chris
Donald A. Wilson
50.82
3
3
Edward, Davis
Oakridge
51.04
1
7
Anderson, Ishan
Silverthorn
51.41
3
5
LaCivita, Giordano
Holy Names - Win
51.49
2
8
Ponnambalam, Ildemaro
St David
51.62
2
6
Riley, Logan
All Saints - Whi
51.83
1
9
Banfield, Myles
Bill Crothers SS
52.21
1
10
Wilson, Daniel
Birchmount Park
52.47
3
11
McEwen, Stephen
Maranatha Christ
52.56
3
12
Smith, Liam
Thousand Islands
53.10
3
13
Stewart, Max
Oakville Trafalg
53.12
2
14
Houghton, Walker
Englehart
53.67
1
15
Cuddihey, Justin
St Mark
54.24
2
16
Galleta, Kevin
Francis Liberman
54.83
1
17
Capina, Joshua
L’Escale
54.90
3
18
Pendziwol, Ryan
Westgate
56.16
3
19
Hylton, Richard
Emery
56.67
1
20
Lukasek, Justin
St Patrick - Thu
57.05
1
21
Istvandi, Scott
Bishop Alexander
57.86
2
--
Foster, Curtis
Arnprior
DQ
2
--
Frith, Cyan
Dunbarton
DQ
1
--
Recinos, Alex
St Thomas Aquina
DQ
2
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bimm, Alexander
St Michael's - T
51.27
1
2
Petersen, Michael
Malvern
51.66
1
3
Pauli, Cody
Mitchell
51.84
1
4
Wossen, Ezana
Marshall McLuhan
51.97
1
5
White, Austin
St Michael - Kem
52.17
1
6
Wilson, Liam
Orangeville
52.18
1
7
Smyth, Brent
Westmount - Hami
52.52
1
8
Fisher, Graeme
Vincent Massey
53.45
1
Mens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Bimm, Alexander
St Michael's - T
52.33
3
2
Pauli, Cody
Mitchell
52.59
2
4
Wossen, Ezana
Marshall McLuhan
52.91
2
3
Petersen, Michael
Malvern
53.05
1
5
Wilson, Liam
Orangeville
53.06
3
6
Smyth, Brent
Westmount - Hami
53.59
1
7
White, Austin
St Michael - Kem
53.65
3
8
Fisher, Graeme
Vincent Massey
53.86
3
9
Hamblett, Jesse
David Suzuki
53.90
1
10
Sigouin, Yannik
St John's - Pert
54.36
1
10
Dupont, Ethan
St Christopher
54.36
2
12
McLennan, Jacob
Bishop Allen Aca
54.58
2
13
Johns, Philippe
ES Thériault Ca
54.68
3
14
Pantaleo, Emilio
John Fraser
54.73
3
15
Welsh, Brock
Innisdale
55.06
3
16
Edwards, D'Andre
St Joan of Arc -
55.06
2
17
Dacosta, Tyler
ES Thériault Ca
55.19
2
18
Tessier, Connor
Espanola
55.30
3
19
Ndinsil, Bedi
ESP Louis Riel
55.31
1
20
Traore, Imho
Lockerby Composi
55.82
1
21
Toogood, Rhys
Newmarket
55.89
2
22
Leblanc, Devin
Holy Cross Cath
55.98
1
23
Baig, Soman
Dunbarton
56.23
1
24
Kabongo, Nathan
Pickering - Ajax
56.49
2
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cunningham, Joshua
Brother Andre Ca
47.78
1
2
Franklin, Rayshaun
Stephen Leacock
48.05
1
3
Embury, Wade
Sydenham
48.12
1
4
Paljola, Neinkel
Forest Heights
48.39
1
5
Thompson, Graeme
St Mary's - Cobo
48.51
1
6
Stephenson, Jermain
St James
48.53
1
7
Williams, Myles
Dunbarton
48.69
1
8
Russell, William
Pine Ridge
49.72
1
Mens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Embury, Wade
Sydenham
48.70
2
2
Paljola, Neinkel
Forest Heights
48.94
1
4
Williams, Myles
Dunbarton
49.21
1
5
Thompson, Graeme
St Mary's - Cobo
49.62
2
3
Stephenson, Jermain
St James
49.96
3
7
Franklin, Rayshaun
Stephen Leacock
50.03
2
8
Russell, William
Pine Ridge
50.03
1
6
Cunningham, Joshua
Brother Andre Ca
50.18
3
9
Allotey, Dillando
Monsignor Paul D
50.58
3
10
Nurse, Cameron
Michael Power-St
50.67
1
11
Papak, Dylan
WF Herman
50.69
3
12
Parris, Khalil
Sandwich
50.85
2
13
Nash, Sonjoe
Heart Lake
51.12
2
14
Trickey, Ben
Sydenham
51.26
3
15
Dion, Garrett
Sir Winston Chur
51.46
1
16
Meades, Liam
Sacred Heart - S
51.68
3
17
Kramer, Christopher
St Basil - SS Ma
51.68
1
18
Broderick, Gabriel
Cardinal Newman
51.93
1
19
Richards, Curtis
St Aloysius Gonz
52.05
2
20
Badali, Thomas
St Michael's - T
52.08
2
21
Belan, Brandon
St Benedict Cath
53.02
1
22
George, Jabari
Denis Morris
54.06
3
23
Sirignano, Brandon
St Patrick - Thu
54.55
3
24
Gelinas, Jordan
ES Thériault Ca
55.17
2
Mens 400m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ritter, Dylan
Marshall McLuhan
1:27.99
1
Mens 800m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Eisnor, Dylan
North Lambton
2:57.08
1
2
Mistry, Jay
Castlebrooke SS
3:38.76
1
Mens 800m Blind
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
McLeod, Adam
Lakeshore Cath -
3:02.38
1
Mens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Heppenstall, Robert
St Thomas More
1:54.86
1
2
Serviss, Max
General Panet
1:56.27
1
3
Patton, Mark
Centre Wellingto
1:57.63
1
4
Tashlin-Clifford, Phoe
Northern - Toron
1:58.12
1
5
Muacasso-Shour, Natan
Albert Campbell
1:58.80
1
6
Denomme, Kyle
Riverside
1:59.03
1
7
Mechler, Nathaniel
Elmira
2:02.41
1
8
Besselink, Jonathan
Holy Cross Cath
2:04.49
1
Mens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Muacasso-Shour, Natan
Albert Campbell
1:58.25
1
2
Heppenstall, Robert
St Thomas More
1:58.77
2
4
Patton, Mark
Centre Wellingto
1:58.82
2
7
Denomme, Kyle
Riverside
1:58.94
2
3
Tashlin-Clifford, Phoe
Northern - Toron
1:59.32
3
5
Serviss, Max
General Panet
1:59.42
1
6
Besselink, Jonathan
Holy Cross Cath
1:59.66
3
8
Mechler, Nathaniel
Elmira
1:59.79
2
9
Lawless, Justin
Sir Winston Chur
2:00.03
3
10
Marecak, Liam
Bayside
2:00.06
1
11
Fleck, Matt
Aurora
2:00.31
3
12
Fernandes, Isaiah
Sacred Heart Cat
2:00.42
1
13
Manson, Tom
Highland
2:00.44
1
14
Avalos, Miles
Humberside
2:01.03
2
15
Moore, Ty
North Park - Bra
2:01.04
2
16
Korol, Ryan
Notre Dame - Bur
2:01.23
1
17
Freemantle, Ben
Sacred Heart Cat
2:01.36
3
18
Retty, Teagan
St John's - Pert
2:02.37
3
19
Lafrance, Colton
Espanola
2:02.43
3
20
Houghton, Walker
Englehart
2:04.22
2
21
Wilson, Daniel
Birchmount Park
2:04.31
2
22
Solomon, Michael
St Maximilian Ko
2:04.56
1
23
Pendziwol, Ryan
Westgate
2:06.24
3
24
Grimm, Quinten
Superior Heights
2:11.76
1
Mens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hayfron, Edward
Birchmount Park
1:58.19
1
2
Fisher, Graeme
Vincent Massey
1:58.59
1
3
Day, Owen
Holy Trinity - K
1:58.68
1
4
Freeland, Sandy
Bluevale CI
2:00.23
1
5
Bimm, Alexander
St Michael's - T
2:02.28
1
6
MacKinnon, Ian
Westdale
2:03.58
1
7
Jude, Jerome
Mary Ward
2:05.04
1
8
Dupont, Ethan
St Christopher
2:05.87
1
Mens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Hayfron, Edward
Birchmount Park
2:01.18
1
4
Freeland, Sandy
Bluevale CI
2:01.21
1
2
Fisher, Graeme
Vincent Massey
2:01.74
2
5
MacKinnon, Ian
Westdale
2:01.79
2
7
Bimm, Alexander
St Michael's - T
2:01.95
2
3
Jude, Jerome
Mary Ward
2:02.19
3
6
Day, Owen
Holy Trinity - K
2:02.22
3
8
Dupont, Ethan
St Christopher
2:02.23
1
9
Petersen, Michael
Malvern
2:02.36
3
10
Salt, Nick
St Theresa - Bel
2:03.44
1
11
Moll, Daniel
White Oaks
2:05.52
1
12
Smith, Gavin
Grimsby
2:05.75
1
13
Patterson, Derek
Hammarskjold
2:05.78
3
14
Webb, Alex
Anderson Collegi
2:06.06
3
15
Adams, Nick
Sydenham
2:07.95
2
16
Channer, Devaughn
St Benedict - Ca
2:08.56
2
17
Prescod, Jordan
Anderson Collegi
2:09.03
3
18
Muir, Brendan
Thousand Islands
2:09.29
1
19
Costello, Brendan
Lo-Ellen Park
2:09.99
3
20
Leone, Landon
Innisdale
2:10.26
3
21
Toogood, Rhys
Newmarket
2:10.46
2
22
Perreault, Jager
Algonquin E S
2:11.82
2
23
Stoop, Eric
Lakeshore Cath -
2:13.29
2
24
Wuerch, Nathan
Englehart
2:14.17
1
Mens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Buttinger, Scott
Resurrection
1:51.20
1
2
Smith, Liam
Highland
1:51.76
1
3
Silva, Elijah
Brebeuf College
1:52.17
1
4
Viveiros, Matthew
Michael Power-St
1:52.50
1
5
LAND, TOMMY
Holy Trinity - S
1:52.88
1
6
Malcolm, Riley
North Park - Bra
1:53.19
1
7
Holden, Nick
Quinte
1:55.93
1
8
Elijah, Devan
Westminster
1:56.47
1
Mens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Malcolm, Riley
North Park - Bra
1:52.28
3
4
Buttinger, Scott
Resurrection
1:52.49
3
7
Smith, Liam
Highland
1:52.94
3
8
Elijah, Devan
Westminster
1:52.99
3
2
Viveiros, Matthew
Michael Power-St
1:54.12
2
9
Trapeau, Lucas
Lycee Claudel -
1:54.33
3
10
Richardson, Ben
Bill Crothers SS
1:54.46
3
5
LAND, TOMMY
Holy Trinity - S
1:54.71
2
11
Kemp, Thomas
Uxbridge
1:55.24
2
3
Holden, Nick
Quinte
1:55.62
1
6
Silva, Elijah
Brebeuf College
1:55.64
1
12
Pare, Tim
St Maximilian Ko
1:55.71
1
13
Freemantle, Alex
Sacred Heart Cat
1:56.52
1
14
Zaranek, Alexander
Our Lady of Moun
1:56.79
1
16
Moore, Travis
The Woodlands
1:58.16
2
17
Nicholas, James
Bayside
1:58.60
2
18
Moakler, Justin
Brampton Centenn
1:58.62
1
19
Belan, Brandon
St Benedict Cath
2:00.08
3
20
McCubbin, Malcolm
Widdifield
2:01.25
3
21
Gelinas, Jordan
ES Thériault Ca
2:04.61
2
22
Emiry, Aric
Espanola
2:06.63
1
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sirage, Muhumed
Montcalm
3:58.30
1
2
Rennie, Braydon
Erindale
3:58.50
1
3
Serviss, Max
General Panet
4:01.28
1
4
Kellier, Josh
Chatham-Kent
4:03.35
1
5
Raez-Villanueva, Sergi
John Cabot
4:03.40
1
6
Workman, Ben
Kingston
4:04.47
1
7
Matthews, Miles
Belle River
4:04.85
1
8
Favero, Jonathan
L’Escale
4:05.53
1
9
Tashlin-Clifford, Phoe
Northern - Toron
4:06.38
1
10
Davis, Brad
Bayside
4:08.03
1
11
Brown-Lafoy, Cole
RS McLaughlin
4:12.44
1
12
Denomme, Kyle
Riverside
4:15.61
1
Mens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Sirage, Muhumed
Montcalm
4:08.55
2
3
Serviss, Max
General Panet
4:09.25
2
5
Davis, Brad
Bayside
4:09.29
2
7
Workman, Ben
Kingston
4:09.38
2
9
Kellier, Josh
Chatham-Kent
4:09.54
2
2
Rennie, Braydon
Erindale
4:10.64
1
4
Matthews, Miles
Belle River
4:10.66
1
6
Raez-Villanueva, Sergi
John Cabot
4:10.78
1
8
Favero, Jonathan
L’Escale
4:10.88
1
10
Tashlin-Clifford, Phoe
Northern - Toron
4:11.47
1
11
Denomme, Kyle
Riverside
4:11.60
1
12
Brown-Lafoy, Cole
RS McLaughlin
4:12.90
2
13
LaHaye, Yousuf
RS McLaughlin
4:13.86
1
14
Hassim, Cain
Sir Winston Chur
4:13.99
1
15
Barnes, Nicholas
Burlington Centr
4:14.88
2
16
Mackrell, Luke
Birchmount Park
4:14.94
1
17
Lawand, Robert
Lawrence Park
4:15.59
2
18
Sandali, Ehab El
Westview Centenn
4:20.64
2
19
Freemantle, Ben
Sacred Heart Cat
4:24.25
1
20
Moore, Brian
Bracebridge/Musk
4:29.43
2
21
Lafrance, Colton
Espanola
4:32.91
2
22
Lobert, Carter
Superior Heights
4:33.88
1
23
Deschamps, Reece
ES Thériault Ca
4:35.09
2
24
Grimm, Quinten
Superior Heights
4:35.58
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hayfron, Edward
Birchmount Park
4:03.40
1
2
Day, Owen
Holy Trinity - K
4:03.82
1
3
Cannella, Quinn
Chatham-Kent
4:05.10
1
4
MacKinnon, Ian
Westdale
4:06.87
1
5
Coveney, Millar
Sir Winston Chur
4:07.08
1
6
Tell, Riley
Father Leo Austi
4:07.36
1
7
McGillivray, Josh
Leaside
4:08.07
1
8
Linscott, Cameron
Kingston
4:11.53
1
9
Coccia, Michael
Guelph
4:13.65
1
10
Freeland, Sandy
Bluevale CI
4:13.70
1
11
Montesano, Alexander
St Theresa of Li
4:15.77
1
12
Patterson, Derek
Hammarskjold
4:16.69
1
Mens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Hayfron, Edward
Birchmount Park
4:15.10
1
2
Tell, Riley
Father Leo Austi
4:15.16
2
3
Coveney, Millar
Sir Winston Chur
4:15.27
2
4
MacKinnon, Ian
Westdale
4:15.30
1
5
Day, Owen
Holy Trinity - K
4:15.48
2
7
McGillivray, Josh
Leaside
4:16.37
2
9
Freeland, Sandy
Bluevale CI
4:17.04
2
10
Coccia, Michael
Guelph
4:18.54
2
6
Cannella, Quinn
Chatham-Kent
4:18.79
1
8
Montesano, Alexander
St Theresa of Li
4:19.24
1
11
Patterson, Derek
Hammarskjold
4:19.27
2
12
Linscott, Cameron
Kingston
4:21.49
1
13
Jude, Jerome
Mary Ward
4:24.23
1
14
Martin, Josh
Courtice
4:25.01
2
15
Robinson, Paul
Silverthorn
4:25.06
1
16
Smith, Gavin
Grimsby
4:26.10
1
17
Thomson, Tyler
AN Myer
4:29.89
1
18
Boucher, Bradd
ES Thériault Ca
4:30.18
1
19
Luke, Sean
London Central
4:30.86
1
20
Ord, Greg
Courtice
4:31.46
1
21
Motuma, Olyad
Woodroffe
4:35.08
2
22
Baird, Everett
Arnprior
4:38.17
2
23
Costello, Brendan
Lo-Ellen Park
4:46.71
2
24
Mesich, James
Superior Heights
4:57.54
2
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Silva, Elijah
Brebeuf College
3:52.38
1
2
Freemantle, Alex
Sacred Heart Cat
3:52.78
1
3
Buttinger, Scott
Resurrection
3:53.37
1
4
Smith, Troy
Grimsby
3:53.43
1
5
Flanagan, Ben
St Mary's - Kitc
3:53.99
1
6
Holden, Nick
Quinte
3:54.74
1
7
Messina, Phillip
St Michael's - T
3:55.65
1
8
Viveiros, Matthew
Michael Power-St
3:55.72
1
9
Rocheleau, Alex
Vincent Massey
3:56.29
1
10
Kondrat, Nick
Hammarskjold
3:56.42
1
11
Ghali, Melika
Jarvis
3:56.79
1
12
Stephenson, Matt
RS McLaughlin
3:59.48
1
Mens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Viveiros, Matthew
Michael Power-St
3:57.89
2
3
Smith, Troy
Grimsby
3:57.99
2
5
Holden, Nick
Quinte
3:59.06
2
7
Stephenson, Matt
RS McLaughlin
3:59.32
2
9
Kondrat, Nick
Hammarskjold
3:59.56
2
10
Messina, Phillip
St Michael's - T
4:00.08
2
11
Ghali, Melika
Jarvis
4:01.45
2
12
Rocheleau, Alex
Vincent Massey
4:01.62
2
2
Flanagan, Ben
St Mary's - Kitc
4:03.38
1
4
Freemantle, Alex
Sacred Heart Cat
4:04.55
1
6
Silva, Elijah
Brebeuf College
4:04.73
1
8
Buttinger, Scott
Resurrection
4:04.76
1
13
Malcolm, Riley
North Park - Bra
4:05.08
1
14
Smith, Liam
Highland
4:05.10
2
15
Wilkie, Alex
Notre Dame Cath
4:05.79
1
16
Lebannister, Ty
General Panet
4:06.64
1
17
Kemp, Thomas
Uxbridge
4:07.73
1
18
Richardson, Ben
Bill Crothers SS
4:09.68
2
19
Richardson, Adam
Colonel By
4:10.61
1
20
Moakler, Justin
Brampton Centenn
4:10.81
2
21
Quarrell, Mason
St Patrick - Thu
4:11.03
1
22
Kountourogianni, Theod
Westlane
4:11.84
1
23
Turco, Daniel
St Mary's Colleg
4:27.37
2
24
Banks, Ryan
ES Thériault Ca
4:27.60
1
Mens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sirage, Muhumed
Montcalm
8:42.40
1
2
Rennie, Braydon
Erindale
8:42.48
1
3
Workman, Ben
Kingston
8:45.82
1
4
Raez-Villanueva, Sergi
John Cabot
8:47.28
1
5
Ruest, Jared
Georgian Bay
8:47.80
1
6
Kellier, Josh
Chatham-Kent
8:50.64
1
7
Lawand, Robert
Lawrence Park
8:52.38
1
8
Hassim, Cain
Sir Winston Chur
8:57.44
1
9
Matthews, Miles
Belle River
8:59.43
1
10
Barnes, Nicholas
Burlington Centr
9:02.81
1
11
Mackrell, Luke
Birchmount Park
9:03.28
1
12
Mustard, Timothy
Bishop Allen Aca
9:10.45
1
13
Sandali, Ehab El
Westview Centenn
9:11.43
1
14
Kirby, Mitch
Frontenac
9:14.92
1
15
Paquette, Adam
General Panet
9:15.02
1
16
Renouf, Dillon
Anderson Collegi
9:16.72
1
17
Brown-Lafoy, Cole
RS McLaughlin
9:19.58
1
18
Moore, Brian
Bracebridge/Musk
9:19.84
1
19
MacGillvray, Christian
Aurora
9:24.63
1
20
Pettigrew, John
Renfrew
9:31.39
1
21
Passi, Liam
Lasalle - Sudbur
9:39.24
1
22
Pylatuk, Tie
Sacre-Coeur
9:50.53
1
23
Deschamps, Reece
ES Thériault Ca
9:55.97
1
24
Wickstrom, Jake
Dryden
10:42.62
1
Mens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tell, Riley
Father Leo Austi
8:58.52
1
2
McGillivray, Josh
Leaside
9:00.08
1
3
Linscott, Cameron
Kingston
9:00.95
1
4
Cannella, Quinn
Chatham-Kent
9:01.89
1
5
Montesano, Alexander
St Theresa of Li
9:10.06
1
6
Coccia, Michael
Guelph
9:15.61
1
7
Gallagher, Thomas
Keswick
9:16.25
1
8
Coveney, Millar
Sir Winston Chur
9:22.43
1
9
Roach, Mackenzie
St Theresa - Bel
9:23.49
1
10
Enns, Nicolas Abanto
Lisgar
9:23.52
1
11
Sheeler, Brad
Holy Cross - Str
9:31.52
1
12
Martin, Josh
Courtice
9:36.37
1
13
Ubene, Mitchell
Tecumseh Vista A
9:37.91
1
14
Dalessandro, Nick
Barton SS
9:38.74
1
15
Nixon, Addy
Waterdown
9:39.85
1
16
Lopez-Bondi, Gregorio
Richview CI
9:43.28
1
17
Thomson, Tyler
AN Myer
9:44.53
1
18
Sanger, Louis
Northern - Toron
9:45.37
1
19
Azubalis, Audrius
Father John Redm
9:46.40
1
20
Motuma, Olyad
Woodroffe
9:48.24
1
21
Boucher, Bradd
ES Thériault Ca
10:08.83
1
22
Emiry, Logan
Espanola
10:27.12
1
23
Bour, Cole
Westgate
10:30.19
1
24
Chaperon, Dawson
Confederation -
10:31.61
1
Mens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Allen, Brandon
General Amherst
8:14.33
1
2
Flanagan, Ben
St Mary's - Kitc
8:17.31
1
3
Sleiman, Ryan
Kingsville
8:17.85
1
4
Smith, Troy
Grimsby
8:18.92
1
5
Knight, Justyn
St Michael's - T
8:19.48
1
6
Coughler, Jeremy
Port Hope
8:23.68
1
7
Milton, James
St David
8:27.16
1
8
Hansel, Graham
West Ferris
8:33.35
1
9
Preisner, Ben
Bishop P.F. Redi
8:34.00
1
10
Wilkie, Alex
Notre Dame Cath
8:39.27
1
11
Kondrat, Nick
Hammarskjold
8:40.56
1
12
Richardson, Adam
Colonel By
8:43.80
1
13
Messina, Phillip
St Michael's - T
8:44.09
1
14
Ghali, Melika
Jarvis
8:48.37
1
15
Dobos, Isaac
RS McLaughlin
8:53.75
1
16
Kirkup, Brandon
Dunbarton
8:54.26
1
17
Borg, Preston
Loyola Catholic
8:58.19
1
18
Carroll, Jake
Humberside
8:58.74
1
19
Lebannister, Ty
General Panet
8:59.85
1
20
Hetherington, Alan
RS McLaughlin
9:01.68
1
21
Sanders, Brendan
Westlane
9:02.89
1
22
Banks, Ryan
ES Thériault Ca
9:33.57
1
Mens 2k Steeple Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coughler, Jeremy
Port Hope
5:38.87
1
2
Allen, Brandon
General Amherst
5:45.53
1
3
Hansel, Graham
West Ferris
5:50.26
1
4
Preisner, Ben
Bishop P.F. Redi
5:57.30
1
5
Kirkup, Brandon
Dunbarton
6:02.02
1
6
Dobos, Isaac
RS McLaughlin
6:02.59
1
7
Russell, William
Rockway Mennonit
6:03.50
1
8
Jarron, Lukas
Pickering - Ajax
6:04.22
1
9
Smee, Keaton
Huron Heights -
6:04.26
1
10
Foott, Ryan
Montcalm
6:05.05
1
11
Serviss, Sam
General Panet
6:06.24
1
12
Stiles, Liam
John F Ross
6:06.55
1
Mens 2k Steeple Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Preisner, Ben
Bishop P.F. Redi
6:09.39
2
2
Coughler, Jeremy
Port Hope
6:09.61
1
3
Allen, Brandon
General Amherst
6:09.85
1
5
Kirkup, Brandon
Dunbarton
6:09.98
1
7
Russell, William
Rockway Mennonit
6:10.02
1
9
Jarron, Lukas
Pickering - Ajax
6:10.12
1
4
Hansel, Graham
West Ferris
6:10.41
2
10
Stiles, Liam
John F Ross
6:11.12
1
6
Smee, Keaton
Huron Heights -
6:11.65
2
8
Dobos, Isaac
RS McLaughlin
6:12.90
2
11
Serviss, Sam
General Panet
6:13.09
1
12
Foott, Ryan
Montcalm
6:13.12
1
13
Hein, Andy
IE Weldon
6:15.25
2
14
Bessai, Santi
Etobicoke School
6:15.76
2
15
Nebel, Andrew
Sir Winston Chur
6:16.07
2
16
O'Neill, Nicolas
St Thomas Aquina
6:18.22
2
17
Lai, Jeramie
St Marcellinus
6:21.12
2
18
Moore, Chris
Lawrence Park
6:26.68
2
19
Kennedy, Jack
Humberside
6:31.82
2
20
Niven, Michael
Manitoulin
6:37.62
1
21
Ereqi, Xhenis
Philip Pocock
6:42.64
1
22
Markowski, Kirk
Dryden
6:59.10
2
23
Anderson-Sackeney, Ben
Roland Michener
7:23.92
1
24
Heaps, Aaron
Northern - Toron
7:28.42
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Lawson, Geoffrey
Osgoode
13.54
+1.7
1
2
Abrahams-Webste, Tresh
Pickering - Ajax
13.62
+1.7
1
3
Pichelli, Alec
Sacred Heart Cat
13.83
+1.7
1
4
Stevens, Kyle
Riverdale
14.22
+1.7
1
5
Redhead, Jamar
St Thomas of Vil
14.25
+1.7
1
6
Ebbers, Ryan
St Theresa - Bel
14.45
+1.7
1
7
Hull, Duvante
Pickering - Ajax
14.64
+1.7
1
8
Akhtar, Maher
Cameron Heights
14.67
+1.7
1
Mens 100m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Lawson, Geoffrey
Osgoode
13.78
+1.2
1
2
Stevens, Kyle
Riverdale
14.00
+1.6
2
3
Abrahams-Webste, Tresh
Pickering - Ajax
14.05w
+3.0
3
4
Pichelli, Alec
Sacred Heart Cat
14.12
+1.6
2
5
Hull, Duvante
Pickering - Ajax
14.46w
+3.0
3
7
Redhead, Jamar
St Thomas of Vil
14.53
+1.6
2
6
Akhtar, Maher
Cameron Heights
14.54
+1.2
1
8
Ebbers, Ryan
St Theresa - Bel
14.56
+1.2
1
9
McRobbie, Conner
Sacred Heart Cat
14.58
+1.6
2
10
Frizzell, Mitchell
Osgoode
14.69w
+3.0
3
11
Zwinkles, Josh
Holy Cross - Str
14.86w
+3.0
3
12
Sato, Brad
Vincent Massey
15.02
+1.2
1
13
Do, Henry
Brampton Centenn
15.03
+1.2
1
14
Calderon-Donefer, Milt
Cobourg East
15.13
+1.6
2
15
Charter, Tyas
St Michael's - T
15.20
+1.6
2
16
Nickel, Matthew
Sir Winston Chur
15.29w
+3.0
3
17
Davis, Derian
Superior Heights
15.31
+1.6
2
18
Johnston, Ross
Belle River
15.38
+1.2
1
19
Willett, Greg
Roland Michener
15.67
+1.2
1
20
Pepin, Antoine
Algonquin E S
15.68
+1.2
1
21
Deisinger, Willem
Lockerby Composi
16.00w
+3.0
3
22
Culver, Josh
Sherwood
16.16
+1.6
2
--
Boateng, Jasel
Blessed Mother T
DQw
+3.0
3
--
Obatolu, Juwon
Gordon Graydon
DQw
+3.0
3
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Vizio, Philip Di
William Lyon Mac
14.22
+1.2
1
2
Higgins, Nyal
Sinclair
14.27
+1.2
1
3
Daniels, Joey
Cameron Heights
14.29
+1.2
1
4
Morgan, Will
Malvern
14.52
+1.2
1
5
Kusi-Acquah, Jamie
St Marcellinus
14.61
+1.2
1
6
Marchand, Felix
Chatham-Kent
14.86
+1.2
1
7
Johns, Philippe
ES Thériault Ca
18.59
+1.2
1
--
Ferguson, Matt
Perth
DNF
+1.2
1
Mens 100m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Ferguson, Matt
Perth
14.21
+1.9
2
2
Daniels, Joey
Cameron Heights
14.24
+1.2
3
3
Vizio, Philip Di
William Lyon Mac
14.38
+0.0
1
4
Morgan, Will
Malvern
14.49
+1.9
2
5
Johns, Philippe
ES Thériault Ca
14.55
+0.0
1
7
Higgins, Nyal
Sinclair
14.56
+0.0
1
8
Kusi-Acquah, Jamie
St Marcellinus
14.72
+0.0
1
6
Marchand, Felix
Chatham-Kent
14.74
+1.2
3
9
Adams, Stephan
Lawrence Park
14.76
+1.2
3
10
Noyes, Brayden
St Mary's - Broc
14.79
+0.0
1
11
Collins, David
Tecumseh Vista A
14.82
+0.0
1
12
Seaton-Tucker, Darrian
St Marcellinus
15.00
+1.9
2
13
Collins, Nathan
David & Mary Tho
15.01
+1.9
2
14
Goulbourne, Donte
Brampton Centenn
15.06
+1.9
2
15
Petrie, Nathan
St Jean de Brebe
15.19
+0.0
1
16
Williams, Cyvoush
Pickering - Ajax
15.19
+1.2
3
17
Wilson, Liam
Park Street CI
15.22
+0.0
1
18
Webster, Griffin
Fenelon Falls
15.39
+1.2
3
19
Sakki, Kari
Lo-Ellen Park
15.47
+1.2
3
20
Lusk, Eric
Sydenham
15.60
+1.9
2
21
McCabe, Gavyn
Superior Heights
15.64
+1.9
2
22
Derry, Zachary
Sir William Mulo
15.76
+1.9
2
23
Walton, Jeffrey
Lasalle - Sudbur
15.89
+1.2
3
--
Medeiros, Samuel
St Thomas Aquina
DNF
+1.2
3
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Green, Chris
Cameron Heights
13.77w
+2.1
1
2
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
14.19w
+2.1
1
3
Plunkett, Jacob
Arnprior
14.29w
+2.1
1
4
MacAuley, Andrew
Arnprior
14.31w
+2.1
1
5
Anane, Matthew
Pickering - Ajax
14.34w
+2.1
1
6
Giorgi, Mike
Lambton Central
14.44w
+2.1
1
7
Brady, Daniel
Greenwood Colleg
14.56w
+2.1
1
8
Butcher, Locky
London Central
14.67w
+2.1
1
Mens 110m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Green, Chris
Cameron Heights
14.09
+1.4
2
2
Plunkett, Jacob
Arnprior
14.10
+2.0
1
3
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
14.11w
+2.2
3
4
Butcher, Locky
London Central
14.34
+1.4
2
5
MacAuley, Andrew
Arnprior
14.37
+2.0
1
6
Brady, Daniel
Greenwood Colleg
14.41w
+2.2
3
7
Giorgi, Mike
Lambton Central
14.56w
+2.2
3
8
Anane, Matthew
Pickering - Ajax
14.57w
+2.2
3
9
Jospeh, Yazin
Pickering - Ajax
14.71
+1.4
2
10
Solomon, Junior
Innisdale
14.72
+2.0
1
11
Stirtzinger, Jesse
Grimsby
14.84
+2.0
1
12
Harper, Ryan
Thousand Islands
14.85
+1.4
2
13
Bailey, John
Woodroffe
14.85
+2.0
1
14
Jehovah, Xavier
Chaminade Colleg
14.87w
+2.2
3
15
Wilkins-Reeves, Steve
Innisdale
14.96
+1.4
2
16
Farrell, Tyler
Upper Canada Col
15.33w
+2.2
3
17
Kusi-Acquah, Emmanuel
St Marcellinus
15.61
+1.4
2
18
Lemard, Coi
Sir John A MacDo
15.89w
+2.2
3
19
Bogensberger, Michael
Superior Heights
16.44
+2.0
1
20
Garton, Justin
Superior Heights
16.89
+2.0
1
21
McNicoll, Steven
St Jean de Brebe
17.16
+1.4
2
22
Bouwmeester, Dustin
Espanola
17.24
+1.4
2
23
Farmer, Talon
Lo-Ellen Park
19.34w
+2.2
3
--
Katulic-Ducharme, Nic
Welland Centenni
DNF
+2.0
1
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Edward, Davis
Oakridge
38.21
1
2
Miller, Chris
Donald A. Wilson
38.56
1
3
Ponnambalam, Ildemar
St David
39.85
1
4
Stevens, Kyle
Riverdale
40.61
1
5
McEwen, Stephen
Maranatha Christ
40.65
1
6
McRobbie, Conner
Sacred Heart Cat
41.03
1
7
Lawson, Geoffrey
Osgoode
41.06
1
8
Suderman, Peter
Sacred Heart Cat
41.69
1
Mens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Edward, Davis
Oakridge
38.41
1
2
Miller, Chris
Donald A. Wilson
38.99
2
3
Ponnambalam, Ildemaro
St David
39.95
3
4
McEwen, Stephen
Maranatha Christ
40.13
3
5
Stevens, Kyle
Riverdale
40.69
2
7
Suderman, Peter
Sacred Heart Cat
40.99
2
6
Lawson, Geoffrey
Osgoode
41.79
1
8
McRobbie, Conner
Sacred Heart Cat
41.79
3
9
Gignac, Joseph
General Amherst
41.99
1
10
Wallingford, Pierce
Lo-Ellen Park
42.16
2
11
Croney, Malik
St Joseph's - Co
42.40
1
12
Holmes, Jack
Highland
42.46
3
13
Rizzo, Jonathan
St Michael's - T
42.70
1
14
MacMillian, Josh
St Mary's - Broc
42.91
2
15
Gilberto, Garcia
Marshall McLuhan
42.94
1
16
Recinos, Alex
St Thomas Aquina
43.70
3
17
Do, Henry
Brampton Centenn
43.84
1
18
Rigby, Justin
North Grenville
44.38
3
19
Elgie, Cameron
Superior Heights
44.70
3
20
Nickel, Matthew
Sir Winston Chur
44.77
2
21
Willett, Greg
Roland Michener
44.93
2
22
Fournier, Nicholas
l'Horizon Cathol
45.91
1
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pauli, Cody
Mitchell
40.56
1
2
Jeffrey, Clayton
Upper Canada Col
41.28
1
3
Adams, Stephan
Lawrence Park
41.91
1
4
Vizio, Philip Di
William Lyon Mac
42.32
1
5
Marchand, Felix
Chatham-Kent
42.36
1
6
Collins, David
Tecumseh Vista A
42.59
1
7
Dufour, Benjamin
ESP Louis Riel
43.32
1
8
Johns, Philippe
ES Thériault Ca
43.64
1
Mens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Pauli, Cody
Mitchell
40.82
1
2
Jeffrey, Clayton
Upper Canada Col
41.34
2
4
Marchand, Felix
Chatham-Kent
42.06
2
5
Collins, David
Tecumseh Vista A
42.15
1
7
Dufour, Benjamin
ESP Louis Riel
42.24
1
3
Adams, Stephan
Lawrence Park
42.31
3
6
Vizio, Philip Di
William Lyon Mac
42.35
3
8
Johns, Philippe
ES Thériault Ca
43.05
1
9
Fisher, Max
Superior Heights
43.23
2
10
Dziadecki, Matt
Mentor College
43.25
2
11
Wilson, Liam
Park Street CI
43.27
2
12
Albers-Wallace, Denzel
Sir Allan MacNab
43.31
2
13
Smith, Lyndon
FE Madill
43.37
1
14
Petrie, Nathan
St Jean de Brebe
43.82
3
15
Higgins, Nyal
Sinclair
43.88
3
16
Welsh, Brock
Innisdale
44.52
1
17
Adamson, Spencer
North Toronto
44.67
3
18
Hayes-Crook, Jonah
West Carleton S
45.02
3
19
Thomas, Xavier
Pickering - Ajax
45.21
3
20
Noble-Poland, Graham
Lo-Ellen Park
45.56
1
21
Beatty, Justin
Trenton
45.71
3
22
Dacosta, Tyler
ES Thériault Ca
46.18
2
23
Alkema, Sidney
Guido DeBres
46.30
1
24
Amos, Ben
Sydenham
46.94
2
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Green, Chris
Cameron Heights
53.20
1
2
Kerr, Jared
St Edmund Campio
53.78
1
3
Brady, Daniel
Greenwood Colleg
54.11
1
4
Parris, Khalil
Sandwich
54.88
1
5
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
54.98
1
6
Cameron, Justin
Arnprior
55.38
1
7
Hesman, Micah
Sandwich
55.50
1
8
Harper, Ryan
Thousand Islands
56.48
1
Mens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Green, Chris
Cameron Heights
54.42
3
2
Brady, Daniel
Greenwood Colleg
54.68
2
3
Sherwood, Jordan
Cameron Heights
54.77
1
4
Cameron, Justin
Arnprior
54.87
1
5
Parris, Khalil
Sandwich
54.92
2
7
Harper, Ryan
Thousand Islands
55.60
1
6
Kerr, Jared
St Edmund Campio
55.85
3
8
Hesman, Micah
Sandwich
55.87
2
9
Rodley, Garrett
Thousand Islands
56.26
2
10
Stanford, Jordan
Cawthra Park
56.88
1
11
Farrell, Tyler
Upper Canada Col
57.09
3
12
Jarron, Lukas
Pickering - Ajax
57.21
3
13
Hein, Andy
IE Weldon
57.25
1
14
Smalley, Brent
Uxbridge
57.98
1
15
Wilkins-Reeves, Steve
Innisdale
58.67
2
16
Jehovah, Xavier
Chaminade Colleg
58.72
3
17
Broderick, Gabriel
Cardinal Newman
59.23
3
18
Mathieu, Austin
Markville
59.95
2
19
Martins, Brian
Father Michael G
1:00.23
1
20
Bruni, Joey
St Basil - SS Ma
1:01.62
2
21
Rodley, Josh
Espanola
1:02.21
2
22
Hick, John
Lo-Ellen Park
1:05.20
1
23
Beange, Stephen
Espanola
1:06.18
3
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
LaCivita
,
Rempillo
,
DeSantai
,
LaDouceu
Holy Names - Win
44.01
1
2
Riley
,
Riley
,
Topitsch
,
Kporwodu
All Saints - Whi
44.08
1
3
Morrell
,
Selleck
,
Gemmell
,
Smith
Thousand Islands
44.14
1
4
Hamilton
,
Spence
,
Banfield
,
Gonsalve
Bill Crothers SS
44.36
1
5
Walsh
,
Cooper
,
Szabo
,
Crews
Northern - Sarni
44.61
1
6
Jarrett
,
Cumberba
,
Hull
,
Abrahams
Pickering - Ajax
44.68
1
7
LeBlanc
,
Rosaasen
,
Neuts
,
Pebenito
St Thomas of Vil
44.82
1
8
Brown
,
Thompson
,
Powell
,
Tanimowo
St Edmund Campio
44.83
1
Mens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
LaCivita
,
Rempillo
,
DeSantai
,
LaDouceu
Holy Names - Win
44.74
1
4
LeBlanc
,
Rosaasen
,
Neuts
,
Pebenito
St Thomas of Vil
44.99
1
2
Morrell
,
Selleck
,
Gemmell
,
Smith
Thousand Islands
45.06
3
7
Riley
,
Riley
,
Topitsch
,
Kporwodu
All Saints - Whi
45.08
1
5
Jarrett
,
Cumberba
,
Hull
,
Abrahams
Pickering - Ajax
45.09
3
3
Brown
,
Thompson
,
Powell
,
Tanimowo
St Edmund Campio
45.15
2
6
Hamilton
,
Spence
,
Banfield
,
Gonsalve
Bill Crothers SS
45.18
2
8
Walsh
,
Cooper
,
Szabo
,
Crews
Northern - Sarni
45.19
1
9
Boateng
,
Charles-
,
O'Garro
,
Fisher
Blessed Mother T
45.22
2
10
Husbands
,
Hector
,
Bonzie
,
Galiwang
Father Henry Car
45.24
2
11
Ramlogan
,
Peters
,
Fallico
,
Thibeaul
Marshall McLuhan
45.43
2
12
Wilson
,
Wilson
,
Szymansk
,
Bartholo
David Suzuki
45.93
3
13
Boreland
,
Letts
,
D'Lima
,
Nketiah
St Marquerite d�
45.94
3
14
Fortin
,
Jones
,
Metcalfe
,
Salytche
Preston Secondar
45.97
1
15
Prince
,
Bell
,
Wilson
,
Selman
Denis Morris
46.14
3
16
Norton
,
Clarke
,
Pierre
,
Stechnic
Prince Edward Co
46.15
3
17
Cato
,
Miller
,
Klamrows
,
James
Richview CI
46.15
1
18
Roy-Couv
,
K-Mwaka
,
Mukishi
,
Jama
ESP Louis Riel
48.04
1
19
Rothwell
,
Handziad
,
Ford
,
McMunn
Carleton Place
48.28
3
20
Casasant
,
Lukasek
,
Rau
,
Veneruz
St Patrick - Thu
48.67
3
21
Bailey
,
Glover
,
Smith
,
Bond
Manitoulin
48.86
2
22
Mirka
,
Wallingf
,
Brown
,
Milford
Lo-Ellen Park
48.98
2
--
Pileggi
,
Tejan-Co
,
Akinkugb
,
Cretaro
St Joan of Arc -
DQ
2
--
Boudreau
,
Brisson
,
Chamandy
,
David
Cochrane
DQ
1
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Renaud
,
Dufour
,
Ndinsil
,
Mufuta
ESP Louis Riel
45.25
1
2
Njiriri
,
Adriano
,
Bottero
,
Stuivenb
Michael Power-St
45.56
1
3
Higgins
,
Sandy
,
Clarke
,
Victor
Sinclair
46.36
1
4
Parlevli
,
Burns
,
Murdaca
,
Yochim
AN Myer
46.38
1
5
Simpson
,
Hlapcic
,
Thomas
,
Campbell
Cobourg West
46.89
1
6
Panton
,
Mills
,
Agenim-B
,
Wedderbu
St Edmund Campio
49.32
1
--
Bahnam
,
Fontecha
,
Charron
,
Rowe
St Joseph's - Wi
DNF
1
--
Leclair
,
Ritchie
,
Beens
,
Brothers
FJ Brennan
DNF
1
Mens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Njiriri
,
Adriano
,
Bottero
,
Stuivenb
Michael Power-St
46.21
1
4
Bahnam
,
Fontecha
,
Charron
,
Rowe
St Joseph's - Wi
46.31
1
7
Simpson
,
Hlapcic
,
Thomas
,
Campbell
Cobourg West
46.77
1
2
Renaud
,
Dufour
,
Ndinsil
,
Mufuta
ESP Louis Riel
46.79
2
5
Parlevli
,
Burns
,
Murdaca
,
Yochim
AN Myer
46.80
2
8
Higgins
,
Sandy
,
Clarke
,
Victor
Sinclair
47.00
2
9
Amoah
,
France
,
Fuoco
,
Tan
St Marcellinus
47.00
2
3
Panton
,
Mills
,
Agenim-B
,
Wedderbu
St Edmund Campio
47.10
3
10
Acheampo
,
Arhen
,
Buccieri
,
King
Bramalea Seconda
47.12
1
6
Leclair
,
Ritchie
,
Beens
,
Brothers
FJ Brennan
47.24
3
11
Kys
,
Bosnjak
,
Glazier
,
Medeiros
St Thomas Aquina
47.27
2
12
Barnum
,
Vizio
,
Senger
,
Dungca
William Lyon Mac
47.43
3
13
Montgome
,
Gardiner
,
Vanderva
,
Wardman
Carleton Place
47.54
3
14
Kabongo
,
Reynolds
,
Finkelde
,
Davis
Pickering - Ajax
47.55
3
15
Traore
,
Kyle
,
Principe
,
Huska
Lockerby Composi
47.83
2
16
Gharzadi
,
Reason
,
Rose
,
Varela
All Saints - Whi
47.90
1
17
Landry
,
Mendonca
,
Beukeboo
,
Aliga
Catholic Central
47.94
1
18
Weng
,
Womiloju
,
Tung
,
Zhang
Colonel By
48.20
2
19
Boudreau
,
Chaput
,
Ruel
,
Venditti
St Joseph-Scolla
48.34
3
20
Underhil
,
Jones-Je
,
Huter
,
Polack
Eastview
48.75
2
21
Cain
,
Sakki
,
Noble-Po
,
Zhou
Lo-Ellen Park
49.38
3
22
Miller
,
Holmes
,
Thordaso
,
Bour
Westgate
49.94
1
--
Kwawukum
,
Asante
,
Atiti
,
Donaldso
Father Henry Car
DQ
3
--
Hou
,
Lee
,
Manapat
,
Yadao
Mary Ward
DQ
1
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Fryer-Da
,
Green
,
Sherwood
,
Mohan
Cameron Heights
42.41
1
2
Huzevka
,
Zottl
,
Smiley
,
Webster
Northern - Sarni
42.81
1
3
Papak
,
Woods
,
Holmes
,
Kentner
WF Herman
43.15
1
4
Anane
,
Thompson
,
Russell
,
Philip
Pickering - Ajax
43.21
1
5
Alexandr
,
Farrell
,
Power
,
Foo
Upper Canada Col
43.34
1
6
Arboleda
,
D'Hollan
,
Patterso
,
Vanin
Catholic Central
43.50
1
7
Thomas
,
Benjamin
,
Jagasar
,
Powell
St Roch - Brampt
43.76
1
--
Brown
,
Euraj
,
Russell
,
Waddell
Pine Ridge
DNF
1
Mens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
--
March
,
Kerr
,
Glasgow
,
Palmer-S
St Edmund Campio
00.24c
1
1
Huzevka
,
Zottl
,
Smiley
,
Webster
Northern - Sarni
43.42
2
2
Fryer-Da
,
Green
,
Sherwood
,
Mohan
Cameron Heights
43.52
3
4
Thomas
,
Benjamin
,
Jagasar
,
Powell
St Roch - Brampt
43.62
3
7
Alexandr
,
Farrell
,
Power
,
Foo
Upper Canada Col
43.67
3
3
Anane
,
Thompson
,
Russell
,
Philip
Pickering - Ajax
43.85
1
5
Papak
,
Woods
,
Holmes
,
Kentner
WF Herman
43.89
2
6
Arboleda
,
D'Hollan
,
Patterso
,
Vanin
Catholic Central
43.99
1
8
Brown
,
Euraj
,
Russell
,
Waddell
Pine Ridge
44.11
1
9
Boateng
,
Collis
,
Morancie
,
Akinwale
Father Henry Car
44.26
3
10
Bitar
,
Graham
,
Melcher
,
Moore
Colonel By
44.49
1
11
Cunningh
,
Cunningh
,
Flynn
,
Zabsonre
Brother Andre Ca
44.50
3
12
Niewhof
,
Chesson
,
Koopmans
,
Brown
Eastview
44.51
2
13
Hegel
,
Christie
,
Nurse
,
Guevara
Birchmount Park
44.54
3
14
Baylis
,
Glover
,
Darbon
,
Piepers
Carleton Place
44.97
2
15
Idowu
,
Decker
,
Francis
,
George
Denis Morris
44.99
1
16
Cornelis
,
Harper
,
Croxall
,
Rodley
Thousand Islands
45.38
1
17
Dominico
,
Duhaime
,
Kennedy
,
Leblond
St Joseph-Scolla
46.05
3
18
Hiiemaa
,
Bogensbe
,
McLean
,
Alexande
Superior Heights
46.16
3
19
McKee
,
Exell
,
Hardy
,
Pecchia
St Patrick - Thu
46.22
2
20
Michaud
,
Paquette
,
Beda
,
Norman
Timmins Vocation
47.60
1
--
Amoah
,
Redman
,
Barker
,
James
St Marcellinus
DQ
2
--
Angulo
,
Jehovah
,
Basta
,
Kelly
Chaminade Colleg
DQ
2
Mens 4x400m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Mohan
,
Green
,
Fryer-Da
,
Sherwood
Cameron Heights
3:19.32
1
2
Trickey
,
Dearborn
,
Hillis
,
Embury
Sydenham
3:20.01
1
3
Cumberba
,
Russell
,
Jackson
,
Jarron
Pickering - Ajax
3:22.27
1
4
Dawson
,
McClella
,
Bimm
,
Badali
St Michael's - T
3:22.80
1
5
Garratt
,
Huzevka
,
Zottl
,
Webster
Northern - Sarni
3:23.71
1
6
Hesman
,
Hesman
,
Lee-Hyma
,
O'Neil
Sandwich
3:24.18
1
7
Palmer-S
,
Glasgow
,
Giunta
,
Kerr
St Edmund Campio
3:25.92
1
8
Hegel
,
Hayfron
,
Wilson
,
Moesdyk
Birchmount Park
3:27.50
1
Mens 4x400m Relay Senior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Mohan
,
Green
,
Foti
,
Sherwood
Cameron Heights
3:22.25
2
2
Trickey
,
Dearborn
,
Hillis
,
Embury
Sydenham
3:22.25
1
3
Hesman
,
Hesman
,
Lee-Hyma
,
O'Neil
Sandwich
3:22.55
3
4
Dawson
,
McClella
,
Bimm
,
Badali
St Michael's - T
3:23.29
1
5
Cumberba
,
Russell
,
Jackson
,
Jarron
Pickering - Ajax
3:23.37
2
7
Palmer-S
,
Glasgow
,
Giunta
,
Kerr
St Edmund Campio
3:24.78
2
6
Garratt
,
Huzevka
,
Zottl
,
Webster
Northern - Sarni
3:25.03
3
8
Hegel
,
Hayfron
,
Wilson
,
Moesdyk
Birchmount Park
3:25.71
2
9
Brown
,
Euraj
,
Russell
,
Balay
Pine Ridge
3:25.77
2
10
Papak
,
Woods
,
Kentner
,
Holmes
WF Herman
3:26.66
3
11
Power
,
Farrell
,
Zarudny
,
Alexandr
Upper Canada Col
3:27.08
3
12
Zeeman-A
,
Williams
,
Frith
,
Kirkup
Dunbarton
3:27.14
1
13
Plunkett
,
Cameron
,
Toman
,
Foster
Arnprior
3:27.29
3
14
Nurse
,
Bacic
,
Viveiros
,
Orange
Michael Power-St
3:27.80
2
15
Lebannis
,
Beaurega
,
Serviss
,
Mills
General Panet
3:29.51
3
16
Nickel
,
Westbroo
,
Lawless
,
Dion
Sir Winston Chur
3:29.69
1
17
Stobie
,
Dubreuil
,
Nickle
,
Nolan
White Pines
3:37.21
1
18
Emiry
,
Pregent
,
Rodley
,
Lafrance
Espanola
3:37.81
1
19
McCubbin
,
Hargrave
,
Chirico
,
Gibb
Widdifield
3:40.74
3
20
Kennedy
,
Becks
,
Noble
,
Niven
Manitoulin
3:42.99
2
21
Pare
,
Solomon
,
Bell
,
Emakpor
St Maximilian Ko
3:49.18
1
22
Holden
,
Vos
,
Weathera
,
Taylor
Quinte
3:54.91
1
--
Gardener
,
Redman
,
LeLiever
,
Pereira
St Marcellinus
DNF
2
--
Zaranek
,
Page
,
William
,
Wainkem
Our Lady of Moun
DQ
3
Mens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rolph, Noah
Parkside CI - St
17.38m
(57'0.25)
1
2
Rosati, Matthew
Chaminade Colleg
16.68m
(54'8.5)
1
3
Easton, Henry
Sir Frederick Ba
15.65m
(51'4)
1
4
Bove, Matthew Del
William Lyon Mac
15.49m
(50'9.75)
1
5
Rapp, Aleks
Christ the King
15.38m
(50'5.5)
1
6
Post, Chris
Centre Hastings
15.28m
(50'1.5)
1
7
Hood, Spencer
Strathroy
15.21m
(49'10.75)
1
8
Johnson, Jonah
Holy Cross Cath
15.12m
(49'7.25)
1
9
Taphorn, Andrew
Stratford Northw
15.02m
(49'3.25)
1
10
Brissett, Tarrick
Pickering - Ajax
14.80m
(48'6.5)
1
11
Paquette, Eric
College Notre Da
14.65m
(48'0.75)
1
12
Raspanti, Jonathon
Emily Carr
14.61m
(47'11)
1
13
Molina, Ryan
Philip Pocock
14.45m
(47'4.75)
1
14
Giovanni, Marco Di
Chaminade Colleg
13.73m
(45'0.5)
1
15
Ulett, Austin
Port Perry
13.62m
(44'8)
1
16
Beacock, Cole
Superior Heights
13.58m
(44'6.5)
1
17
Guirandou, Denzel
Thousand Islands
13.50m
(44'3.5)
1
18
Wardley, Ryan
Fenelon Falls
13.34m
(43'9)
1
19
Jobson, Alex
Governor Simcoe
13.18m
(43'2.75)
1
20
Zerafa, Dylan
Philip Pocock
13.07m
(42'10.5)
1
21
Zografos, Nick
Cardinal Newman
12.50m
(41'0)
1
22
Perrier, Clint
St Joseph-Scolla
12.14m
(39'9.75)
1
23
Leung, Anton
Thornlea
12.00m
(39'4.25)
1
24
Lizotte, Ethan
Publique Renaiss
11.51m
(37'9)
1
Mens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Savery, Jackson
Stouffville
15.88m
(52'1)
1
2
Horgan, Tanner
Lockerby Composi
15.04m
(49'4)
1
3
Carleton, Ethan
L’Essor
14.49m
(47'6.25)
1
4
Pezzetta, Michael
De La Salle Coll
14.28m
(46'10)
1
5
Nguyen, Danny
Westview Centenn
14.11m
(46'3.5)
1
6
Ferreira, Erik
Marshall McLuhan
13.98m
(45'10.25)
1
7
Marquette, Drew
Queen Elizabeth
13.98m
(45'10.25)
1
8
Pallotta, Gabriel
Chaminade Colleg
13.86m
(45'5.5)
1
9
Baggio, Jordan
Robert Hall
13.68m
(44'10.5)
1
10
Steckle, Devon
South Huron
13.67m
(44'10)
1
11
Drake, Michael
Holy Trinity - C
13.36m
(43'9.75)
1
12
Mccallum, Addison
Bayfield School
13.11m
(43'0)
1
13
Madruga, Cameron
Thomas A Blakelo
13.02m
(42'8.5)
1
14
Robichard, Devin
Cobourg West
13.02m
(42'8.5)
1
15
Kilburn, Ty
Westside Seconda
12.84m
(42'1.5)
1
16
Slater, Ethan
St Ignatius - Th
12.67m
(41'6.75)
1
17
Perkins, Aiden
General Panet
12.61m
(41'4.25)
1
18
Candella, Cole
St Marcellinus
12.49m
(40'11.5)
1
19
Smith, Fletcher
Belle River
12.42m
(40'8.75)
1
20
Barrick, Kreek
Port Colborne
12.41m
(40'8.5)
1
21
Litalien, Jarrett
Korah
12.35m
(40'6)
1
22
Sia, Dean
Sacred Heart Cat
11.92m
(39'1.25)
1
23
Gillan, Curtis
Innisdale
11.85m
(38'10.5)
1
Mens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Polinski, Daniel
Philip Pocock
19.07m
(62'6.75)
1
2
Pawliw, Eli
Nelson
17.78m
(58'4)
1
3
Boersma, Brett
Northern - Sarni
16.35m
(53'7.5)
1
4
Nikolovski, Peter
Malvern
16.23m
(53'2.75)
1
5
Kryzszkowski, John
Port Credit
16.06m
(52'8.25)
1
6
Dajia, Sasha
St Maximilian Ko
15.71m
(51'6.5)
1
7
Lindo, Jhalil
Dunbarton
15.56m
(51'0.5)
1
8
Johnson, Nathaniel
Orangeville
15.24m
(50'0)
1
9
Wilson, Taylor
Renfrew
14.52m
(47'7.5)
1
10
Mariani, Francesco
Cardinal Carter
14.34m
(47'0.5)
1
11
Cathcart, Kyle
Thousand Islands
14.24m
(46'8.5)
1
12
Wareham, Collin
Birchmount Park
14.20m
(46'7)
1
13
Vinkle, Johnny
Sharbot Lake
14.00m
(45'11)
1
13
Vermette, Andrew
Assumption Colle
14.00m
(45'11)
1
15
Legare, Tony
Bear Creek
13.98m
(45'10.25)
1
16
Gionet, Vincent
Hillcrest - Otta
13.93m
(45'8.25)
1
17
Josie, Mackenzie
Central Huron
13.53m
(44'4.5)
1
18
Wallace, Eduardo
Heart Lake
13.44m
(44'1)
1
19
Thamas, Damiene
Chaminade Colleg
13.27m
(43'6.25)
1
20
Pezzetta, Stefano
De La Salle Coll
13.10m
(42'11.75)
1
21
Hargrave, Brett
Widdifield
12.78m
(41'11)
1
22
Chirico, Cooper
Widdifield
12.44m
(40'9.75)
1
23
Gosselin-Archer, Dylan
Geraldton
11.52m
(37'9.5)
1
24
Zagrodnik, Adam
ES Thériault Ca
11.42m
(37'5.5)
1
Mens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rolph, Noah
Parkside CI - St
49.29m
(161'8.5)
1
2
Clattenburg, Lucas
Port Colborne
48.16m
(158'0)
1
3
Desjarlais, Drew
Belle River
45.75m
(150'1)
1
4
Rapp, Aleks
Christ the King
44.83m
(147'0.75)
1
5
Shearer, Kaden
St Theresa’s -
44.82m
(147'0.5)
1
6
Martin, Luca
Bishop Allen Aca
42.02m
(137'10.25)
1
7
Bove, Matthew Del
William Lyon Mac
41.25m
(135'4)
1
8
Cathcart, Cole
Thousand Islands
40.95m
(134'4)
1
9
Armstrong, Austin
EL Crossley
39.91m
(130'11.25)
1
10
Easton, Jordan
North Hastings
39.19m
(128'6.75)
1
11
Fraggis, Jake
Medway
37.61m
(123'4.5)
1
12
Croteau, Cyrus
Lockerby Composi
36.87m
(120'11.5)
1
13
Gaines, Nathan
St Theresa’s -
35.95m
(117'11.25)
1
14
Brissett, Tarrick
Pickering - Ajax
35.80m
(117'5.25)
1
15
Lizotte, Ethan
Publique Renaiss
35.42m
(116'2.25)
1
16
Pearn, Daniel
Riverside
34.55m
(113'4)
1
17
Prattas, Angelis
St Andrew's Coll
34.38m
(112'9.5)
1
18
Taylor, Dave
Quinte
34.27m
(112'5)
1
19
Mills, Shaun
Cobourg East
30.77m
(100'11.25)
1
20
Berthiaume, Alex
ESC Champlain
27.44m
(90'0.25)
1
21
Kapageridis, Harry
St Robert
26.12m
(85'8.25)
1
22
Bochko, Jordan
St Patrick - Thu
25.57m
(83'10.5)
1
--
Baranowski, Daniel
Philip Pocock
FOUL
(--)
1
Mens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Savery, Jackson
Stouffville
47.20m
(154'10.25)
1
2
Candella, Cole
St Marcellinus
47.15m
(154'8.25)
1
3
Nedow, Tom
Thousand Islands
46.17m
(151'5.5)
1
4
Ryall, Patrick
Elmvale
44.81m
(147'0)
1
5
Litalien, Jarrett
Korah
44.66m
(146'6.25)
1
6
Drummond, Ben
Bluevale CI
43.46m
(142'7)
1
7
Pezzetta, Michael
De La Salle Coll
43.15m
(141'6.75)
1
8
Walser, Thomas
St Ignatius - Th
42.72m
(140'1.75)
1
9
Stevenson, Jake
Denis Morris
41.18m
(135'1.25)
1
10
Armstrong, Tanner
Frontenac
41.16m
(135'0.25)
1
11
Vitsentzatos, George
AB Lucas
39.77m
(130'5.75)
1
12
Bujnowski, Mark
Holy Cross - Str
39.60m
(129'11)
1
13
Balsas, Andrius
Bishop Allen Aca
37.14m
(121'10)
1
14
McLean, Colton
Orillia District
36.67m
(120'3.5)
1
15
Ransier, Darryl
Eastview
36.60m
(120'0.75)
1
16
Speller, Brock
South Lincoln
36.58m
(120'0)
1
17
Mace, Sam
Loyalist
35.79m
(117'5)
1
18
Riddell, Zach
General Amherst
35.52m
(116'6.25)
1
19
Alleyne, Cassian
West Hill - Toro
35.45m
(116'3.5)
1
20
Lamadeleine, Michael
Immaculata
32.60m
(106'11.25)
1
21
Boutin, Cameron
Alliance
31.81m
(104'4.25)
1
22
Patterson, Blake
South Lincoln
31.25m
(102'6.25)
1
23
Slater, Ethan
St Ignatius - Th
31.01m
(101'8.75)
1
24
Shivratan, Brendan
West Hill - Toro
30.23m
(99'2)
1
Mens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Polinski, Daniel
Philip Pocock
53.46m
(175'4.5)
1
2
Koroll, Zach
Governor Simcoe
51.03m
(167'5)
1
3
Nikolovski, Peter
Malvern
51.01m
(167'4.25)
1
4
Vermette, Andrew
Assumption Colle
47.82m
(156'10.5)
1
5
Nguyen, Charles
St Joseph's - St
45.97m
(150'9.75)
1
6
Greenwood, Trevor
Clarke
44.98m
(147'6.75)
1
7
Pawliw, Eli
Nelson
44.00m
(144'4.25)
1
8
Legare, Tony
Bear Creek
42.92m
(140'9.75)
1
9
Stuckless, Dylan
Ottawa Technical
42.38m
(139'0.5)
1
10
Wilson, Nolan
Park Street CI
42.06m
(137'11.75)
1
11
Dajia, Sasha
St Maximilian Ko
42.06m
(137'11.75)
1
12
Souliere, Wesley
Bishop Smith
41.80m
(137'1.5)
1
13
MacDonald, Eric
Trenton
41.76m
(137'0)
1
14
Felker, Justin
Sir Winston Chur
41.54m
(136'3.25)
1
15
Graham, Liam
Mother Teresa -
41.39m
(135'9.5)
1
16
Mackey, Kevin
Sir Frederick Ba
40.77m
(133'9)
1
17
McLeese, Cody
Renfrew
40.08m
(131'5.75)
1
18
Thompson-Shelly, Donovan
Elliot Lake
38.88m
(127'6.5)
1
19
Zagrodnik, Adam
ES Thériault Ca
35.55m
(116'7.5)
1
20
Filicetti, Michael
Chaminade Colleg
35.09m
(115'1.5)
1
21
Pezzetta, Stefano
De La Salle Coll
34.33m
(112'7.5)
1
22
Jerome, Colin
Algonquin E S
31.76m
(104'2.25)
1
23
Debalkew, Ezana
Don Mills
31.42m
(103'1)
1
24
Stephen, Todd
Englehart
28.22m
(92'7)
1
Mens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Folkerts, Simon
Smithville Distr
52.41m
(171'11.25)
1
2
Powley, Colton
Northern - Sturg
52.15m
(171'1)
1
3
Zilke, Matthew
Woodstock
51.04m
(167'5.25)
1
4
Cross, Ben
Frontenac
50.54m
(165'9.75)
1
5
Rolph, Noah
Parkside CI - St
50.21m
(164'8.75)
1
6
Turk, Jacob
St Thomas Aquina
49.46m
(162'3)
1
7
Gilbert, Nic
Thousand Islands
49.24m
(161'6.5)
1
8
Nitz, Thomas
Glenview Park
47.62m
(156'2.75)
1
9
Crumplen, Damon
St John's Kilmar
46.54m
(152'8.25)
1
10
Easton, Jordan
North Hastings
45.50m
(149'3.25)
1
11
Hendershott, Carson
Central Algoma
44.80m
(146'11.75)
1
12
McKelvey, Matthew
Richview CI
44.69m
(146'7.25)
1
13
Jesso, Dylan
Cairine Wilson
43.37m
(142'3.25)
1
14
Lane, Noah
Blessed Trinity
43.12m
(141'5.5)
1
15
Manley, Dallas
Lambton Central
42.70m
(140'1)
1
16
Raspanti, Jonathon
Emily Carr
42.67m
(139'11.75)
1
17
Waliki, Tyler
Laura Secord
42.43m
(139'2.25)
1
18
Dykstra, Sean
St Joseph's - Ba
40.38m
(132'5.75)
1
19
Taxidis, Yanni
Richview CI
40.21m
(131'11)
1
20
Benn, Ross
St Maximilian Ko
39.67m
(130'1.75)
1
21
Andrews, Brett
O'Gorman
36.16m
(118'7.5)
1
22
Ingram, Owen
Eastview
34.07m
(111'9.25)
1
Mens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Smith, Fletcher
Belle River
50.50m
(165'8)
1
2
McCabe, Gavyn
Superior Heights
45.89m
(150'6.5)
1
3
Piazza, Zack
Port Colborne
45.02m
(147'8.25)
1
4
Thibert, Brad
Belle River
43.50m
(142'8.5)
1
5
Snowden, Andrew
Penetanguishene
42.45m
(139'3.25)
1
6
MacLean, Jacob
O'Neill
42.40m
(139'1.25)
1
7
Nedow, Tom
Thousand Islands
41.23m
(135'3)
1
8
Masschelein, Brad
North Middlesex
41.15m
(135'0)
1
9
Wright, Will
Banting Memorial
40.45m
(132'8.5)
1
10
Kielec, Cody
Rothwell-Osnabru
40.28m
(132'1.75)
1
11
Dafina, Radu
Etobicoke CI
39.82m
(130'7.5)
1
12
Harrison, Dylan
Birchmount Park
38.32m
(125'8.5)
1
13
Burazor, Pavle
Don Mills
36.51m
(119'9.25)
1
14
Theune, Max
Thomas A Blakelo
35.91m
(117'9.75)
1
15
Johnson, Pierce
Chatham-Kent
35.39m
(116'1.25)
1
16
Raper, Mitchell
Monsignor Paul D
35.11m
(115'2.25)
1
17
Proulx, Dylan
Mayfield
34.65m
(113'8)
1
18
Liu, Edward
St Paul - Niagra
34.38m
(112'9.5)
1
19
Hill, Ryan
Haliburton Highl
34.09m
(111'10)
1
20
Hillman, Nickolas
l'Horizon Cathol
33.53m
(110'0)
1
21
McDonald, Bailey
Timiskaming
31.80m
(104'3.75)
1
22
Armstrong, Tanner
Frontenac
31.73m
(104'1)
1
23
Miller, Max
Westgate
30.82m
(101'1.25)
1
24
Miller, Jared
Lawrence Park
23.64m
(77'6.5)
1
Mens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Christodoulou, William
Crescent
56.47m
(185'3)
1
2
Kryzszkowski, John
Port Credit
55.70m
(182'8.75)
1
3
Shepley, Josh
Belle River
53.46m
(175'4.5)
1
4
LeClair, Kellen
FJ Brennan
53.18m
(174'5.5)
1
5
Dearborn, Jay
Sydenham
51.25m
(168'1.5)
1
6
Campbell, Scott
Lambton Central
49.00m
(160'9)
1
7
Nykorchuk, Jonathan
East York
48.39m
(158'9)
1
8
Filicetti, Michael
Chaminade Colleg
46.95m
(154'0.25)
1
9
BORSI, ROBBIE
Cameron Heights
46.36m
(152'1)
1
10
Armstrong, Mat
Nantyr Shores
45.98m
(150'10)
1
11
Thompson-Shelly, Donovan
Elliot Lake
45.29m
(148'7)
1
12
Torrone, Joseph
Cardinal Carter
45.01m
(147'8)
1
13
Sloat, Russell
Thousand Islands
45.00m
(147'7.5)
1
14
Rhodes, Jason
St Paul - Niagra
43.50m
(142'8.5)
1
15
Thero, Josh
Renfrew
42.78m
(140'4.25)
1
16
Gosselin-Archer, Dylan
Geraldton
42.76m
(140'3.25)
1
17
Andrews, Tim
Timmins Vocation
40.72m
(133'7)
1
18
Gordier, Darryl
Almaguin Highlan
40.64m
(133'4)
1
19
Rector, Josh
Colonel By
40.37m
(132'5.25)
1
20
Carlson-Strain, Malcolm
St Mary's Colleg
40.35m
(132'4.5)
1
21
Fisher, Reece
St Paul - Niagra
39.32m
(129'0)
1
22
Marchildon, Zack
St Theresa’s -
33.92m
(111'3.25)
1
23
DALE, BEN
Great Lakes Chri
30.57m
(100'3.5)
1
Mens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Crews, Niles
Northern - Sarni
1.86m
(6'1)
1
2
McKague, Justin
FE Madill
1.86m
(6'1)
1
3
Wilson, Joe
Penetanguishene
1.80m
(5'10.75)
1
4
Mechler, Nathaniel
Elmira
1.80m
(5'10.75)
1
11
MacPherson, Curtis
Timiskaming
1.75m
(5'8.75)
1
5
Cox, David
Sharbot Lake
1.75m
(5'8.75)
1
5
Montgomery, Cole
EL Crossley
1.75m
(5'8.75)
1
5
Grannum, Jordan
West Hill - Toro
1.75m
(5'8.75)
1
8
Bailey, David
West Park
1.75m
(5'8.75)
1
8
Stark, Jaylen
Anderson Collegi
1.75m
(5'8.75)
1
8
Newell, Adam
St Maximilian Ko
1.75m
(5'8.75)
1
12
Spence, Othniel
Bill Crothers SS
1.70m
(5'6.75)
1
12
Klepsch, Hugo
MM Robinson
1.70m
(5'6.75)
1
14
Carrington, Marcus
Pope John Paul I
1.70m
(5'6.75)
1
15
Gauld, Logan
Thorold
1.70m
(5'6.75)
1
16
Wallace, Emmett
Ridgemount
1.70m
(5'6.75)
1
17
Stephenson, Akeem
Marshall McLuhan
1.70m
(5'6.75)
1
18
Kellier, Cai
Chatham-Kent
1.65m
(5'4.75)
1
19
Blouin, Steven
ES Marc Garneau
1.65m
(5'4.75)
1
20
Henson, Eythan
Korah
1.65m
(5'4.75)
1
--
Fournier, Nicholas
l'Horizon Cathol
NH
(--)
1
--
Rau, Brody
St Patrick - Thu
NH
(--)
1
--
Atkinson, Andre
Downsview
NH
(--)
1
Mens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Murdaca, Joseph
AN Myer
1.86m
(6'1)
1
2
Sylvester, Mike
St Roch - Brampt
1.83m
(6'0)
1
3
Grummett, Tyler
EL Crossley
1.80m
(5'10.75)
1
4
Proulx, James
St Theresa’s -
1.75m
(5'8.75)
1
4
Williams, Taye
Sinclair
1.75m
(5'8.75)
1
6
Smith, Sebastian
Northern - Sarni
1.70m
(5'6.75)
1
7
Mensah, Joshua
North Albion
1.70m
(5'6.75)
1
8
Osman, Mohamed
Hillcrest - Otta
1.70m
(5'6.75)
1
9
Walker, Julian
Innisdale
1.70m
(5'6.75)
1
10
Davidson, Elijah
Brookfield
1.65m
(5'4.75)
1
10
Friesen, Jordan
Simcoe
1.65m
(5'4.75)
1
12
Pow, Cameron
St Paul - Niagra
1.65m
(5'4.75)
1
13
Connors, Robert
Regiopolis-Notre
1.65m
(5'4.75)
1
13
Carriere, Vincent
John Paul II - L
1.65m
(5'4.75)
1
15
Hamilton, Jayden
St Paul's - Tren
1.65m
(5'4.75)
1
16
Chretien, Lance
l'Horizon Cathol
1.60m
(5'2.75)
1
16
LaPierre, Noah
Lasalle - Sudbur
1.60m
(5'2.75)
1
16
Derry, Zachary
Sir William Mulo
1.60m
(5'2.75)
1
19
Metivier, Malik
Father John Redm
1.60m
(5'2.75)
1
20
Springer, Scott
St David
1.55m
(5'1)
1
--
Bamba, Amidou
De La Salle Coll
NH
(--)
1
--
McDonald, Bailey
Timiskaming
NH
(--)
1
--
Olawyui, Samuel
Father Henry Car
NH
(--)
1
Mens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Butcher, Locky
London Central
2.00m
(6'6.5)
1
2
Galas, Paul
Our Lady of Moun
1.95m
(6'4.75)
1
3
Lafleur, Hans
ES Franco Cite -
1.95m
(6'4.75)
1
3
Fray, Leaugen
Trenton
1.95m
(6'4.75)
1
5
Hunt, J.T.
St Michael - Nia
1.95m
(6'4.75)
1
6
Linardic, Daniel
Cardinal Leger
1.95m
(6'4.75)
1
7
Mulder, Mychal
Catholic Central
1.90m
(6'2.75)
1
8
Andrus, Jake
Lakefield Dist -
1.90m
(6'2.75)
1
9
Campbell, Scott
Lambton Central
1.90m
(6'2.75)
1
10
Fallaise, Lucas
Centennial Secon
1.85m
(6'0.75)
1
11
Popov, Aloysha
Sacred Heart Cat
1.85m
(6'0.75)
1
11
Lalor, Miguel
James Cardinal M
1.85m
(6'0.75)
1
13
Mask, Brandon
Lasalle - Sudbur
1.80m
(5'10.75)
1
13
Froese, Cornelious
Leamington
1.80m
(5'10.75)
1
15
Errington, Devin
White Pines
1.80m
(5'10.75)
1
16
Parry, Cameron
Welland Centenni
1.80m
(5'10.75)
1
16
Bergin, Peter
Nottawasaga Pine
1.80m
(5'10.75)
1
18
Jamieson, Jake
Englehart
1.80m
(5'10.75)
1
18
McGinnis, Justin
Westgate
1.80m
(5'10.75)
1
20
Hornby, Wes
St Dominic Catho
1.80m
(5'10.75)
1
21
Harrison, Spencer
Birchmount Park
1.75m
(5'8.75)
1
22
Khounnoraj, Alex
Maple
1.75m
(5'8.75)
1
23
Antwi, Sheridan
Downsview
1.65m
(5'4.75)
1
Mens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Elliot, Chad
St Mary - Picker
6.40m
(20'11.75)
+0.9
1
2
Wilson, Joe
Penetanguishene
6.36m
(20'10.25)
+2.0
1
3
Liang, Josh
Dr Norman Bethun
6.32m w
(20'8.75)
+2.6
1
4
Lakeit, Zack
Dunbarton
6.27m
(20'6.75)
+1.6
1
5
Stewart, Andrew
St Augustine - B
6.25m
(20'6)
+1.4
1
6
Billings, Scott
London Central
6.12m w
(20'0.75)
+2.4
1
7
Bell, Twanell
Denis Morris
6.07m
(19'10.75)
+1.4
1
8
Hylton, Richard
Emery
5.96m
(19'6.5)
+1.7
1
9
Rempillo, Ranz
Holy Names - Win
5.91m w
(19'4.5)
+3.3
1
10
Gray, Kadre
Eastern Commerce
5.83m
(19'1.5)
+1.5
1
11
Raymond, Brayden
Holy Cross Cath
5.82m
(19'1)
+0.0
1
12
Fortaleza, Alvin
Sir Winston Chur
5.82m
(19'1)
+0.3
1
13
Iiodigwe, Arizona
Brother Andre Ca
5.81m
(19'0.5)
+1.6
1
14
Jones, Amari
Riverside
5.80m
(19'0.25)
+0.0
1
15
Cruise, Jacob
Superior Heights
5.79m
(18'11.75)
+0.0
1
16
Cross, Ben
Frontenac
5.79m
(18'11.75)
+2.0
1
17
O'Driscoll, Connor
Notre Dame Cath
5.60m
(18'4.25)
+0.7
1
18
Wilson, Akeem
Denis Morris
5.57m
(18'3.25)
+0.0
1
19
George, Daniel
Hon WC Kennedy
5.50m
(18'0.5)
+0.4
1
20
Lucero, Ellesor
Mary Ward
5.17m
(16'11.5)
+1.1
1
21
Lukasek, Justin
St Patrick - Thu
5.07m w
(16'7.5)
+2.3
1
22
Adams, Merrick
Central Algoma
4.99m
(16'4.25)
+1.1
1
23
Nicholson, Brady
Fenelon Falls
4.65m
(15'3)
+1.3
1
24
Chamandy, Joe
Cochrane
3.99m
(13'1)
+1.9
1
Mens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smith, Sebastian
Northern - Sarni
6.24m
(20'5.5)
-0.9
1
2
Stanley, Jevante
St Thomas Aquina
6.17m
(20'2.75)
+1.0
1
3
Murdaca, Joseph
AN Myer
5.96m
(19'6.5)
-0.5
1
4
Montaque, Dajae
York Memorial
5.95m
(19'6.25)
-0.3
1
5
Williams, Taye
Sinclair
5.88m
(19'3.5)
-0.5
1
6
Cooper, Marcus
Holy Names - Win
5.88m
(19'3.5)
-0.1
1
7
Arica, Russell
Brebeuf College
5.81m
(19'0.5)
-0.2
1
8
Preston, Rylee
Sir Wilfrid Laur
5.77m
(18'11)
+0.0
1
9
France, Ryan
St Marcellinus
5.74m
(18'9.75)
-1.2
1
10
Morgan, Will
Malvern
5.67m
(18'7)
-0.1
1
11
Ofori, Kevin
St Marquerite d�
5.65m
(18'6.25)
-0.3
1
12
Guthrie, Simon
Perth
5.64m
(18'6)
+0.0
1
13
Walser, Thomas
St Ignatius - Th
5.63m
(18'5.5)
-1.1
1
14
Pearson, Patrick
Fenelon Falls
5.61m
(18'4.75)
-0.2
1
15
Dacosta, Tyler
ES Thériault Ca
5.47m
(17'11.25)
-0.1
1
16
Taylor, Ryan
Lasalle - Sudbur
5.47m
(17'11.25)
-1.7
1
17
Thirumaran, Kevin
Woodbridge Colle
5.46m
(17'10.75)
-1.0
1
18
Cook, Nicholas
Medway
5.34m
(17'6)
-0.9
1
19
Proulx, James
St Theresa’s -
5.26m
(17'3)
-1.0
1
20
Chong, Brandon
Sinclair
5.21m
(17'1)
-1.0
1
21
Garven, Andrew
St Mary's - Broc
5.08m
(16'8)
+0.0
1
22
Ng, Oliver
Colonel By
4.89m
(16'0.5)
-2.4
1
--
Jeanson, Brett
WC Eaket
FOUL
(--)
nwi
1
--
Islam, David
Father John Redm
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bell, Riley
Central Elgin
7.08m
(23'2.5)
-0.8
1
2
Dailleboust, Luke
FE Madill
6.76m
(22'2)
+0.0
1
3
Leitert, Brandyn
Erin
6.75m
(22'1.75)
+0.0
1
4
Flanagan, Riley
St Mary's - Kitc
6.61m
(21'8)
nwi
1
5
Robinson, Amir
St Joseph's - M
6.50m
(21'3.75)
nwi
1
6
Zhou, Joey
Dr Norman Bethun
6.47m
(21'2.5)
-0.2
1
7
Fray, Leaugen
Trenton
6.46m
(21'2.25)
+0.0
1
8
Kapetanovic, David
Westlane
6.37m
(20'10.75)
-0.2
1
9
Lee, Edmond
Dr Norman Bethun
6.30m
(20'8)
-0.3
1
10
Dion, Garrett
Sir Winston Chur
6.25m
(20'6)
-0.1
1
11
Ogbeide, Jacob
Monsignor Percy
6.22m
(20'4.75)
+0.0
1
12
Alexander-Barnes, Paul
Superior Heights
6.20m
(20'4)
+0.0
1
13
Gwalchmai, Braeden
Arnprior
6.11m
(20'0.5)
-0.2
1
14
Kerr, Jared
St Edmund Campio
6.10m
(20'0)
+0.2
1
15
Strickland, Jordan
Keswick
6.01m
(19'8.5)
-0.4
1
16
Kelly, Taygue
Chaminade Colleg
6.01m
(19'8.5)
+0.0
1
17
Pete, Vice
St Joseph's - Re
5.99m
(19'7.75)
+0.0
1
18
Betty, Brian
Pickering - Ajax
5.93m
(19'5.25)
+0.0
1
19
Beda, Mike
Timmins Vocation
5.91m
(19'4.5)
+0.0
1
20
Omejaniuk, John
Sir Winston Chur
5.87m
(19'3)
+0.0
1
21
Jeaneault, Adam
St Joseph-Scolla
5.79m
(18'11.75)
+0.0
1
22
Archer, Akiel
Donald A. Wilson
5.78m
(18'11.5)
+0.0
1
23
Thompson, Nathaniel
Longfields
5.74m
(18'9.75)
+0.0
1
24
Ajomale, Bolade
Alexander MacKen
5.66m
(18'6.75)
-0.3
1
Mens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Billings, Scott
London Central
13.34m
(43'9)
+0.0
1
2
Bell, Twanell
Denis Morris
13.12m
(43'0.5)
+1.0
1
3
Iiodigwe, Arizona
Brother Andre Ca
13.08m
(42'10.75)
+0.0
1
4
Selman, Jaquan
Denis Morris
13.05m
(42'9.75)
+1.1
1
5
Buck, Jamison
Collingwood CI
12.98m
(42'7)
+0.0
1
6
Gray, Kadre
Eastern Commerce
12.95m
(42'5.75)
+0.0
1
7
Simpson, Khoseem
Eastern Commerce
12.94m
(42'5.25)
+1.5
1
8
Thomas, Jack
North Lambton
12.91m
(42'4.25)
+0.1
1
9
Elliot, Chad
St Mary - Picker
12.68m
(41'7)
+0.1
1
10
Abrahams-Webste, Treshau
Pickering - Ajax
12.66m
(41'6.25)
+0.0
1
11
Liang, Josh
Dr Norman Bethun
12.59m
(41'3.5)
+0.0
1
12
Nketiah, Emmanuel
St Marquerite d�
12.57m
(41'2.75)
+0.0
1
13
Jones, Amari
Riverside
12.47m
(40'10.75)
+0.3
1
14
Hathaway, Dylan
Glencoe
12.37m
(40'7)
+0.0
1
15
Major, Kyle
South Carleton
12.37m
(40'7)
+0.6
1
16
Deisinger, Willem
Lockerby Composi
12.33m
(40'5.25)
+0.8
1
17
Raymond, Brayden
Holy Cross Cath
11.90m
(39'0.5)
+1.0
1
18
Cruise, Jacob
Superior Heights
11.83m
(38'9.75)
+0.7
1
19
Jama, Jibrel
ESP Louis Riel
11.68m
(38'3.75)
+0.0
1
20
Stephenson, Akeem
Marshall McLuhan
11.67m
(38'3.25)
+0.0
1
21
Kim, Andy
East Northumberl
11.62m
(38'1.25)
+0.2
1
22
Lukasek, Justin
St Patrick - Thu
11.34m
(37'2.25)
+0.3
1
23
Deacon, Philip
Roland Michener
10.31m
(33'9.75)
+1.1
1
--
Bisnath-Bastian, Brandon
St Marcellinus
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smith, Sebastian
Northern - Sarni
12.78m
(41'11)
+0.8
1
2
Osuigwe, Lucky
Eastern Commerce
12.74m
(41'9.5)
+0.4
1
3
Walker, Julian
Innisdale
12.70m
(41'8)
+0.8
1
4
Syed, Mohammed
L'Amoreaux
12.59m
(41'3.5)
+1.1
1
5
Tyler, James
North Lambton
12.39m
(40'7.75)
+0.0
1
6
Jeanson, Brett
WC Eaket
12.33m
(40'5.25)
+0.0
1
7
Choudhury, Deen
Crescent
12.23m
(40'1.5)
+1.2
1
8
Cooper, Marcus
Holy Names - Win
12.20m
(40'0.25)
+0.0
1
9
Ofori, Kevin
St Marquerite d�
12.16m
(39'10.5)
+0.2
1
10
Taylor, Ryan
Lasalle - Sudbur
12.11m
(39'8.75)
+1.1
1
11
Phillips, Alexander
Nicholson
11.99m
(39'4)
+0.2
1
12
Slowley, Kamal
Markville
11.95m
(39'2.25)
+0.0
1
13
Walser, Thomas
St Ignatius - Th
11.90m
(39'0.5)
+0.0
1
14
Allingham, Austin
Thousand Islands
11.89m
(39'0)
+0.6
1
15
Mckenzie, Marques
Our Lady of Moun
11.78m
(38'7.75)
+1.3
1
16
Arica, Russell
Brebeuf College
11.71m
(38'5)
+1.3
1
17
O'Kot, David
Kitchener-Waterl
11.63m
(38'1.75)
+0.3
1
18
Loney, Evander
Bell
11.47m
(37'7.5)
+0.1
1
19
Awobem, Solomon
Niagara Christia
11.36m
(37'3)
+0.5
1
20
Dunn, Sam
St Mary's - Cobo
11.33m
(37'2)
+1.9
1
21
Mills, Nicolas
St Edmund Campio
11.28m
(37'0)
+0.5
1
22
Dankevy, Jaden
Collingwood CI
11.22m
(36'9.5)
+0.1
1
23
Carbone, Tristan
Notre Dame - Aja
11.06m
(36'3.25)
+1.3
1
24
Daws, Jayden
Cochrane
9.87m
(32'4.5)
+0.5
1
Mens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cok, Braden
Sir John A MacDo
14.47m w
(47'5.5)
+3.1
1
2
Bell, Riley
Central Elgin
14.24m
(46'8.5)
+0.0
1
3
Hines, Shemar
Bur Oak S S
14.22m
(46'7.75)
+1.2
1
4
Kerr, Jared
St Edmund Campio
14.22m w
(46'7.75)
+3.0
1
5
Fray, Leaugen
Trenton
14.11m
(46'3.5)
nwi
1
6
Patterson, Bryson
John McCrae
14.01m w
(45'11.5)
+3.9
1
7
Nicholas, Andre
Our Lady of Moun
13.61m
(44'7.75)
+1.8
1
8
Oliya, Toba
St Augustine - B
13.60m
(44'7.25)
nwi
1
9
Sathyaseelan, Seran
West Hill - Toro
13.34m
(43'9)
+1.9
1
10
Thompson, Nathaniel
Longfields
13.15m w
(43'1.5)
+2.7
1
11
MCHAINA, MADALITSO
Southwood
13.14m w
(43'1.25)
+2.5
1
12
Carey, Logan
Strathroy
13.12m w
(43'0.5)
+2.7
1
13
Zhou, Joey
Dr Norman Bethun
12.96m
(42'6)
+2.0
1
14
Backx, Josh
Alexander MacKen
12.66m
(41'6.25)
+0.9
1
15
Kelly, Taygue
Chaminade Colleg
12.65m w
(41'6)
+2.7
1
16
Obonna, Brian
St Augustine - B
12.64m
(41'5.5)
+1.1
1
17
Goodwin, Adrian
Bill Crothers SS
12.61m
(41'4.25)
+1.3
1
18
Omejaniuk, John
Sir Winston Chur
12.53m
(41'1.25)
+1.7
1
19
Pinto, Trivel
Downsview
12.41m
(40'8.5)
+1.4
1
20
Cornelisse, Alex
Thousand Islands
12.39m
(40'7.75)
+0.9
1
21
Gutierrez, Rodon
St Elizabeth Cat
12.23m
(40'1.5)
+0.6
1
22
Jeaneault, Adam
St Joseph-Scolla
11.92m
(39'1.25)
+1.4
1
23
Beda, Mike
Timmins Vocation
11.72m
(38'5.25)
+1.0
1
24
Stobie, John
White Pines
11.50m
(37'8.75)
nwi
1
Mens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mueller, Joel
Ridgeway-Crystal
4.20m
(13'9.25)
1
2
Gyemi, Brad
St Anne - Windso
3.60m
(11'9.5)
1
3
Benn, Ross
St Maximilian Ko
3.50m
(11'5.75)
1
4
Weigl, Thomas
Jacob Hespeler
3.50m
(11'5.75)
1
5
McNaughton, Jamie
Carleton Place
3.35m
(10'11.75)
1
6
Miller, Philip
Lockerby Composi
3.35m
(10'11.75)
1
7
Findlay, Connor
North Dundas
3.20m
(10'5.75)
1
8
Holden, Kevin
Huron Park
3.20m
(10'5.75)
1
13
Steen, Jack
St Anne - Windso
3.00m
(9'10)
1
14
Kiers, Trevor
Almaguin Highlan
3.00m
(9'10)
1
15
Mulhearn, Keegan
Char-Lan Dhs
3.00m
(9'10)
1
16
Valjas, Austin
St Andrew's Coll
3.00m
(9'10)
1
9
Mackay, Mark
St Andrew's Coll
3.00m
(9'10)
1
9
Gleason, Daniel
Lawrence Park
3.00m
(9'10)
1
9
Dickerson, Tyler
Ridgeway-Crystal
3.00m
(9'10)
1
9
Wilson, Mack
Laura Secord
3.00m
(9'10)
1
17
Lynett, Malcolm
EL Crossley
2.80m
(9'2)
1
17
Diaz, Derek
Penetanguishene
2.80m
(9'2)
1
19
Walters, Devon
St Andrew's Coll
2.80m
(9'2)
1
20
Famulari, Joseph
St Maximilian Ko
2.50m
(8'2.25)
1
20
Lam-Sidun, Dan
Lo-Ellen Park
2.50m
(8'2.25)
1
Mens Pole Vault Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Christopher, Nick
St Thomas Aquina
3.05m
(10'0)
1
2
Grummett, Tyler
EL Crossley
2.85m
(9'4)
1
3
Wahl, Christopher
Jacob Hespeler
2.85m
(9'4)
1
4
Knechtel, Sam
Stratford Northw
2.70m
(8'10.25)
1
5
Serre, Noah
College Notre Da
2.70m
(8'10.25)
1
6
Cowan, Sam
Thousand Islands
2.55m
(8'4.25)
1
7
Kyle, Ward
Lockerby Composi
2.40m
(7'10.25)
1
8
Dumbrille, Thomas
Thousand Islands
2.40m
(7'10.25)
1
9
Anderson, Brian
Oakridge
2.40m
(7'10.25)
1
9
Iwanata, Michael
Lawrence Park
2.40m
(7'10.25)
1
11
Pillay, Noah
Sir John A MacDo
2.10m
(6'10.5)
1
11
Zammitt, Adam
Laura Secord
2.10m
(6'10.5)
1
13
Sauve, Nick
St Lawrence
2.10m
(6'10.5)
1
13
Vanderburg, Dylan
Char-Lan Dhs
2.10m
(6'10.5)
1
13
Kuyten-Thomas, Cristia
Sacred Heart Cat
2.10m
(6'10.5)
1
--
Rimkey, Curtis
Innisdale
NH
(--)
1
--
Rimkey, Connor
Innisdale
NH
(--)
1
--
Novak, Nelson
Lockerby Composi
NH
(--)
1
--
Mah, Jaelin
St Marcellinus
NH
(--)
1
--
Loyer, Jared
Lockerby Composi
NH
(--)
1
--
Branet, Jager
Lawrence Park
NH
(--)
1
--
Pass, Jahlain de
Sir John A MacDo
NH
(--)
1
--
Punongbayan, Andre
St Marcellinus
NH
(--)
1
Mens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Kerr, Zack
Hillcrest - Otta
4.55m
(14'11)
1
2
Young, Connor
Saunders
4.20m
(13'9.25)
1
3
Cowan, Eric
Thousand Islands
4.20m
(13'9.25)
1
4
Choja, Brian
Oakridge
4.05m
(13'3.25)
1
5
Dailleboust, Luke
FE Madill
4.05m
(13'3.25)
1
5
Syptak, Mark
Silverthorn
4.05m
(13'3.25)
1
7
Zanchetta, Cole
Thousand Islands
3.90m
(12'9.5)
1
8
McNevin, Grahame
Sandwich
3.90m
(12'9.5)
1
10
Lecky, Will
Char-Lan Dhs
3.75m
(12'3.5)
1
9
Silvey, Howie
St Theresa’s -
3.75m
(12'3.5)
1
11
Morgenroth-rebin, Jess
Humberview
3.60m
(11'9.5)
1
12
Anthony, Ben
St Theresa’s -
3.60m
(11'9.5)
1
13
Watson, Cole
EL Crossley
3.40m
(11'1.75)
1
14
Kitamura, Jason
Humberview
3.40m
(11'1.75)
1
14
Steiner, Nick
Sacred Heart Cat
3.40m
(11'1.75)
1
14
Mehta, Nicholas
Crescent
3.40m
(11'1.75)
1
17
Kwapis, Chris
Sacred Heart Cat
3.40m
(11'1.75)
1
17
Joy, Ben
Lawrence Park
3.40m
(11'1.75)
1
19
Pierre, Eric St.
Ridgeway-Crystal
3.40m
(11'1.75)
1
20
Ament, Alain
College Notre Da
3.10m
(10'2)
1
20
Huffman, Corey
Lo-Ellen Park
3.10m
(10'2)
1
22
Montpellier, Wade
Lo-Ellen Park
3.10m
(10'2)
1
22
Birosh, Aaron
Chippewa Seconda
3.10m
(10'2)
1
24
Saab, Basel
Sir John A MacDo
3.10m
(10'2)
1
Womens 100m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Albers, Sara
St Thomas Aquina
16.20w
+2.5
1
2
Wilson-Walker, Madison
Lord Dorchester
16.55w
+2.5
1
Womens 100m Blind
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Askin-Hunter, Alexis
Sarnia
16.91
+2.0
1
Womens 100m Intellectual
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Tustin, Alicia
Fellowes
14.65
+1.4
2
2
Najarian, Talin
Governor Simcoe
16.05
+1.4
2
3
Hughes, Shirley
Sydenham
16.36
+1.4
2
4
Miszk, Julianne
St Michael - Nia
16.87
+1.4
2
5
Davies, Chloe
Woodroffe
16.88
+1.4
2
6
Colpittis, Emma
Fellowes
16.89
+1.4
2
7
Ehi, Amen
St Michael - Nia
18.34
+2.0
1
8
Robinson, Cheyenne
Timiskaming
19.31
+2.0
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Abdul-Rashid, Mariam
Eastdale - Oshaw
11.94
+1.1
1
2
Thompson, Chinique
O'Neill
12.29
+1.1
1
3
McIntosh, Zanara
Pickering - Ajax
12.34
+1.1
1
4
Alexander, Shania
Wexford
12.36
+1.1
1
5
Gordon, Jeneysis
Bill Crothers SS
12.43
+1.1
1
6
Ajiroba, Mariam
St Augustine - B
12.47
+1.1
1
7
Innanen, Katrina
Birchmount Park
12.64
+1.1
1
8
Calliste, Monique
Blessed Mother T
12.88
+1.1
1
Womens 100m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Abdul-Rashid, Mariam
Eastdale - Oshaw
12.06w
+2.7
3
4
Thompson, Chinique
O'Neill
12.31w
+2.7
3
2
Gordon, Jeneysis
Bill Crothers SS
12.36w
+2.6
1
5
Calliste, Monique
Blessed Mother T
12.38w
+2.6
1
3
Alexander, Shania
Wexford
12.46
+1.3
2
7
Innanen, Katrina
Birchmount Park
12.46w
+2.6
1
6
Ajiroba, Mariam
St Augustine - B
12.48
+1.3
2
8
McIntosh, Zanara
Pickering - Ajax
12.49w
+2.6
1
9
Rainford-Allen, Savana
Denis Morris
12.49w
+2.7
3
10
Sodade, Leka
Holy Names - Win
12.58w
+2.6
1
11
McCloskey, Madeline
Essex
12.61w
+2.6
1
12
Samuels, Bryanna
Iroquois Ridge
12.61
+1.3
2
13
Hunnighan, Shanelle
David Suzuki
12.62w
+2.7
3
14
Hannam, Tiffany
Sir Frederick Ba
12.65w
+2.7
3
15
Remadji, Regina
ESP Louis Riel
12.69w
+2.6
1
16
Lee, Alex
St Clement's - T
12.76
+1.3
2
17
Serieux, Dashel
St Mary's - Kitc
12.82w
+2.7
3
18
Armstrong, Morgan
Crestwood
12.86w
+2.7
3
19
Andrews, Kasey
Thousand Islands
12.94
+1.3
2
20
Maki, Leah
Westgate
13.10
+1.3
2
21
Conroy, Haley
Lo-Ellen Park
13.12
+1.3
2
22
Lalonde, Dayna
St Patrick - Thu
13.31w
+2.6
1
23
Harvie, Melissa
Carleton Place
13.40
+1.3
2
24
MacDowall, Tessah
Timiskaming
13.63w
+2.7
3
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Constantine, Kyra
St Roch - Brampt
12.21
+0.9
1
2
Springer, Rachel
St Joseph's Morr
12.30
+0.9
1
3
Wade, Remy
Glebe CI
12.32
+0.9
1
4
Armstrong, Zaria
Thomas A Blakelo
12.33
+0.9
1
5
Otule, Chisom
Notre Dame - Tor
12.54
+0.9
1
6
Kamah, Maya
Glebe CI
12.69
+0.9
1
7
Castello, Jermeka
St Marquerite d�
12.73
+0.9
1
8
Brenzil, Alexis
Welland Centenni
12.76
+0.9
1
Womens 100m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Constantine, Kyra
St Roch - Brampt
12.27w
+2.7
3
2
Armstrong, Zaria
Thomas A Blakelo
12.31
+1.4
1
4
Springer, Rachel
St Joseph's Morr
12.37
+1.4
1
3
Wade, Remy
Glebe CI
12.42
+1.8
2
5
Brenzil, Alexis
Welland Centenni
12.48w
+2.7
3
7
Otule, Chisom
Notre Dame - Tor
12.56w
+2.7
3
8
Castello, Jermeka
St Marquerite d�
12.62
+1.4
1
6
Kamah, Maya
Glebe CI
12.64
+1.8
2
9
McMannus, Emma
Bill Crothers SS
12.68
+1.8
2
10
Byng, Morgan
Banting Memorial
12.75
+1.4
1
11
Small, Vanessa
St James
12.78w
+2.7
3
12
Reynolds, Maya
Collingwood CI
12.87w
+2.7
3
13
Taylor, Renae
Emery
12.90w
+2.7
3
14
Davis, Jayd
Pickering - Ajax
12.94
+1.4
1
15
Poole, Rachel
Birchmount Park
12.95
+1.8
2
16
Benson, Princess
Eastwood CI
12.98w
+2.7
3
17
Distefano, Emilie
Char-Lan Dhs
13.09
+1.8
2
18
Gibney, Isabelle
Sir Frederick Ba
13.10
+1.8
2
19
Kennedy, Brooke
Lasalle - Sudbur
13.10
+1.4
1
20
Scatliffe, Jade
Holy Trinity - K
13.13
+1.8
2
21
Bohemier, Alexa
St Ignatius - Th
13.20
+1.4
1
22
Whitney, Julia
St Patrick - Thu
13.46
+1.8
2
23
Dagenais, Nadia
ES Thériault Ca
14.28w
+2.7
3
--
Hettwer, Erika
Westside Seconda
DQ
+1.4
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Labarang, Charifa
ESP Deslauriers
11.93
+1.0
1
2
Murray, Rebecca
Our Lady of the
11.97
+1.0
1
3
Stephens, Maya
St Roch - Brampt
11.98
+1.0
1
4
Buchanan, Leya
Our Lady of Moun
12.01
+1.0
1
5
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
12.18
+1.0
1
6
McIntyre, Victoria
Ashbury College
12.21
+1.0
1
7
Jackson, Jemeika
North Albion
12.35
+1.0
1
8
Kurtimah, Marissa
Guelph
12.41
+1.0
1
Womens 100m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Stephens, Maya
St Roch - Brampt
11.88w
+3.4
2
2
Labarang, Charifa
ESP Deslauriers
11.88
+1.9
3
3
McIntyre, Victoria
Ashbury College
12.06w
+3.5
1
4
Buchanan, Leya
Our Lady of Moun
12.08w
+3.5
1
4
Murray, Rebecca
Our Lady of the
12.08
+1.9
3
6
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
12.13w
+3.4
2
7
Kurtimah, Marissa
Guelph
12.18w
+3.4
2
8
Jackson, Jemeika
North Albion
12.22
+1.9
3
10
Olasehinde, Temitope
St Joan of Arc -
12.27w
+3.4
2
11
Sauer, Tegan
Forest Heights
12.27
+1.9
3
9
Williams, Alisha
St Joan of Arc -
12.27w
+3.4
2
12
Telford, Alex
Brookfield
12.29w
+3.5
1
13
Russell, Natasha
Gordon Graydon
12.35w
+3.5
1
14
Gordon, Aurea
Bill Crothers SS
12.39w
+3.4
2
15
Pollack, Martina
Donald A. Wilson
12.44w
+3.5
1
16
Helm, Skylar
St Theresa - Bel
12.44
+1.9
3
17
Eves, McKayla
Lambton Central
12.45
+1.9
3
18
Williams, Ashlee
Westview Centenn
12.50w
+3.4
2
19
Jones, Brianna
Sir Wilfrid Laur
12.57
+1.9
3
20
Hellstrom, Jenna
Lasalle - Sudbur
12.58w
+3.5
1
21
Griffiths, Jade
Maranatha Christ
12.62w
+3.5
1
22
Hammond, Sarah
St Basil - SS Ma
13.01w
+3.5
1
23
Tarabocchia, Caitlin
Superior - Thund
13.63w
+3.4
2
24
Schizkoske, Abby
O'Gorman
14.31
+1.9
3
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Abdul-Rashid, Mariam
Eastdale - Oshaw
25.03
-2.1
1
2
McDonald, Natassha
David Suzuki
25.44
-2.1
1
3
McIntosh, Zanara
Pickering - Ajax
25.45
-2.1
1
4
Gordon, Jeneysis
Bill Crothers SS
25.81
-2.1
1
5
Alexander, Shania
Wexford
25.84
-2.1
1
6
Sabado, Tiffany
Notre Dame - Tor
25.98
-2.1
1
7
Thompson, Chinique
O'Neill
26.01
-2.1
1
8
Innanen, Katrina
Birchmount Park
26.82
-2.1
1
Womens 200m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
McDonald, Natassha
David Suzuki
25.69
-3.0
3
2
Abdul-Rashid, Mariam
Eastdale - Oshaw
25.71
-1.6
2
3
Sabado, Tiffany
Notre Dame - Tor
25.92
-2.1
1
4
McIntosh, Zanara
Pickering - Ajax
25.93
-3.0
3
5
Gordon, Jeneysis
Bill Crothers SS
25.99
-1.6
2
7
Innanen, Katrina
Birchmount Park
26.19
-1.6
2
6
Alexander, Shania
Wexford
26.29
-2.1
1
8
Thompson, Chinique
O'Neill
26.32
-3.0
3
9
Hannam, Tiffany
Sir Frederick Ba
26.32
-1.6
2
10
Ajiroba, Mariam
St Augustine - B
26.45
-2.1
1
11
Samuels, Bryanna
Iroquois Ridge
26.51
-3.0
3
12
Clair, Hailey St
Centennial Colle
26.76
-3.0
3
13
Remadji, Regina
ESP Louis Riel
26.81
-2.1
1
14
Serieux, Dashel
St Mary's - Kitc
26.82
-3.0
3
15
Wright, Courtney
Jacob Hespeler
27.01
-1.6
2
16
Skorenky, Sophia
Marie-Rivier
27.02
-1.6
2
17
Maki, Leah
Westgate
27.07
-3.0
3
18
Graham, Laura
Lasalle - Sudbur
27.08
-2.1
1
19
Conroy, Haley
Lo-Ellen Park
27.12
-1.6
2
20
Tashlin, Emma
Brookfield
27.13
-1.6
2
21
Maxwell, Nyoka
John McCrae
27.63
-2.1
1
22
Wilson, Cheyenne
David Suzuki
27.68
-2.1
1
23
Stinkowji, Tristen
Englehart
28.80
-3.0
3
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Constantine, Kyra
St Roch - Brampt
25.11
-2.5
1
2
Blackwood, Ebhani
Bill Crothers SS
26.16
-2.5
1
3
Springer, Rachel
St Joseph's Morr
26.51
-2.5
1
4
Messam, Maja
Langstaff
26.53
-2.5
1
5
Rusu, Claudia
Windfields Jr. H
26.81
-2.5
1
6
Jackson, Sarah
St Mark
26.97
-2.5
1
7
Otule, Chisom
Notre Dame - Tor
27.32
-2.5
1
8
Small, Vanessa
St James
27.38
-2.5
1
Womens 200m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Constantine, Kyra
St Roch - Brampt
25.75
-2.0
3
2
Springer, Rachel
St Joseph's Morr
26.01
-3.6
2
3
Blackwood, Ebhani
Bill Crothers SS
26.19
-3.2
1
4
Messam, Maja
Langstaff
26.36
-2.0
3
5
Otule, Chisom
Notre Dame - Tor
26.38
-3.6
2
7
Rusu, Claudia
Windfields Jr. H
26.55
-2.0
3
6
Jackson, Sarah
St Mark
26.65
-3.2
1
8
Small, Vanessa
St James
26.69
-3.2
1
9
Kamah, Maya
Glebe CI
26.71
-2.0
3
10
Husbands, Chaetoni
Anderson Collegi
26.86
-2.0
3
11
McMannus, Emma
Bill Crothers SS
26.95
-3.6
2
12
Tessa, Hamilton
Delhi
27.01
-3.2
1
13
Lougheed, Jasmine
Laura Secord
27.03
-3.6
2
14
Burnett, Chante
Acton
27.09
-2.0
3
15
Castello, Jermeka
St Marquerite d�
27.12
-3.6
2
16
Mulder, Jaiden
General Amherst
27.13
-3.2
1
17
Fischer, Caitlin
South Carleton
27.21
-3.6
2
18
Castello, Daniella
Agincourt CI
27.31
-3.2
1
19
Whitney, Julia
St Patrick - Thu
27.94
-3.2
1
20
Bohemier, Alexa
St Ignatius - Th
28.31
-3.2
1
21
Delisle, Taylor
Englehart
30.25
-2.0
3
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Labarang, Charifa
ESP Deslauriers
24.56
-1.5
1
2
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
24.72
-1.5
1
3
Valentine, Khadijah
Blessed Mother T
24.72
-1.5
1
4
Murray, Rebecca
Our Lady of the
24.72
-1.5
1
5
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
25.10
-1.5
1
6
McIntyre, Victoria
Ashbury College
25.34
-1.5
1
7
Genard, Maya
St Marcellinus
25.68
-1.5
1
8
Kurtimah, Marissa
Guelph
25.84
-1.5
1
Womens 200m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Valentine, Khadijah
Blessed Mother T
24.55
+0.8
1
2
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
24.60
+0.9
3
4
Murray, Rebecca
Our Lady of the
24.60
+0.9
3
3
Labarang, Charifa
ESP Deslauriers
24.64w
+2.1
2
7
Layne, D'Andra
Lester B Pearson
24.93
+0.9
3
5
McIntyre, Victoria
Ashbury College
25.04
+0.8
1
6
Genard, Maya
St Marcellinus
25.31w
+2.1
2
8
Kurtimah, Marissa
Guelph
25.32
+0.9
3
9
Olasehinde, Temitope
St Joan of Arc -
25.41w
+2.1
2
10
Russell, Natasha
Gordon Graydon
25.42
+0.9
3
11
Jones, Cassandra
Stephen Leacock
25.43
+0.8
1
12
Pollack, Martina
Donald A. Wilson
25.50w
+2.1
2
13
FRASER, ALISON
John F Ross
25.60w
+2.1
2
14
SIELING, KATIE
Sir John A MacDo
25.69
+0.8
1
15
Gordon, Aurea
Bill Crothers SS
25.70
+0.8
1
16
Dalley, Madison
Belle River
25.76
+0.8
1
17
Phillips, Clara
Brookfield
25.79
+0.8
1
18
Dwyer, Courtney
Glebe CI
25.99
+0.9
3
19
Hellstrom, Jenna
Lasalle - Sudbur
26.21
+0.9
3
20
Schell, Jordyn
Superior Heights
26.60
+0.8
1
21
Tarabocchia, Caitlin
Superior - Thund
28.53
+0.9
3
22
Schizkoske, Abby
O'Gorman
30.17w
+2.1
2
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Abdul-Rashid, Mariam
Eastdale - Oshaw
55.12
1
2
McDonald, Natassha
David Suzuki
56.46
1
3
Sawyer, Kailee
Bluevale CI
56.58
1
4
Stenman-Fahey, Erinn
Canterbury
56.68
1
5
Sabado, Tiffany
Notre Dame - Tor
57.44
1
6
Glynn, Rachel
Country Day
57.46
1
7
Spear, Chloe
St Peter's - Bar
58.82
1
8
Welch, Sarah
John F Ross
58.96
1
Womens 400m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Abdul-Rashid, Mariam
Eastdale - Oshaw
56.95
2
4
Sawyer, Kailee
Bluevale CI
57.79
2
2
McDonald, Natassha
David Suzuki
57.94
3
3
Sabado, Tiffany
Notre Dame - Tor
58.05
1
5
Glynn, Rachel
Country Day
58.19
1
6
Stenman-Fahey, Erinn
Canterbury
58.63
3
7
Spear, Chloe
St Peter's - Bar
59.14
2
8
Welch, Sarah
John F Ross
59.50
1
9
Kwajafa, Sarah
South Huron
59.76
1
10
MacDonald, Ashley
Birchmount Park
59.89
3
11
Graham, Laura
Lasalle - Sudbur
1:00.05
1
12
Mayers, Mackenzie
Sir Frederick Ba
1:00.33
3
13
Henry, Divina
Pickering - Ajax
1:00.51
2
14
Johnston, Ryann
Highland
1:01.24
3
15
Tavernier, Zakiya
St Joseph's Coll
1:01.75
1
16
Mcload, Madison
Holy Trinity Cat
1:01.79
2
17
Menard, Alex
St Francis Xavie
1:02.46
3
18
Senior, Anaija
Mayfield
1:02.65
2
19
Hemrica, Hailey
Sir Allan MacNab
1:03.15
3
20
David, Kathryn
St Joseph's - Re
1:04.01
2
21
Carley, Hannah
Sacred Heart Cat
1:04.26
2
22
Maki, Leah
Westgate
1:04.28
1
23
Murray, Lydia
St Mary's Colleg
1:05.31
1
24
Stinkowji, Tristen
Englehart
1:06.46
3
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Constantine, Kyra
St Roch - Brampt
54.63
1
2
Smith, Jenna
Highland
56.40
1
3
Messam, Maja
Langstaff
57.37
1
4
Rouse, Savannah
Vaughan Road Aca
58.04
1
5
Huggins, Dallyssa
Bill Crothers SS
58.62
1
6
Jackson, Sarah
St Mark
59.38
1
7
Drkulec, Hannah
St Anne - Windso
59.39
1
8
Morgan, Alexia
St Marcellinus
1:01.03
1
Womens 400m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Constantine, Kyra
St Roch - Brampt
57.04
2
2
Smith, Jenna
Highland
58.16
1
3
Rouse, Savannah
Vaughan Road Aca
58.59
3
4
Huggins, Dallyssa
Bill Crothers SS
59.00
3
5
Morgan, Alexia
St Marcellinus
59.40
2
7
Drkulec, Hannah
St Anne - Windso
59.71
2
6
Jackson, Sarah
St Mark
59.92
1
8
Messam, Maja
Langstaff
59.97
1
9
Topp, Natalie
St Mary's - St M
1:00.61
3
10
Rusu, Claudia
Windfields Jr. H
1:00.72
2
11
Hodgins, Kristy
Northern - Sarni
1:00.98
2
12
Hewitt, Chloe
Westdale
1:01.39
2
13
Fischer, Caitlin
South Carleton
1:01.68
1
14
Gates, Megan
Anderson Collegi
1:01.82
1
15
Doe, Christina
Father Henry Car
1:02.00
1
16
Benson, Princess
Eastwood CI
1:02.03
2
17
Brewer, Mikaela
Innisdale
1:02.09
3
18
Eisnor, Samantha
ESC Pierre-Savar
1:03.07
3
19
Gilmour, Brynn
Seaway
1:03.66
3
20
Hansel, Erin
West Ferris
1:04.36
3
21
McDonough, Kielly
Hammarskjold
1:06.19
1
22
Cotter, Kaelah
St Ignatius - Th
1:06.75
1
23
Labranche, Kiana
ES Thériault Ca
1:07.64
2
--
Banhara, Gabriella
The York
DQ
3
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
55.69
1
2
Powell, Micha
Leaside
55.93
1
3
Wolfe, Sierra
Essex
56.68
1
4
FRASER, ALISON
John F Ross
56.83
1
5
Julius-William, Domeni
All Saints - Whi
56.92
1
6
Jones, Cassandra
Stephen Leacock
57.42
1
7
Radoslav, Taysia
Cardinal Newman
58.02
1
8
Williams, Alisha
St Joan of Arc -
58.37
1
Womens 400m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Brennan, Christian
St Mary's - Hami
56.57
3
2
Powell, Micha
Leaside
56.67
1
3
Wolfe, Sierra
Essex
58.14
2
4
Radoslav, Taysia
Cardinal Newman
58.20
1
5
FRASER, ALISON
John F Ross
58.22
3
6
Jones, Cassandra
Stephen Leacock
58.25
2
7
Julius-William, Domeni
All Saints - Whi
58.35
2
8
Williams, Alisha
St Joan of Arc -
58.46
1
9
Taylor, Ashley
Nelson
58.53
1
10
Jones, Reilly
St Michael - Kem
58.96
3
11
Scane, Stephanie
Hon WC Kennedy
59.18
2
12
Valentine, Khadijah
Blessed Mother T
59.34
1
13
Sharpe, Sommer
St Mary - Picker
59.45
3
14
Bennett, Yanique
Nantyr Shores
59.92
3
15
Dahms, Marie-�ve
ES Beatrice Desl
1:00.03
3
16
Bennett, Rachel
Thousand Islands
1:00.31
3
17
Dai, Annie
Colonel By
1:00.68
2
18
Barbon, Elizabeth
Mother Teresa -
1:00.93
3
19
Tennant, Kiyara
Lester B Pearson
1:01.08
1
20
Plett, Emily
Dryden
1:01.25
2
21
Hitchcock, Megan
Almaguin Highlan
1:01.90
2
22
Wiwchar, Katie
Lo-Ellen Park
1:02.81
1
23
Mazal, Zvia
Macdonald-Cartie
1:03.72
1
24
Roy, Jackie
Alliance
1:08.69
3
Womens 400m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rochon, Jeannie
l'Horizon Cathol
2:19.33
1
Womens 800m Ambulatory
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Miszk, Julianne
St Michael - Nia
3:10.06
1
2
Ehi, Amen
St Michael - Nia
4:02.95
1
3
Charron, Isabelle
St Peter's - Pet
4:20.71
1
Womens 800m Blind
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mahon, Meghan
O'Gorman
2:56.97
1
2
DiMaria, Christina
Cardinal Carter
3:20.42
1
Womens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sawyer, Kailee
Bluevale CI
2:08.22
1
2
Jaros, Heather
La Salle - Kings
2:09.83
1
3
Stenman-Fahey, Erinn
Canterbury
2:12.29
1
4
Glynn, Rachel
Country Day
2:13.10
1
5
Kearley, Julia
Uxbridge
2:13.82
1
6
Bracci, Brianne
Vincent Massey
2:16.52
1
7
Mayers, Mackenzie
Sir Frederick Ba
2:18.47
1
8
Menard, Alex
St Francis Xavie
2:19.53
1
Womens 800m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Bracci, Brianne
Vincent Massey
2:13.64
1
4
Sawyer, Kailee
Bluevale CI
2:13.68
1
7
Menard, Alex
St Francis Xavie
2:17.83
1
8
Mayers, Mackenzie
Sir Frederick Ba
2:18.60
1
9
Heimonen, Lydia
Superior Heights
2:19.39
1
2
Glynn, Rachel
Country Day
2:19.41
2
5
Jaros, Heather
La Salle - Kings
2:19.98
2
3
Stenman-Fahey, Erinn
Canterbury
2:21.72
3
6
Kearley, Julia
Uxbridge
2:21.86
3
10
MacDonald, Sarah
St Clement's - T
2:22.03
2
11
Kwajafa, Sarah
South Huron
2:22.77
3
12
Gobbo, Victoria
Bill Crothers SS
2:23.83
1
13
Gana, Ikram El
Bill Crothers SS
2:24.11
2
14
Waller, Simone
St Michael - Nia
2:24.86
2
15
Jackson, Roshae
Bramalea Seconda
2:26.38
3
16
Papaioannou, Stephanie
Leaside
2:26.44
3
17
Stewart, Aylssa
St Theresa’s -
2:26.59
3
18
Leck, Rachel
Lockerby Composi
2:30.50
2
19
Fedele, Mikayla
Streetsville
2:30.55
3
20
Davero, Hannah
Nelson
2:32.92
3
21
Smith, Sydney
Colonel By
2:33.52
1
22
Freisen, Sarah
Hammarskjold
2:35.82
1
Womens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
O'Neill, Kristen
St Ignatius of L
2:11.76
1
2
Stafford, Lucia
Toronto French
2:14.01
1
3
Anderson, Allison
Malvern
2:14.41
1
4
Rouse, Savannah
Vaughan Road Aca
2:19.53
1
5
Macdougall, Branna
Regiopolis-Notre
2:20.32
1
6
Olivia, Gaudet
Nepean
2:21.29
1
7
Gates, Megan
Anderson Collegi
2:21.59
1
8
Topp, Natalie
St Mary's - St M
2:26.61
1
Womens 800m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
O'Neill, Kristen
St Ignatius of L
2:16.06
3
2
Stafford, Lucia
Toronto French
2:18.47
2
4
Rouse, Savannah
Vaughan Road Aca
2:18.99
3
5
Gates, Megan
Anderson Collegi
2:19.37
2
7
Olivia, Gaudet
Nepean
2:19.63
2
8
Macdougall, Branna
Regiopolis-Notre
2:19.95
3
9
Shukla, Jazz
Northern - Toron
2:20.69
2
3
Anderson, Allison
Malvern
2:20.92
1
10
Gilmour, Brynn
Seaway
2:20.95
3
6
Topp, Natalie
St Mary's - St M
2:21.15
1
11
Day, Maya
Grand River CI
2:21.25
2
12
Vieira, Annie
All Saints - Whi
2:22.14
2
13
Morgan, Alexia
St Marcellinus
2:22.15
3
14
Cruickshank, Megan
Algonquin E S
2:22.75
1
15
Hewitt, Chloe
Westdale
2:25.21
1
16
Armstrong, Jasmine
Eastview
2:25.60
3
17
Smith, Jenna
Highland
2:27.79
1
18
Charbonneau, Natasha
St Thomas Aquina
2:28.21
3
19
Boycott, Kate
WF Herman
2:28.82
2
20
Eisnor, Samantha
ESC Pierre-Savar
2:29.10
1
21
Hansel, Erin
West Ferris
2:32.72
3
22
Kvas, Maia
ES Thériault Ca
2:40.60
2
23
Provenzano, Christina
St Ignatius - Th
2:46.72
1
Womens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Phelan, Jaimie
St Mary's - Kitc
2:11.20
1
2
Ayers, Katelyn
Orillia District
2:12.06
1
3
Wendt, Rebecca
Henry Street
2:12.17
1
4
Armstrong, Nicole
Sydenham
2:12.91
1
5
Collin, Cozette
Assumption - Bra
2:13.32
1
6
Nock, Paige
Courtice
2:13.83
1
7
Lucki, Alexandra
Bishop Allen Aca
2:14.50
1
--
Julius-William, Domeni
All Saints - Whi
DNF
1
Womens 800m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Collin, Cozette
Assumption - Bra
2:13.06
1
4
Wendt, Rebecca
Henry Street
2:13.30
1
7
Lucki, Alexandra
Bishop Allen Aca
2:13.54
1
8
Armstrong, Nicole
Sydenham
2:13.55
1
2
Ayers, Katelyn
Orillia District
2:14.79
2
5
Nock, Paige
Courtice
2:14.85
2
9
Kelly, Madelene
Fellowes
2:15.00
2
10
O'Neill, Bridget
St Ignatius of L
2:15.43
2
11
Diemert, Ellen
West Hill - Owen
2:15.52
1
3
Phelan, Jaimie
St Mary's - Kitc
2:15.66
3
6
Julius-William, Domeni
All Saints - Whi
2:16.19
3
12
Codispodi, Marissa
Bishop Tonnos
2:16.32
2
13
Tate, Paige
Highland
2:16.77
3
14
Bronzovich, Rachel
Holy Trinity - O
2:16.81
1
15
Monte, Paiton Del
Vincent Massey
2:17.25
3
16
Maisonneuve, Renee
ES Thériault Ca
2:17.46
3
17
Lampard, Katherine
Havergal
2:18.26
3
18
Ostoich, Connor
Branksome Hall
2:18.79
3
19
Drouin, Emily
Regiopolis-Notre
2:19.01
1
20
Boissonneault, Eve
College Notre Da
2:20.10
2
21
Yarranton, Brynne
University of To
2:20.68
3
22
Patton, Olivia
East Northumberl
2:22.54
2
23
Plett, Emily
Dryden
2:26.83
1
24
Fraser, Madison
Chippewa Seconda
2:29.54
2
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Jaros, Heather
La Salle - Kings
4:26.85
1
2
Prouse, Charlotte
London Central
4:29.27
1
3
Henry, Chardae
RS McLaughlin
4:31.57
1
4
Smith, Claire
Glebe CI
4:32.79
1
5
Ryall, Stephanie
Westdale
4:38.09
1
6
Bracci, Brianne
Vincent Massey
4:38.52
1
7
Jarvis, Somerset
Bishop Strachan
4:39.89
1
8
Kearley, Julia
Uxbridge
4:44.34
1
9
Horner, Kelsey
Newmarket
4:46.97
1
10
Jossinet, Danielle
St Mary's - Cobo
4:46.99
1
11
Livingstone, Alexa
Glebe CI
4:48.12
1
12
Rocheleau, Fiona
Vincent Massey
4:49.17
1
Womens 1500m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Henry, Chardae
RS McLaughlin
4:43.86
2
3
Jarvis, Somerset
Bishop Strachan
4:44.27
2
5
Smith, Claire
Glebe CI
4:44.94
2
7
Ryall, Stephanie
Westdale
4:47.30
2
2
Kearley, Julia
Uxbridge
4:47.99
1
9
Jossinet, Danielle
St Mary's - Cobo
4:48.41
2
4
Prouse, Charlotte
London Central
4:48.90
1
6
Jaros, Heather
La Salle - Kings
4:49.01
1
10
Horner, Kelsey
Newmarket
4:49.09
2
8
Rocheleau, Fiona
Vincent Massey
4:49.83
1
11
Livingstone, Alexa
Glebe CI
4:50.58
1
12
Bracci, Brianne
Vincent Massey
4:51.42
1
13
Hilliard, Madison
Leaside
4:52.84
1
14
Waller, Simone
St Michael - Nia
4:54.77
2
15
Heimonen, Lydia
Superior Heights
4:56.84
1
16
Head, Alison
Lorne Park
4:58.88
2
17
Kinninmont, Erin
Cardinal Newman
4:59.77
1
18
Gana, Ikram El
Bill Crothers SS
5:00.50
1
19
Visscher, Madison
Woodland Christi
5:02.37
2
20
Farquhar, Denver
Elliot Lake
5:12.09
2
21
Fedele, Mikayla
Streetsville
5:12.70
1
22
Gonsalves, Julia
Sir John A MacDo
5:13.60
2
23
Malette, Melanie
ES Thériault Ca
5:14.70
2
24
Freisen, Sarah
Hammarskjold
5:23.46
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fleming, Jessie
London Central
4:28.41
1
2
Anderson, Allison
Malvern
4:32.13
1
3
O'Neill, Kristen
St Ignatius of L
4:35.79
1
4
Stafford, Lucia
Toronto French
4:41.87
1
5
Ohrling, Heidi
Collingwood CI
4:42.55
1
6
Vieira, Annie
All Saints - Whi
4:42.66
1
7
Macdougall, Branna
Regiopolis-Notre
4:42.94
1
8
Cameron, Mackenzie
Christ the King
4:43.20
1
9
Anastasaki, Melissa
St Theresa’s -
4:44.84
1
10
Kissel, Rhiannon
Thomas A Stewart
4:48.58
1
11
Elmy, Alyssa
Eastview
5:03.88
1
--
Shukla, Jazz
Northern - Toron
DNF
1
Womens 1500m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Stafford, Lucia
Toronto French
4:54.20
1
3
Cameron, Mackenzie
Christ the King
4:54.41
1
5
Fleming, Jessie
London Central
4:54.53
1
7
Kissel, Rhiannon
Thomas A Stewart
4:54.73
1
2
Macdougall, Branna
Regiopolis-Notre
4:54.75
2
9
Ohrling, Heidi
Collingwood CI
4:54.81
1
4
Anderson, Allison
Malvern
4:55.30
2
6
O'Neill, Kristen
St Ignatius of L
4:56.00
2
8
Anastasaki, Melissa
St Theresa’s -
4:56.06
2
10
Shukla, Jazz
Northern - Toron
4:56.20
1
11
Elmy, Alyssa
Eastview
4:56.20
2
12
Vieira, Annie
All Saints - Whi
4:56.53
1
13
Wheeler, Laura
Northern - Toron
4:58.23
1
14
Wessling, Emily
Milton
4:58.64
2
15
Marshall, Katherine
Glebe CI
5:00.31
2
16
Rodenburg, Sophie
Earl of March
5:03.82
2
17
Gobbi, Carissa
Our Lady of Lour
5:04.13
2
18
Day, Maya
Grand River CI
5:04.17
2
19
Dicristofaro, Olivia
St Aloysius Gonz
5:06.61
1
20
Maltais, Francesca
ES Pere Rene de
5:13.94
1
21
Cruickshank, Megan
Algonquin E S
5:17.91
1
22
Compton, Lisle
St Thomas Aquina
5:27.32
1
23
Piro, Karly
St Benedict Cath
5:28.18
2
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Phelan, Jaimie
St Mary's - Kitc
4:22.03
1
2
Stafford, Gabriela
Toronto French
4:25.19
1
3
Wendt, Rebecca
Henry Street
4:28.76
1
4
Robertson, Olivia
Brookfield
4:31.56
1
5
Armstrong, Nicole
Sydenham
4:33.09
1
6
Petrick, Heather
Ridley College
4:33.70
1
7
Lucki, Alexandra
Bishop Allen Aca
4:33.82
1
8
Kelly, Madelene
Fellowes
4:36.00
1
9
O'Neill, Bridget
St Ignatius of L
4:36.89
1
10
Nock, Paige
Courtice
4:37.49
1
11
Faulds, Rachel
Trenton
4:39.75
1
12
Hunter, Cheyenne
Kincardine
4:47.95
1
Womens 1500m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Phelan, Jaimie
St Mary's - Kitc
4:39.73
2
3
Wendt, Rebecca
Henry Street
4:40.05
2
5
O'Neill, Bridget
St Ignatius of L
4:40.40
2
7
Robertson, Olivia
Brookfield
4:40.48
2
9
Petrick, Heather
Ridley College
4:41.16
2
10
Hunter, Cheyenne
Kincardine
4:41.79
2
11
Faulds, Rachel
Trenton
4:42.89
2
2
Stafford, Gabriela
Toronto French
4:43.93
1
4
Lucki, Alexandra
Bishop Allen Aca
4:44.26
1
6
Armstrong, Nicole
Sydenham
4:44.41
1
8
Kelly, Madelene
Fellowes
4:44.54
1
12
Nock, Paige
Courtice
4:44.99
1
13
Collin, Cozette
Assumption - Bra
4:45.36
1
14
Wismer, Sarah
Centennial Colle
4:48.85
1
15
Mawhinney, Erin
Notre Dame - Bur
4:52.03
2
16
Gragtmans, Jennika
Newmarket
4:54.96
2
17
Llewellyn, Abby
Ancaster
4:56.13
1
18
Markovac, Maria
Bishop Allen Aca
4:56.69
1
19
Nest, Olivia Van
Huron Heights -
4:56.77
1
20
Kuhn, Kristen
Ridgeway-Crystal
4:58.08
1
21
Boissonneault, Eve
College Notre Da
4:58.59
2
22
Marcolini, Emily
St Benedict Cath
4:59.60
2
23
Lobert, Marissa
Superior Heights
5:01.60
1
Womens 3000m Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Prouse, Charlotte
London Central
9:51.25
1
2
Woodhouse, Hannah
Georgian Bay
9:54.15
1
3
Smith, Claire
Glebe CI
9:55.95
1
4
Ryall, Stephanie
Westdale
9:58.33
1
5
Henry, Chardae
RS McLaughlin
10:01.47
1
6
Head, Alison
Lorne Park
10:25.87
1
7
Jarvis, Somerset
Bishop Strachan
10:25.97
1
8
Jossinet, Danielle
St Mary's - Cobo
10:33.15
1
9
Livingstone, Alexa
Glebe CI
10:34.38
1
10
Horner, Kelsey
Newmarket
10:41.72
1
11
Hilliard, Madison
Leaside
10:42.89
1
12
Armstrong, Jessica
St Joan of Arc -
10:44.65
1
13
Nusselder, Jessie
Saugeen
10:47.73
1
14
Hesman, Sarah
London Central
10:49.61
1
15
Adams, Meagan
St Joseph's - Ne
10:49.67
1
16
Kinninmont, Erin
Cardinal Newman
10:50.19
1
17
Park, Laura
York Mills
10:51.55
1
18
Farquhar, Denver
Elliot Lake
10:55.07
1
19
Maclean, Sarah
Lockerby Composi
10:57.70
1
20
Fedele, Mikayla
Streetsville
11:06.19
1
21
Kennedy, Maddy
Westdale
11:14.93
1
22
Malette, Melanie
ES Thériault Ca
11:16.18
1
23
Wood, Andie
Dryden
11:23.56
1
24
Cornacchia, Michelle
Notre Dame - Aja
11:26.03
1
Womens 3000m Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fleming, Jessie
London Central
9:53.86
1
2
Cameron, Mackenzie
Christ the King
10:14.79
1
3
Ohrling, Heidi
Collingwood CI
10:15.30
1
4
Marshall, Katherine
Glebe CI
10:19.24
1
5
Wheeler, Laura
Northern - Toron
10:26.45
1
6
Bolton, Jenna
Thomas A Stewart
10:27.93
1
7
Bolton, Bethany
Thomas A Stewart
10:28.37
1
8
Gobbi, Carissa
Our Lady of Lour
10:33.59
1
9
Rodenburg, Sophie
Earl of March
10:34.02
1
10
Lampard, Caroline
Havergal
10:34.43
1
11
Elmy, Alyssa
Eastview
10:43.02
1
12
Devries, Alex
North Park - Bra
10:43.38
1
13
Durgy, Cassie
Leaside
10:49.37
1
14
Beland, Alexa
ES Thériault Ca
10:53.50
1
15
Dobbs, Hiley
Donald A. Wilson
10:54.90
1
16
Nadjiwan, Martina
Peninsula Shores
11:00.20
1
17
Piro, Karly
St Benedict Cath
11:35.21
1
18
Waddick, Nicole
Christ the King
11:36.51
1
19
Chan, Allison
Garth Webb
11:57.31
1
20
Johnston, Delaney
Lockerby Composi
11:59.98
1
21
Langelaan, Rachel
Blessed Trinity
12:05.81
1
--
Harris, Emma
Loretto Abbey
DNF
1
--
Stewart, Kate
Newmarket
DNF
1
Womens 3000m Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stafford, Gabriela
Toronto French
9:35.89
1
2
Faulds, Rachel
Trenton
9:46.75
1
3
Robertson, Olivia
Brookfield
9:46.77
1
4
Hawthorn, Natalia
Bracebridge/Musk
9:53.08
1
5
Stafford, Hilary
St Thomas Aquina
9:53.64
1
6
Petrick, Heather
Ridley College
9:54.60
1
7
Federov, Yulia
Vaughan - Thornh
9:57.45
1
8
Wismer, Sarah
Centennial Colle
10:01.17
1
9
Cassidy, Carlee
St Thomas Aquina
10:13.98
1
10
Kuhn, Kristen
Ridgeway-Crystal
10:21.20
1
11
Atwood, Ryley
Huntsville
10:21.76
1
12
Mawhinney, Erin
Notre Dame - Bur
10:27.02
1
13
Bolliger, Alysaa
Our Lady of Lour
10:28.25
1
14
Markovac, Maria
Bishop Allen Aca
10:28.43
1
15
McGuire, Cailie
Loyola Catholic
10:29.04
1
16
Lobert, Marissa
Superior Heights
10:31.43
1
17
Visscher, Jordyn
Woodland Christi
10:32.44
1
18
Morgan, Adrienne
Ernestown
10:36.75
1
19
Marcolini, Emily
St Benedict Cath
10:37.44
1
20
Locco, Lauren
Westmount - Hami
10:45.53
1
21
Clarke, Alexandra
Michael Power-St
11:13.02
1
22
Denis, Katherine
Essm-New Liskear
11:40.36
1
23
Clark, Stephanie
Elliot Lake
12:34.53
1
Womens 1500m Steeple Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Maisonneuve, Renee
ES Thériault Ca
4:57.06
1
2
Cassidy, Carlee
St Thomas Aquina
4:59.77
1
3
Spottiswood, Sarah
Montcalm
4:59.90
1
4
Visscher, Jordyn
Woodland Christi
5:00.04
1
5
Nowak, Emily
St Joan of Arc -
5:04.32
1
6
Bolliger, Alysaa
Our Lady of Lour
5:04.43
1
7
Dolderman, Brianna
Centre Wellingto
5:08.24
1
8
McGuire, Cailie
Loyola Catholic
5:13.25
1
9
Rhead, Charlene
Glebe CI
5:15.99
1
10
Scheunert, Maggie
ES Garneau - Orl
5:19.83
1
11
Martin, Annelise
The Woodlands
5:20.88
1
12
EIZENGA, TALASIA
Sir Winston Chur
5:22.96
1
13
Wood, Andie
Dryden
5:42.13
1
Womens 1500m Steeple Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Spottiswood, Sarah
Montcalm
5:12.02
1
3
Bolliger, Alysaa
Our Lady of Lour
5:13.37
1
2
Nowak, Emily
St Joan of Arc -
5:14.83
2
4
Visscher, Jordyn
Woodland Christi
5:15.07
2
5
Maisonneuve, Renee
ES Thériault Ca
5:15.14
2
7
Dolderman, Brianna
Centre Wellingto
5:15.19
2
6
Rhead, Charlene
Glebe CI
5:15.20
1
9
McGuire, Cailie
Loyola Catholic
5:15.52
2
8
Cassidy, Carlee
St Thomas Aquina
5:18.57
1
10
Scheunert, Maggie
ES Garneau - Orl
5:20.10
2
11
EIZENGA, TALASIA
Sir Winston Chur
5:22.86
2
12
Martin, Annelise
The Woodlands
5:23.28
1
13
Cirone, Katerina
RS McLaughlin
5:23.91
1
14
Sandwell, Paige
Dr GW Williams
5:24.20
1
15
Stowe, Alyssa
Almonte
5:27.45
1
16
Smegal, Alison
Monsignor Paul D
5:28.73
2
17
Walton, Kristy
Bradford
5:36.85
1
18
Hickey, Quinlan
St Clement's - T
5:37.82
1
19
Quinn, Rebecca
Havergal
5:37.85
2
20
Herjavec, Caprice
Havergal
5:39.39
1
21
Marratto, Amelia
Superior Heights
5:40.15
2
22
Maclean, Sarah
Lockerby Composi
5:58.46
2
23
MacLauchlan, Bronwyn
North Toronto
6:02.03
2
24
Wood, Andie
Dryden
6:26.09
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Efremenko, Bella
Cameron Heights
11.94
+0.4
1
2
Lee, Alex
St Clement's - T
12.07
+0.4
1
3
Hendricks, Alanna
Pickering - Ajax
12.09
+0.4
1
4
Hurst, Jasmine
General Amherst
12.15
+0.4
1
5
Downey-Sparkes, Kylien
David Suzuki
12.67
+0.4
1
6
McKechnie, Hailey
Earl of March
12.70
+0.4
1
7
Hoy, Blayne
St John's Kilmar
12.78
+0.4
1
8
Patterson, Brittney
Sydenham
14.55
+0.4
1
Womens 80m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Efremenko, Bella
Cameron Heights
12.06w
+2.6
2
4
Hendricks, Alanna
Pickering - Ajax
12.14w
+2.6
2
2
Lee, Alex
St Clement's - T
12.22w
+2.2
1
5
Hoy, Blayne
St John's Kilmar
12.47w
+2.2
1
7
Hurst, Jasmine
General Amherst
12.53w
+2.2
1
8
Patterson, Brittney
Sydenham
12.54w
+2.6
2
3
Downey-Sparkes, Kylien
David Suzuki
12.59
+1.8
3
9
Howes, Hayley
Vincent Massey
12.73w
+2.6
2
10
Daechsel, Olivia
Sacred Heart Cat
12.75w
+2.2
1
11
Clark, Kassie
Country Day
12.76w
+2.6
2
12
Hannam, Tiffany
Sir Frederick Ba
12.77w
+2.2
1
6
McKechnie, Hailey
Earl of March
12.78
+1.8
3
13
Butler, Kylie
EL Crossley
12.82
+1.8
3
14
Moore, Shayla
Holy Cross Cath
12.87
+1.8
3
15
Barrett, Chawntay
Pickering - Ajax
13.02
+1.8
3
16
Zagas, Matina
St Maximilian Ko
13.23w
+2.2
1
17
Wood, Chelsea
Rideau - Elgin
13.38w
+2.6
2
18
Wasyliw, Hailey
Lo-Ellen Park
13.39w
+2.2
1
19
Conroy, Haley
Lo-Ellen Park
13.42
+1.8
3
20
Black, Rebecca
Lo-Ellen Park
13.43w
+2.2
1
21
MacDowall, Tessah
Timiskaming
14.48w
+2.6
2
22
Sebastian, Antoinette
David Suzuki
15.12w
+2.6
2
23
Gaasenbeek, Maddie
De La Salle Coll
19.01
+1.8
3
--
Nero, Emma
Welland Centenni
DNF
+1.8
3
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Paliani, Kylie
Medway
11.81
+1.7
1
2
Stenekes, Brittany
Parkside - Dunda
12.09
+1.7
1
3
Mulder, Jaiden
General Amherst
12.32
+1.7
1
4
Brown, Mohogany
Pickering - Ajax
12.60
+1.7
1
5
Jeffrey, Kaleigh
Thomas A Blakelo
12.61
+1.7
1
6
Desender, Tatiana
Saunders
12.68
+1.7
1
7
Lougheed, Jasmine
Laura Secord
12.74
+1.7
1
--
Zohorsky, Nicole
Bayridge
DQ
+1.7
1
Womens 80m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Paliani, Kylie
Medway
12.31
+1.9
3
2
Stenekes, Brittany
Parkside - Dunda
12.42
+0.8
2
3
Zohorsky, Nicole
Bayridge
12.42
+1.7
1
4
Mulder, Jaiden
General Amherst
12.51
+0.8
2
5
Desender, Tatiana
Saunders
12.56
+1.7
1
7
Brown, Mohogany
Pickering - Ajax
12.57
+1.7
1
6
Jeffrey, Kaleigh
Thomas A Blakelo
12.59
+1.9
3
8
Lougheed, Jasmine
Laura Secord
12.59
+1.7
1
9
Hinds, Faith Alleyah
Notre Dame - Aja
12.63
+1.9
3
10
Bolton, Abby
Ridgeway-Crystal
12.66
+1.9
3
11
Whitestone, Madeline
Harbord
12.69
+0.8
2
12
Reynolds, Maya
Collingwood CI
12.76
+1.7
1
13
Eng, Sara
Lawrence Park
12.96
+0.8
2
14
Roy, Kennedy
Lo-Ellen Park
12.96
+1.7
1
15
Shaw, Lauren
Northern - Sarni
12.98
+0.8
2
16
Huggins, Dallyssa
Bill Crothers SS
13.07
+0.8
2
17
McAlpin, Arden
Glebe CI
13.35
+0.8
2
18
Conlin, Nicole
Lo-Ellen Park
13.65
+1.7
1
19
Mihell, Cameron
Korah
13.67
+1.9
3
20
Godin, Jami
O'Gorman
13.93
+1.9
3
21
Belmore, Maia
Leaside
15.70
+1.9
3
22
McNab, Anne-Marie
Arnprior
15.96
+1.7
1
23
Hass, Lauren
Arnprior
17.94
+0.8
2
--
Jankulouski, Cheyenne
Sir Wilfrid Laur
DQ
+1.9
3
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Setterington, Nicole
Oakridge
13.77
+1.3
1
2
Aitken, Lexi
St Anne's - Clin
13.79
+1.3
1
3
Thevenin, Tia
Pine Ridge
13.84
+1.3
1
4
Puopolo, Juliana
St Elizabeth Cat
14.00
+1.3
1
5
Tierney, Alexandra
Sacred Heart - S
14.11
+1.3
1
6
Hodge, Erin
Innisdale
14.40
+1.3
1
7
Lamothe, Alexia
Cairine Wilson
14.45
+1.3
1
8
Ollier, Mary
Grimsby
14.60
+1.3
1
Womens 100m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Aitken, Lexi
St Anne's - Clin
13.78
+1.9
1
2
Setterington, Nicole
Oakridge
13.85
+1.4
2
3
Thevenin, Tia
Pine Ridge
14.08w
+3.8
3
4
Tierney, Alexandra
Sacred Heart - S
14.27w
+3.8
3
5
Lamothe, Alexia
Cairine Wilson
14.28
+1.4
2
7
Hodge, Erin
Innisdale
14.37w
+3.8
3
8
Ollier, Mary
Grimsby
14.52w
+3.8
3
9
MCLEAN, MICAELA
Huron Heights -
14.55
+1.4
2
6
Puopolo, Juliana
St Elizabeth Cat
14.78
+1.9
1
10
Villani, Sara
Brampton Christi
14.85
+1.4
2
11
Phillips, Clara
Brookfield
14.90
+1.4
2
12
Hammond, Sarah
St Basil - SS Ma
14.91
+1.4
2
13
Ashley, Naomi
Saltfleet
14.92w
+3.8
3
14
Spassov, Katrin
William Lyon Mac
14.94
+1.9
1
15
Russell, Natasha
Gordon Graydon
15.17w
+3.8
3
16
Crowe, Cassidy
Northern - Sarni
15.17
+1.9
1
17
Hayes, Bridget
Mother Teresa -
15.19
+1.9
1
18
Lawrence, Kadijha
Vaughan Road Aca
15.38
+1.4
2
19
Donovan, Kasia
Trinity College
15.69
+1.9
1
20
Morch, Amanda
Riverdale
15.96w
+3.8
3
21
Beaulieu, Sophie
Notre Dame des G
16.23w
+3.8
3
22
Elliott, Clarissa
Lo-Ellen Park
17.39
+1.9
1
23
Godin, Alexandria
O'Gorman
19.35
+1.4
2
--
Bennett, Yanique
Nantyr Shores
DQ
+1.9
1
Womens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Skimming, Nicole
Bill Crothers SS
43.61
1
2
Efremenko, Bella
Cameron Heights
43.86
1
3
McDonald, Natassha
David Suzuki
44.84
1
4
Lee, Alex
St Clement's - T
45.36
1
5
McKechnie, Hailey
Earl of March
46.10
1
6
Gruninger, Robyn
Sir Frederick Ba
47.03
1
7
Spear, Chloe
St Peter's - Bar
47.09
1
8
Binotto, Monica
Ancaster
47.65
1
Womens 300m Hurdles Junior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Skimming, Nicole
Bill Crothers SS
45.10
1
4
McDonald, Natassha
David Suzuki
46.05
1
2
McKechnie, Hailey
Earl of March
46.15
2
3
Efremenko, Bella
Cameron Heights
46.48
3
5
Spear, Chloe
St Peter's - Bar
46.56
2
6
Lee, Alex
St Clement's - T
46.64
3
7
Binotto, Monica
Ancaster
46.67
2
8
Gruninger, Robyn
Sir Frederick Ba
46.85
3
9
MacIsaac, Shae-Lyn
FJ Brennan
46.94
1
10
Hoy, Blayne
St John's Kilmar
47.06
2
11
Crowe, Kirsten
East Northumberl
47.52
2
12
Shepley, Kianna
Chatham-Kent
47.56
3
13
Sebben, Cassandra
St Mary's - Cobo
47.69
3
14
Hemrica, Hailey
Sir Allan MacNab
48.68
1
15
Desgagne, Katelyn
Superior Heights
48.84
2
16
Haydenluck, Kali
Lawrence Park
48.91
1
17
Carley, Hannah
Sacred Heart Cat
49.46
1
18
Moore, Shayla
Holy Cross Cath
49.52
3
19
Black, Rebecca
Lo-Ellen Park
49.76
3
20
Mikelberg, Emma
Lawrence Park
49.96
2
21
Othman, Lynda
Laura Secord
50.52
1
22
Robinson, Katelyn
Algonquin E S
51.40
3
23
Schenk, Kaitlyn
Timiskaming
53.48
1
--
Minshull, Sinclair
Uxbridge
DQ
2
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Paliani, Kylie
Medway
44.45
1
2
Huggins, Dallyssa
Bill Crothers SS
45.12
1
3
Desender, Tatiana
Saunders
45.27
1
4
Stenekes, Brittany
Parkside - Dunda
45.35
1
5
Byng, Morgan
Banting Memorial
46.72
1
6
Jankulouski, Cheyenne
Sir Wilfrid Laur
47.20
1
7
Holliday, Katelyn
Harrow
47.50
1
8
Gowland-Wood, Tory
Thousand Islands
48.26
1
Womens 300m Hurdles Midget
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Huggins, Dallyssa
Bill Crothers SS
46.21
2
2
Desender, Tatiana
Saunders
46.26
1
3
Paliani, Kylie
Medway
46.60
3
4
Byng, Morgan
Banting Memorial
46.94
2
5
Stenekes, Brittany
Parkside - Dunda
47.05
1
6
Gowland-Wood, Tory
Thousand Islands
47.13
3
7
Holliday, Katelyn
Harrow
47.53
1
8
Jankulouski, Cheyenne
Sir Wilfrid Laur
47.71
2
9
Schlosser, Claudia
Almaguin Highlan
47.80
3
10
Oldfield, Emily
Elmvale
48.19
3
11
Pakenham, Tracey-Lyn
St Thomas Aquina
48.62
2
12
Haase, Kamila
Marshall McLuhan
48.69
3
13
Mihell, Cameron
Korah
48.69
1
14
McNab, Anne-Marie
Arnprior
48.86
1
15
Eng, Sara
Lawrence Park
49.24
2
16
Bolton, Abby
Ridgeway-Crystal
49.46
3
17
Conlin, Nicole
Lo-Ellen Park
49.77
3
18
Jeffrey, Kaleigh
Thomas A Blakelo
50.14
1
19
Musing, Stephanie
Malvern
50.21
2
20
Flynn, Sarah
St Thomas Aquina
51.07
2
21
McCulloch, Montana
Lockerby Composi
51.57
3
22
Orr-Campbell, Illicia
Burlington Centr
54.13
1
23
Dagenais, Nadia
ES Thériault Ca
56.09
1
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bennett, Yanique
Nantyr Shores
58.66
1
2
Aitken, Lexi
St Anne's - Clin
58.89
1
3
Tierney, Alexandra
Sacred Heart - S
1:01.48
1
4
Crowe, Cassidy
Northern - Sarni
1:01.83
1
5
COULIS, IVY
St David
1:02.97
1
6
Hayes, Bridget
Mother Teresa -
1:03.32
1
7
Shaw, Stephanie
Centre Wellingto
1:06.16
1
Womens 400m Hurdles Senior
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
H#
Pts
1
Aitken, Lexi
St Anne's - Clin
1:00.65
1
2
Bennett, Yanique
Nantyr Shores
1:01.20
2
4
Tierney, Alexandra
Sacred Heart - S
1:03.12
1
5
COULIS, IVY
St David
1:03.42
2
3
Crowe, Cassidy
Northern - Sarni
1:03.82
3
6
Hayes, Bridget
Mother Teresa -
1:04.09
3
7
Shaw, Stephanie
Centre Wellingto
1:04.26
1
8
Radoslav, Taysia
Cardinal Newman
1:04.30
1
9
Dahms, Marie-�ve
ES Beatrice Desl
1:04.40
1
10
Dholakia, Meira
Jean Vanier Cath
1:04.65
1
11
Lamothe, Alexia
Cairine Wilson
1:04.78
3
12
Sharpe, Sommer
St Mary - Picker
1:05.22
2
13
Metcalfe, Kristen
Etobicoke School
1:06.81
3
14
Stricelj, Caroline
Thomas A Blakelo
1:07.33
1
15
Wiwchar, Katie
Lo-Ellen Park
1:08.03
3
16
Williams, Zoey
Mayfield
1:08.69
2
17
Spassov, Katrin
William Lyon Mac
1:08.70
2
18
Colbourne, Stephanie
St Clement's - T
1:08.91
1
19
Morch, Amanda
Riverdale
1:10.56
3
20
Moxam, Teagan
Lockerby Composi
1:11.71
3
21
MacIsaac, Caileigh
Uxbridge
1:14.47
2
22
Woolhead, Rachel
Roland Michener
1:19.93
1
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Sebastia
,
McDonald
,
Wilson
,
Hunnigha
David Suzuki
48.34
1
2
Henry
,
Hendrick
,
James
,
McIntosh
Pickering - Ajax
48.73
1
3
Wark
,
Ehirim
,
Gordon
,
Isip
Bill Crothers SS
48.73
1
4
Innanen
,
James
,
Herbert
,
MacDonal
Birchmount Park
50.37
1
5
Campbell
,
McLeod
,
File-Mur
,
Weathers
Father John Redm
50.75
1
6
Barnett
,
Brzozowi
,
Mikelber
,
Haydenlu
Lawrence Park
52.75
1
--
Bennett
,
Campbell
,
Mitchell
,
Obeng
Father Henry Car
DNF
1
--
Bracci
,
Egbedeyi
,
Howes
,
Nguyen
Vincent Massey
DNF
1
Womens 4x100m Relay Junior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Sebastia
,
McDonald
,
Wilson
,
Hunnigha
David Suzuki
49.27
3
2
Wark
,
Ehirim
,
Gordon
,
Isip
Bill Crothers SS
50.17
1
4
Bennett
,
Campbell
,
Mitchell
,
Obeng
Father Henry Car
50.53
3
3
Henry
,
Hendrick
,
James
,
McIntosh
Pickering - Ajax
50.99
2
5
Campbell
,
McLeod
,
File-Mur
,
Weathers
Father John Redm
51.11
2
7
Bracci
,
Egbedeyi
,
Howes
,
Nguyen
Vincent Massey
51.15
2
6
Innanen
,
James
,
Herbert
,
MacDonal
Birchmount Park
51.31
1
8
Barnett
,
Brzozowi
,
Mikelber
,
Haydenlu
Lawrence Park
51.71
1
9
Ferguson
,
Larocque
,
Auger
,
Shaw
Northern - Sarni
51.88
2
10
Andrews
,
Whalen
,
McClinto
,
Deery
Thousand Islands
51.94
3
11
Weigel
,
Clair
,
Koestel
,
Leigh
Centennial Colle
52.40
3
12
Smith
,
Johnston
,
Kerekesc
,
Hopkins
Highland
52.62
2
13
Samuels
,
Bolliger
,
Iqbal
,
Richmond
Iroquois Ridge
52.70
1
14
Wasyliw
,
Conroy
,
Malinski
,
Black
Lo-Ellen Park
52.95
1
15
Kelly
,
Daechsel
,
Marchewk
,
Hamilton
Sacred Heart Cat
53.18
1
16
Crowe
,
Schmidt
,
Falla
,
Bellamy
East Northumberl
53.45
2
17
Stroud
,
Harvie
,
Reid
,
Southwel
Carleton Place
53.76
3
18
Grant
,
Ajiroba
,
Omoruna
,
Dixon
St Augustine - B
54.06
3
19
Earle
,
Rod
,
Lackey
,
Davis
Notre Dame Cath
54.82
2
20
Leger
,
Dalcourt
,
Leonard
,
Dumais
Hearst
55.43
2
21
Donaldso
,
Maki
,
Scott
,
Cavicchi
Westgate
55.85
3
--
Mayer
,
Roy
,
Philipow
,
Thorpe
College Notre Da
DQ
1
--
Culyer
,
Cormier
,
Novis
,
Spear
St Peter's - Bar
DQ
3
--
Hannam
,
France
,
Henderso
,
Gruninge
Sir Frederick Ba
DQ
1
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Doe
,
Enuiyin
,
Agyepong
,
James
Father Henry Car
49.94
1
2
Blackwoo
,
Bulgin
,
Matheson
,
Huggins
Bill Crothers SS
50.31
1
3
Acquah
,
Phillips
,
Ogunpolu
,
Castello
St Marquerite d�
50.61
1
4
Strath
,
Brewer
,
Fulop
,
Rampton
Innisdale
51.08
1
5
Williams
,
Hodgins
,
Shaw
,
Hodgins
Northern - Sarni
51.11
1
6
Alvares
,
Pym
,
Paliani
,
McCormac
Medway
51.18
1
7
Christie
,
Davis
,
Brown
,
Harriott
Pickering - Ajax
51.56
1
8
Dubois
,
Gardner
,
Balvers
,
Stanga
Westdale
51.80
1
Womens 4x100m Relay Midget
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Doe
,
Enuiyin
,
Agyepong
,
James
Father Henry Car
50.98
2
2
Acquah
,
Phillips
,
Ogunpolu
,
Castello
St Marquerite d�
51.29
3
3
Blackwoo
,
Bulgin
,
Matheson
,
Huggins
Bill Crothers SS
51.62
1
4
Williams
,
Hodgins
,
Shaw
,
Hodgins
Northern - Sarni
51.72
1
7
Alvares
,
Pym
,
Paliani
,
McCormac
Medway
52.21
1
5
Dubois
,
Gardner
,
Balvers
,
Stanga
Westdale
52.61
3
8
Christie
,
Davis
,
Brown
,
Harriott
Pickering - Ajax
52.68
3
6
Strath
,
Brewer
,
Fulop
,
Rampton
Innisdale
52.72
2
9
Nantais
,
Corallo
,
Conlin
,
Roy
Lo-Ellen Park
53.01
1
10
Munyenga
,
Fortin
,
Thomas
,
Marmonte
Franco-Ouest - N
53.09
3
11
Carringt
,
Poole
,
Finn
,
Marsh
Birchmount Park
53.21
2
12
Eng
,
B'Dacy
,
Basic
,
MacDonal
Lawrence Park
53.45
2
13
Lawson
,
Delay
,
Draggon
,
James
Sinclair
53.48
2
14
Gravelle
,
Louis
,
McGurrin
,
Ekili
ESP De La Salle
53.53
1
15
Yanishev
,
Corrado
,
Swarbric
,
Buttinge
Resurrection
53.59
1
16
Gowland-
,
Harper
,
Libby
,
Judson
Thousand Islands
53.89
3
17
Gibson
,
Knox
,
Burke
,
Wilson
EL Crossley
54.31
2
18
Benninge
,
Young
,
Campbell
,
Kreuger
Our Lady of Lour
54.91
2
19
Montgome
,
Bagnato
,
McCulloc
,
Wilkinso
Lockerby Composi
55.27
3
20
Hass
,
McNab
,
Kenny
,
Poirier
Arnprior
58.08
1
--
Brown
,
Scott
,
Jeffrey
,
Armstron
Thomas A Blakelo
DQ
1
--
Fantin
,
Morrish
,
Merton
,
Reynolds
Collingwood CI
DQ
3
--
Belmore
,
Kriz
,
Wentzel
,
MacKinto
Leaside
DQ
3
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Layne
,
Tennant
,
Thasarat
,
Charles
Lester B Pearson
48.81
1
2
Tashlin
,
Fraser
,
Telford
,
Phillips
Brookfield
48.97
1
3
Ross
,
McCloske
,
Roovers
,
Wolfe
Essex
49.30
1
4
Buchanan
,
Grala
,
Pitters
,
Natana
Our Lady of Moun
49.64
1
5
Sancho
,
Brown
,
Wedderbu
,
Arneaud
St Edmund Campio
49.71
1
6
Knight
,
Watson-R
,
Brooks
,
Trench
Notre Dame - Bra
49.78
1
7
Rumbolt
,
Hawthorn
,
Valentin
,
Calliste
Blessed Mother T
49.87
1
8
Bennett
,
Bulanda
,
Corney
,
Meth
Thousand Islands
49.93
1
Womens 4x100m Relay Senior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Ross
,
McCloske
,
Roovers
,
Wolfe
Essex
49.88
3
2
Tashlin
,
Fraser
,
Telford
,
Phillips
Brookfield
50.23
1
4
Rumbolt
,
Hawthorn
,
Valentin
,
Calliste
Blessed Mother T
50.68
1
3
Layne
,
Tennant
,
Thasarat
,
Charles
Lester B Pearson
50.77
2
5
Bennett
,
Bulanda
,
Corney
,
Meth
Thousand Islands
50.84
3
7
Knight
,
Watson-R
,
Brooks
,
Trench
Notre Dame - Bra
50.91
3
8
Buchanan
,
Grala
,
Pitters
,
Natana
Our Lady of Moun
50.91
3
9
Villagra
,
Mason
,
Arulnath
,
Simmons
Mary Ward
50.93
3
6
Sancho
,
Brown
,
Wedderbu
,
Arneaud
St Edmund Campio
51.03
2
10
Chauvin
,
Cotton
,
Colquhou
,
Dalley
Belle River
51.23
2
11
Barrett
,
Hyman
,
Slater
,
Salmon
Pickering - Ajax
51.47
1
12
Graves
,
Linzner
,
Warner
,
Terkovic
St Joan of Arc -
51.54
3
13
Shaw
,
Sealey
,
Richards
,
Darmon
Centre Wellingto
51.66
1
14
Campbell
,
Constant
,
Blair-Ha
,
Stephens
St Roch - Brampt
51.67
1
15
Koo
,
Caranci
,
McColgan
,
Lancefie
Loretto Abbey
52.06
1
16
Bevan
,
Bevan
,
Padua
,
Olasehin
St Joan of Arc -
52.11
2
17
Nelles
,
McMullen
,
Tibbutt
,
Patterso
Sydenham
52.27
3
18
Loucks
,
Kelsall
,
Wyatt
,
Labatt
Eastview
52.41
1
19
Wideman
,
Zuben
,
Cerrelli
,
Goodwin
Stouffville
52.69
2
20
Baillarg
,
Dubois
,
Lucien
,
Tsilenge
ES Franco Cite -
53.03
3
21
Guy
,
Burt
,
Pitawana
,
Patterso
Lockerby Composi
53.80
2
--
Field
,
Willars
,
Mason
,
Clarke
St Joseph-Scolla
DQ
2
--
Kilbride
,
Woolhead
,
Cosco
,
Carello
Roland Michener
DQ
1
--
Beukeboo
,
DeDecker
,
Casavecc
,
O'Donnel
Catholic Central
DQ
2
Womens 4x400m Relay Senior
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Januszek
,
Collins
,
Scagnett
,
Phelan
St Mary's - Kitc
3:55.38
1
2
Bowerman
,
Parker
,
Fraser
,
Welch
John F Ross
3:56.53
1
3
Innanen
,
MacDonal
,
Sora
,
Gabriel
Birchmount Park
3:56.60
1
4
Tate
,
Johnston
,
Hopkins
,
Smith
Highland
4:00.16
1
5
Rhead
,
Dwyer
,
Smith
,
Braun-Mc
Glebe CI
4:03.14
1
6
Deery
,
Holman
,
Parkes
,
Reddy
St Christopher
4:03.39
1
7
Jones
,
Huggins
,
Gobbo
,
Skimming
Bill Crothers SS
4:03.76
1
8
Ohanlon
,
O'Neill
,
O'Neill
,
Sanchez
St Ignatius of L
4:04.68
1
Womens 4x400m Relay Senior
Back to top
Name
School
Prelims
H#
Pts
1
Januszek
,
Collins
,
Scagnett
,
Phelan
St Mary's - Kitc
3:55.86
1
4
Innanen
,
MacDonal
,
Sora
,
Gabriel
Birchmount Park
3:56.49
1
7
Jones
,
Huggins
,
Gobbo
,
Skimming
Bill Crothers SS
3:57.65
1
8
Deery
,
Holman
,
Parkes
,
Reddy
St Christopher
3:59.45
1
2
Rhead
,
Dwyer
,
Smith
,
Braun-Mc
Glebe CI
3:59.47
2
5
Bowerman
,
Parker
,
Fraser
,
Welch
John F Ross
3:59.62
2
3
Tate
,
Johnston
,
Hopkins
,
Smith
Highland
4:00.54
3
6
Ohanlon
,
O'Neill
,
O'Neill
,
Sanchez
St Ignatius of L
4:01.95
3
9
Fisher
,
Fleming
,
Barry
,
Prouse
London Central
4:02.39
2
10
McBride
,
Smith
,
Raji
,
Dai
Colonel By
4:02.74
3
11
Bennett
,
Kent
,
Andrews
,
Berriman
Thousand Islands
4:03.97
3
12
Durgy
,
Smith
,
Papaioan
,
Powell
Leaside
4:05.65
2
13
Weaver
,
Hitchcoc
,
Schlosse
,
Leighton
Almaguin Highlan
4:06.49
2
14
Graham
,
Cashmore
,
Marcotte
,
Hellstro
Lasalle - Sudbur
4:06.54
3
15
Lawrence
,
Rouse
,
Synch
,
Schultz
Vaughan Road Aca
4:07.04
1
16
Grey
,
Fauvel
,
Tibbutt
,
Armstron
Sydenham
4:07.13
1
17
Yee
,
Genard
,
Colasant
,
Morgan
St Marcellinus
4:07.85
3
18
Herrera
,
Surajram
,
Markovac
,
Lucki
Bishop Allen Aca
4:08.25
1
19
Brewer
,
King
,
Hodge
,
Strath
Innisdale
4:11.29
3
20
Carlton
,
Hawthorn
,
Belanger
,
Nichols
Bracebridge/Musk
4:12.48
1
21
Wilson
,
McDonald
,
Steenge
,
Marshall
David Suzuki
4:12.50
2
22
Jobb
,
Travao
,
Willis
,
Nock
Courtice
4:21.60
2
23
Robinson
,
Vaillanc
,
Parker
,
Lefebvre
Algonquin E S
4:30.56
2
24
Stinkowj
,
Delisle
,
Nicholls
,
Lacarte
Englehart
4:35.95
3
Womens Shot Put Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wallace, Ashley
Park Street CI
11.33m
(37'2)
1
2
LaRouche, Savannah
Assumption - Bra
11.28m
(37'0)
1
3
Okeowo, Modupe
St Roch - Brampt
10.54m
(34'6.75)
1
4
Dixon, Tenisha
St Augustine - B
10.39m
(34'1)
1
5
Good, Emily
Central Algoma
10.14m
(33'3)
1
6
Arbour, Kim
St Martin's
10.03m
(32'10.75)
1
7
Hertner, Christina
Lord Dorchester
9.82m
(32'2.5)
1
8
Hill, Leah
Napanee
9.63m
(31'7)
1
10
Smith, Hannah Kelsey
Sacred Heart - S
9.58m
(31'5)
1
9
Babbage, Alicia
Sir Wilfrid Laur
9.58m
(31'5)
1
11
Abolarinde, Emmanuella
Brampton Centenn
9.57m
(31'4.75)
1
12
Hanson, Allison
Loretto Abbey
9.56m
(31'4.25)
1
13
Gazdik, Hana
Frontenac
9.41m
(30'10.25)
1
14
Carpenter, Amy
Malvern
9.33m
(30'7.25)
1
15
Okutinyang, Achiana
Sandwich
9.27m
(30'4.75)
1
16
Kordez, Samantha
Dr JM Denison
9.26m
(30'4.5)
1
17
Martin, Amanda
Clarke
9.24m
(30'3.75)
1
18
Amofah, Ashley
Don Bosco
9.14m
(29'11.75)
1
19
Telesford, Nikita
Pickering - Ajax
9.14m
(29'11.75)
1
20
Allen, Keira
Michael Power-St
8.67m
(28'5.25)
1
21
Laguere, Claude Dee
Canterbury
8.61m
(28'2.75)
1
22
MacDowall, Tessah
Timiskaming
8.54m
(28'0)
1
23
Esch, Candace
Elisabeth-Bruyer
7.73m
(25'4.25)
1
24
Angeconeb, Sabrina
St Patrick - Thu
7.46m
(24'5.5)
1
Womens Shot Put Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chin, Ashley
Dunbarton
10.41m
(34'1.75)
1
2
Warren, Gabriel
Brock
10.19m
(33'5)
1
3
Wolfgram, Hailey
Regiopolis-Notre
9.97m
(32'8.5)
1
4
Brenzil, Alexis
Welland Centenni
9.72m
(31'10.5)
1
5
Hibbert, Alexis
St Marcellinus
9.62m
(31'6.5)
1
6
Richards, Jessica
Innisdale
9.52m
(31'2.75)
1
7
Mehew, Laura
Fenelon Falls
9.31m
(30'6.5)
1
8
Taylor, Holly
Assumption - Bra
9.19m
(30'1.75)
1
9
Neita, Shanice
Agincourt CI
9.14m
(29'11.75)
1
10
Desjardins, Morgan
Paincourt
9.02m
(29'7)
1
11
Ediagbonya, Brittany
Senator O’Conn
8.97m
(29'5)
1
12
Thomas, Shelby
Sandwich
8.88m
(29'1.5)
1
13
Bridle, Danielle
Sir Winston Chur
8.80m
(28'10.25)
1
14
Joseph, Marsha
Loretto College
8.78m
(28'9.5)
1
15
Plute, Cassandra
Blessed Trinity
8.67m
(28'5.25)
1
16
Brandon, Abby
Perth
8.67m
(28'5.25)
1
17
Mba, Excel
St Joseph's Morr
8.54m
(28'0)
1
18
Forletta, Brianna
Bill Crothers SS
8.45m
(27'8.5)
1
19
Johsnon, Kristen
St Mary - Picker
8.44m
(27'8.25)
1
20
Scoville, Tessa
Bishop Alexander
8.25m
(27'0.75)
1
21
Houben, Samantha
Holy Cross - Str
8.21m
(26'11)
1
22
Toulouse, Kyla
Espanola
8.16m
(26'9.25)
1
23
Plourde, Danica
Alliance
7.37m
(24'2)
1
24
Cooper, Alexandra
Dryden
7.05m
(23'1.5)
1
Womens Shot Put Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Marfo, Obeng
Father Henry Car
13.26m
(43'6)
1
2
Connell, Ashley
South Grenville
13.18m
(43'2.75)
1
3
Hoxar, Brooke
Lord Dorchester
12.76m
(41'10.25)
1
4
Garcia, Leanna
St Pius X
12.25m
(40'2.25)
1
5
Quenneville, Brianna
Belle River
12.08m
(39'7.5)
1
6
Henry, Kayann
Ascension of Our
11.76m
(38'6.75)
1
7
Bohn, Lauren
Lajeunesse
11.66m
(38'3)
1
8
Halladay, Addi
Thousand Islands
11.56m
(37'11)
1
9
Gribbons, Kelly
Saugeen
11.32m
(37'1.5)
1
10
Pollock, Hannah
St Joseph's - Ba
10.96m
(35'11.5)
1
11
Ezukuse, Vanisa
St Marcellinus
10.26m
(33'7.75)
1
12
Bursey, Taylor
Port Perry
10.13m
(33'2.75)
1
13
Villani, Sara
Brampton Christi
10.01m
(32'10)
1
14
Klatt, Katie
Fellowes
9.98m
(32'8.75)
1
15
Grace, Sydney
Eastview
9.77m
(32'0.5)
1
16
Romain, Courtney
FJ McElligott
9.73m
(31'11)
1
17
Wagner, Hunter
St Joseph-Scolla
9.68m
(31'9)
1
18
Racicot, Kate
Alliance
9.67m
(31'8.5)
1
19
denHollander, Jocelyn
Denis Morris
9.59m
(31'5.5)
1
20
Graham, Davia
Sir John A MacDo
9.56m
(31'4.25)
1
21
Adams, Ashley
Downsview
9.55m
(31'3.75)
1
22
Minicola, Paige
Clarke
9.34m
(30'7.5)
1
23
Long, Karlie
St Patrick - Thu
8.83m
(28'11.5)
1
Womens Discus Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Buck, Samantha
Orillia District
37.51m
(123'0.75)
1
2
Cassell, Cyrerra
Bill Crothers SS
35.41m
(116'2)
1
3
Wallace, Ashley
Park Street CI
33.08m
(108'6.25)
1
4
O'Neill, Jennifer
Elmvale
31.26m
(102'6.5)
1
5
Fulcher, Jory
Lambton Central
31.03m
(101'9.5)
1
6
LaRouche, Savannah
Assumption - Bra
31.01m
(101'8.75)
1
7
Pezzutto, Elizabeth
Michael Power-St
30.52m
(100'1.5)
1
8
Darmohray, Dana
Philip Pocock
29.30m
(96'1.5)
1
9
Ereqi, Vanessa
Philip Pocock
29.08m
(95'4.75)
1
10
Armstrong, Allie
Widdifield
28.56m
(93'8.25)
1
11
King, Carter
St Mary's - Broc
28.31m
(92'10.5)
1
12
Hertner, Christina
Lord Dorchester
27.41m
(89'11)
1
13
Hill, Leah
Napanee
27.00m
(88'6.75)
1
14
Simpson, Jamie
Stratford Northw
25.99m
(85'3)
1
15
Yacoubi, Meenah
Ottawa Technical
25.96m
(85'2)
1
16
Carpenter, Amy
Malvern
25.45m
(83'5.75)
1
17
Bucci, Jennifer
Bishop Allen Aca
25.09m
(82'3.75)
1
18
Noonan, Cassidy
St Jean de Brebe
25.03m
(82'1.25)
1
19
Halliday, Victoria
West Park
22.27m
(73'0.75)
1
20
Fortin, Megan
Publique Renaiss
21.36m
(70'0.75)
1
21
Martin-Schmitz, Sophia
Bishop Allen Aca
19.54m
(64'1.25)
1
22
Safronuk, Brenna
St Patrick - Thu
18.98m
(62'3)
1
23
Derepentigny, Caroline
ES L'Héritage
14.85m
(48'8.5)
1
--
Good, Emily
Central Algoma
FOUL
(--)
1
Womens Discus Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Desjardins, Morgan
Paincourt
32.86m
(107'9.5)
1
2
VanMassenhoven, Vanessa
Opeongo
31.02m
(101'9.25)
1
3
Balogh, Denise
Cardinal Carter
30.15m
(98'11)
1
4
Chin, Ashley
Dunbarton
29.04m
(95'3.25)
1
5
Chouinard, Rebecca
St Joseph's - St
27.40m
(89'10.5)
1
6
Rhooms, Tasja
St Aloysius Gonz
25.93m
(85'0.75)
1
7
deSnoo, Katy
Monsignor Paul D
25.54m
(83'9.5)
1
8
Broughton, Taylor
Stratford Northw
24.51m
(80'4.75)
1
9
Forletta, Brianna
Bill Crothers SS
24.30m
(79'8.5)
1
10
Quinn, Demi
Ridgeway-Crystal
24.12m
(79'1.5)
1
11
Plute, Cassandra
Blessed Trinity
23.98m
(78'8)
1
12
Dixon, Deleshia
Longfields
23.70m
(77'9)
1
13
Power, Sarah
St Joseph's - Re
23.48m
(77'0.25)
1
14
Hartwick, Shelby
Renfrew
23.44m
(76'10.75)
1
15
Toulouse, Kyla
Espanola
22.91m
(75'1.75)
1
16
Wang, Jenny
Sir John A MacDo
21.67m
(71'1)
1
17
Amoah, Annette
Vaughan Road Aca
21.66m
(71'0.75)
1
18
Wilson, Quinn
Norwell
21.27m
(69'9.25)
1
19
Dale, Matia
De La Salle Coll
20.40m
(66'11)
1
20
DiMaio, Carine
College Notre Da
20.06m
(65'9.75)
1
21
Cooper, Alexandra
Dryden
19.66m
(64'6)
1
22
Mires, Sydney
Laura Secord
18.87m
(61'10.75)
1
23
Valencia, Pauline
Loretto College
18.15m
(59'6.5)
1
24
Johanson, Morgan
Englehart
18.11m
(59'4.75)
1
Womens Discus Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gribbons, Kelly
Saugeen
39.19m
(128'6.75)
1
2
Irwin, Samantha
Elmvale
37.06m
(121'7)
1
3
Hoxar, Brooke
Lord Dorchester
35.09m
(115'1.5)
1
4
Klatt, Katie
Fellowes
34.84m
(114'3.5)
1
5
Connell, Ashley
South Grenville
33.76m
(110'9)
1
6
Marfo, Obeng
Father Henry Car
33.45m
(109'8.75)
1
7
Coyle, Alex
Sarnia
32.56m
(106'9.75)
1
8
Fleury, Colleen
Renfrew
31.53m
(103'5.25)
1
9
Kikkert-Labeau, Jazmin
Port Colborne
31.16m
(102'2.75)
1
10
Fawcett, Caristan
Holy Cross Cath
31.10m
(102'0.25)
1
11
Boisvenue, Ilyssa
Port Colborne
31.04m
(101'10)
1
12
Vannatter, Nicole
Port Colborne
30.11m
(98'9.25)
1
13
Pollock, Hannah
St Joseph's - Ba
28.03m
(91'11.5)
1
14
Detlor, Jessica
Ridgeway-Crystal
27.75m
(91'0.5)
1
15
Bursey, Taylor
Port Perry
27.38m
(89'9.75)
1
16
O'Connel, Kelsey
Holy Trinity - B
27.00m
(88'6.75)
1
17
Jantzi, Brindley
Stratford Centra
25.25m
(82'10)
1
18
Turano, Maria
Michael Power-St
24.95m
(81'10.25)
1
19
Pine, Heather
White Pines
24.85m
(81'6.25)
1
20
Long, Karlie
St Patrick - Thu
23.89m
(78'4.5)
1
21
Adams, Jenna
Lawrence Park
23.30m
(76'5.25)
1
22
Desta, Rewena
Loretto College
22.79m
(74'9)
1
23
Lavergne-Giroux, Pascale
College Notre Da
20.27m
(66'6)
1
--
Gravelle, Katelynn
Publique Renaiss
FOUL
(--)
1
Womens Javelin Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Tremblay, Tabitha
Algonquin E S
34.99m
(114'9.5)
1
2
McCloskey, Madeline
Essex
34.83m
(114'3.25)
1
3
Buck, Samantha
Orillia District
34.47m
(113'1)
1
4
Pryke, Ashley
Crestwood
34.05m
(111'8.5)
1
5
Karakolis, Dara
Birchmount Park
32.33m
(106'0.75)
1
6
Allen, Keira
Michael Power-St
32.31m
(106'0)
1
7
Wice, Briana
Saltfleet
31.91m
(104'8.25)
1
8
Larsson, Anna
Sir John A MacDo
31.37m
(102'11)
1
9
Hall, Alexa
North Toronto
30.04m
(98'6.5)
1
10
Larocque, Isabelle
Samuel Genest
29.89m
(98'0.75)
1
11
Harshman, Tory
St Mary's - Owen
29.59m
(97'0.75)
1
12
O'Neill, Jennifer
Elmvale
29.54m
(96'10.75)
1
13
Roach, Molly
Rothwell-Osnabru
29.37m
(96'4.25)
1
14
Tardif, St�phanie
ES Jean Vanier -
28.44m
(93'3.5)
1
15
Blight, Amber
Midland Secondar
28.39m
(93'1.5)
1
16
Li, Lisa
Vaughan Road Aca
28.20m
(92'6)
1
17
Robinson, Olivia
Northern - Sturg
27.87m
(91'5)
1
18
Gyles, Jahnae
St Paul - Missis
27.12m
(88'11.5)
1
19
Allaire, Abby
Timiskaming
27.00m
(88'6.75)
1
20
Good, Emily
Central Algoma
25.80m
(84'7.75)
1
21
Robinson, Kali
Bishop Smith
24.87m
(81'7)
1
22
Avina, Floritia
Ursuline College
24.47m
(80'3.25)
1
23
Bickell, Arlana
Twin Lakes
23.36m
(76'7.5)
1
24
Thomson, Monica
Westdale
23.29m
(76'4.75)
1
Womens Javelin Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Falvo, Danika
College Notre Da
36.14m
(118'6.75)
1
2
Brenzil, Alexis
Welland Centenni
33.20m
(108'11)
1
3
Larmour, Hope
Eden
31.50m
(103'4)
1
4
Skulj, LeeAnn
Welland Centenni
31.42m
(103'1)
1
5
Balogh, Denise
Cardinal Carter
30.96m
(101'6.75)
1
6
Xu, Julia
Dr Norman Bethun
30.29m
(99'4.5)
1
7
Roach, Jessica
Orillia District
30.06m
(98'7.25)
1
8
Brandon, Abby
Perth
29.58m
(97'0.5)
1
9
Rogerson, Katryna
Lo-Ellen Park
29.58m
(97'0.5)
1
10
Mombeshara, Nyasha
Grand River CI
29.06m
(95'4)
1
11
Garbutt, Alex
Lindsay
28.69m
(94'1.5)
1
12
O'Bright, Emily
Sandwich
28.61m
(93'10.25)
1
13
Reisch, Reanna
Sandwich
28.20m
(92'6)
1
14
Heselden, Natasha
Pickering - Ajax
28.04m
(91'11.75)
1
15
Meek, Paula
Arnprior
27.68m
(90'9.75)
1
16
Chin, Ashley
Dunbarton
26.57m
(87'2)
1
17
Franko, Olivia
Holy Cross - St
25.70m
(84'3.75)
1
18
Wolfgram, Hailey
Regiopolis-Notre
25.21m
(82'8.5)
1
19
Dale, Matia
De La Salle Coll
24.12m
(79'1.5)
1
20
Cooper, Alexandra
Dryden
24.02m
(78'9.5)
1
21
Hrabinski, Caroline
St Joseph's Coll
23.09m
(75'9)
1
22
Murray, Taylor
Erin
20.97m
(68'9.5)
1
23
Tripp, Brandi
Roland Michener
20.95m
(68'8.75)
1
24
Wong, Vanessa
Woburn
20.12m
(66'0)
1
Womens Javelin Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson-Bennett, Breanne
Bill Crothers SS
46.40m
(152'2.75)
1
2
Smith, Victoria
Belle River
44.91m
(147'4)
1
3
Dell, Bailey
Sandwich
41.38m
(135'9)
1
4
Wilson, Jasmine
Elmira
40.66m
(133'4.75)
1
5
Schoonings, Victoria
AN Myer
40.63m
(133'3.5)
1
6
Gribbons, Kelly
Saugeen
39.15m
(128'5.25)
1
7
Matthews, Sara
Notre Dame des G
36.82m
(120'9.5)
1
8
Foster, Sonia
Fort Erie
34.27m
(112'5)
1
9
Henry, Nicole
Port Credit
33.75m
(110'8.5)
1
10
King, Bailey
Longfields
33.62m
(110'3.5)
1
11
Dicesare, Alyssa
Westmount - Hami
32.48m
(106'6.5)
1
12
McKenna, Jillian
Hillfield Strath
32.41m
(106'3.75)
1
13
Dillabaugh, Adara
Glebe CI
32.23m
(105'8.75)
1
14
Irvine, Mackenzie
Immaculata
30.80m
(101'0.5)
1
15
Garraway, Kassana
Pickering - Ajax
30.16m
(98'11.25)
1
16
Ecker, Victoria
All Saints - Whi
30.07m
(98'7.75)
1
17
Cosco, Amelia
Roland Michener
30.04m
(98'6.5)
1
18
Mcnally, Kenzi
Espanola
29.06m
(95'4)
1
19
Jones, Samantha
St Thomas of Vil
28.94m
(94'11.25)
1
20
Rozon, Michelle
Holy Trinity Cat
28.66m
(94'0.25)
1
21
Allen, Claire
Michael Power-St
27.81m
(91'2.75)
1
22
Brunette, Madison
Barrie Central
25.49m
(83'7.5)
1
23
Karroum, Hailey
Sir John A MacDo
24.41m
(80'1)
1
Womens High Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cardy, Shyla
EL Crossley
1.60m
(5'2.75)
1
2
Marton, Gabby
North Park - Bra
1.60m
(5'2.75)
1
3
Laurie, Shaelyn
Greenwood Colleg
1.55m
(5'1)
1
4
Abou-Akl, Ashley
St Jean de Brebe
1.55m
(5'1)
1
5
Wheeler, Ashley
Stratford Centra
1.55m
(5'1)
1
6
McKay, Emily
Waterloo CI
1.55m
(5'1)
1
10
Calliste, Monique
Blessed Mother T
1.50m
(4'11)
1
11
Dixon, Lilie
La Salle - Kings
1.50m
(4'11)
1
7
Rod, Gemma
Notre Dame Cath
1.50m
(4'11)
1
7
Henderson, Brooke
Sir Frederick Ba
1.50m
(4'11)
1
7
Denboer, Jordane
Unity Christian
1.50m
(4'11)
1
12
Campbell, Olivia
Father John Redm
1.45m
(4'9)
1
12
Restoule, Trena
Northern - Sturg
1.45m
(4'9)
1
14
Veilleux, Julie
St Mary's Colleg
1.45m
(4'9)
1
15
Preston-Thomas, Sarah
All Saints - Kan
1.45m
(4'9)
1
16
Williams, Keara
Cawthra Park
1.45m
(4'9)
1
17
Martin, Rebecca
Bradford
1.45m
(4'9)
1
18
Sleesor, Hannah
Cobourg West
1.40m
(4'7)
1
18
Lacarte, AJ
Englehart
1.40m
(4'7)
1
18
Cades, Mckenna
Sir Winston Chur
1.40m
(4'7)
1
18
McNeil, Tiffany
Holy Trinity - O
1.40m
(4'7)
1
18
Campbell, Georgia
St Roch - Brampt
1.40m
(4'7)
1
23
Hamilton, Bethanie
St Charles Garni
1.30m
(4'3)
1
--
Cruzat-Whervin, Charlene
St Patrick - Tor
NH
(--)
1
Womens High Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Belanger, Brett
Uxbridge
1.58m
(5'2)
1
2
Ferdinand, Alexandria
Malvern
1.58m
(5'2)
1
3
Giffin, Allie
Holy Cross - Str
1.55m
(5'1)
1
3
Oldfield, Emily
Elmvale
1.55m
(5'1)
1
5
Mertens, Virginie
Monarch Park
1.55m
(5'1)
1
6
Kranics, Hailey
Lakeshore Cath -
1.50m
(4'11)
1
7
Hamson, Breshawn
Thousand Islands
1.50m
(4'11)
1
11
Hunt, Makiah
St Michael - Nia
1.45m
(4'9)
1
11
Husbands, Chaetoni
Anderson Collegi
1.45m
(4'9)
1
13
Rampton, Madeline
Innisdale
1.45m
(4'9)
1
14
Rodriques, Abegale
Welland Centenni
1.45m
(4'9)
1
15
Holme, Jessica
Saunders
1.45m
(4'9)
1
8
Neatby, Stephanie
Father John Redm
1.45m
(4'9)
1
8
Kussner, Hannah
Oakridge
1.45m
(4'9)
1
8
Sprague, Emily
Canterbury
1.45m
(4'9)
1
16
Alton, Arabella
Valley Heights
1.40m
(4'7)
1
17
Hamlyn, Olivia
Eden
1.40m
(4'7)
1
18
Brooks, Emily
Brock
1.40m
(4'7)
1
18
Birchall, Isabelle
Lisgar
1.40m
(4'7)
1
20
Betty, Meili
Central Algoma
1.40m
(4'7)
1
21
Kriz, Nicole
Leaside
1.40m
(4'7)
1
22
Sanderson, Jenna
Timiskaming
1.35m
(4'5)
1
23
Lecours, Sophie
Hearst
1.30m
(4'3)
1
24
Filice, Selina
ES Catholique de
1.25m
(4'1)
1
Womens High Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Nuruszewicz, Maya
Father Michael G
1.74m
(5'8.5)
1
2
Adams, Carolyn
AB Lucas
1.68m
(5'6)
1
3
Bickle, Alyssa
Woodstock
1.65m
(5'4.75)
1
4
Mackenzie, Devyn
Abbey Park
1.60m
(5'2.75)
1
4
Bitchoka, Barbara
Merivale
1.60m
(5'2.75)
1
4
Baker, Ali
Mother Teresa -
1.60m
(5'2.75)
1
7
Berndt, Jenny
Merivale
1.60m
(5'2.75)
1
8
Kayla, Greenberg
Bishop Strachan
1.60m
(5'2.75)
1
11
DeCarolis, Celina
Holy Trinity - S
1.55m
(5'1)
1
11
Lesurf, Jennifer
York Mills
1.55m
(5'1)
1
13
Baird, Emma
Arnprior
1.55m
(5'1)
1
9
Dombroski, Skylar
Banting Memorial
1.55m
(5'1)
1
9
Lawson, Miranda
Northern - Toron
1.55m
(5'1)
1
14
Smith, Leah
Monarch Park
1.50m
(4'11)
1
14
Taylor, Madison
Eden
1.50m
(4'11)
1
16
Walton, Kristy
Bradford
1.50m
(4'11)
1
17
Craig, Laura
Arnprior
1.50m
(4'11)
1
18
Stevens, Saralyn
Patrick Fogarty
1.50m
(4'11)
1
19
Boyle, Jordan
Bill Crothers SS
1.50m
(4'11)
1
20
Smiljanic, Nicole
Midland Secondar
1.45m
(4'9)
1
20
Trotter, Kate
White Pines
1.45m
(4'9)
1
22
Parnell, Gina
St Joseph-Scolla
1.45m
(4'9)
1
23
Silva, Cierra Da
Heart Lake
1.45m
(4'9)
1
24
Espinoza, Francesca
St Theresa of Li
1.35m
(4'5)
1
Womens Long Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
James, Jamilah
Birchmount Park
5.56m
(18'2.75)
+0.3
1
2
Campbell, Taliyah
Markville
5.35m
(17'6.5)
+0.0
1
3
Wright, Courtney
Jacob Hespeler
5.33m
(17'5.75)
nwi
1
4
Rainford-Allen, Savanah
Denis Morris
5.33m
(17'5.75)
+0.5
1
5
Thompson, Clare
Ursuline College
5.10m
(16'8.75)
+0.0
1
6
McCurdy, Jenna
Assumption - Bra
4.96m
(16'3.25)
+0.4
1
7
Andrews, Kasey
Thousand Islands
4.87m
(15'11.5)
+0.5
1
8
Koladich, Sophia
York Mills
4.83m
(15'10)
+0.2
1
10
Rice, Meaghan
St Mary's - Hami
4.77m
(15'7.75)
+0.0
1
9
Vernon, Brittany
St Joan of Arc -
4.77m
(15'7.75)
+1.0
1
11
Lanktree, Kennedy
Manitoulin
4.76m
(15'7.25)
+0.8
1
12
Campbell, Olivia
Father John Redm
4.74m
(15'6.5)
+0.0
1
13
Smith, Hannah Kelsey
Sacred Heart - S
4.73m
(15'6)
+0.0
1
14
Rod, Gemma
Notre Dame Cath
4.72m
(15'5.75)
+0.0
1
15
Nero, Emma
Welland Centenni
4.72m
(15'5.75)
+0.0
1
16
Sodade, Leka
Holy Names - Win
4.71m
(15'5.25)
+1.2
1
17
Sweeney, Jasmine
Quinte Christian
4.66m
(15'3.25)
+0.7
1
18
Kitler, Maya
Espanola
4.61m
(15'1.5)
+0.0
1
19
Hyman, Anukis
Pickering - Ajax
4.61m
(15'1.5)
+0.0
1
20
McNulty, Claudia
O'Neill
4.53m
(14'10.25)
+0.2
1
21
Rosalle, Ruth
Dunbarton
4.48m
(14'8.25)
+0.0
1
22
Lalonde, Dayna
St Patrick - Thu
4.44m
(14'6.75)
+0.6
1
23
Stinkowji, Tristen
Englehart
4.32m
(14'2)
+0.5
1
--
Clark, Kassie
Country Day
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Long Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Blackwood, Ebhani
Bill Crothers SS
5.38m
(17'7.75)
nwi
1
2
Springer, Rachel
St Joseph's Morr
5.11m
(16'9)
+0.2
1
3
Stenekes, Brittany
Parkside - Dunda
5.05m
(16'6.75)
+0.1
1
4
Holltrop, Holly
St Mary's - Broc
4.99m
(16'4.25)
+1.0
1
5
Blair, Kara
Rideau - Elgin
4.90m
(16'0.75)
+1.4
1
6
Lam, Lynton
London Central
4.75m
(15'7)
+0.0
1
7
Dickson, Youmi
Sir Frederick Ba
4.74m
(15'6.5)
+0.0
1
8
Hutchinson, Cassi-Ann
St Joseph's Morr
4.72m
(15'5.75)
+0.3
1
10
Krome, Alison
Malvern
4.69m
(15'4.5)
+0.1
1
9
Gamble, Emily
Port Colborne
4.69m
(15'4.5)
+0.3
1
11
Kamah, Maya
Glebe CI
4.60m
(15'1)
+0.0
1
12
Koomans, Amy
Chatham Christia
4.58m
(15'0.25)
+0.6
1
13
Radford, Julie
Hon WC Kennedy
4.55m
(14'11)
+1.5
1
14
McGaughey, Meagan
College Notre Da
4.54m
(14'10.5)
+0.7
1
15
Dalzell, Maleka
Pine Ridge
4.54m
(14'10.5)
+0.0
1
16
Dubois, Marissa
Westdale
4.54m
(14'10.5)
+0.0
1
17
Diemert, Julia
Bear Creek
4.48m
(14'8.25)
+0.5
1
18
Parvan, Andrea
Lisgar
4.40m
(14'5)
+0.3
1
19
Tran, Vicky
St Paul - Missis
4.37m
(14'4)
+0.3
1
20
Reynolds, Maya
Collingwood CI
4.35m
(14'3.25)
+0.0
1
21
Clayton, Madison
Hammarskjold
4.16m
(13'7.75)
+0.0
1
22
Lecours, Sophie
Hearst
4.06m
(13'3.75)
+0.8
1
23
Delisle, Taylor
Englehart
3.90m
(12'9.5)
+0.0
1
Womens Long Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
DeCarolis, Celina
Holy Trinity - S
5.55m w
(18'2.5)
+2.3
1
2
Quinn, Danielle
St Christopher
5.43m
(17'9.75)
+1.7
1
3
Sawicki, Danica
London South
5.40m
(17'8.5)
+1.2
1
4
Bates, Jordan
Richview CI
5.34m
(17'6)
+1.9
1
5
Heron, Daijha
Sinclair
5.25m
(17'2.5)
+1.0
1
6
Pollack, Martina
Donald A. Wilson
5.18m
(16'11.75)
nwi
1
7
Tebrake, Julianna
Longfields
5.11m
(16'9)
+1.5
1
8
Baker, Megan
Mother Teresa -
5.04m
(16'6.25)
nwi
1
9
Weeks, Allie
Parry Sound
5.03m
(16'6)
+0.4
1
10
Thasarathan, Sharmila
Lester B Pearson
4.94m
(16'2.25)
+0.9
1
11
Pitters, Holly
Our Lady of Moun
4.93m w
(16'2)
+2.1
1
12
Brown, Faith
St Edmund Campio
4.91m
(16'1.25)
+0.3
1
13
Graves, Brittany
St Joan of Arc -
4.89m
(16'0.5)
+1.1
1
14
Hines, Lauren
Dunnville
4.86m
(15'11.25)
+1.2
1
15
Dwyer, Courtney
Glebe CI
4.86m
(15'11.25)
+1.2
1
16
Hanlan-Hudson, Cheyenne
Milton
4.84m
(15'10.5)
+0.2
1
17
Lemieux, Jessica
Malvern
4.74m
(15'6.5)
+1.4
1
18
Costa-Dookhan, Kenya
Holy Cross Cath
4.74m
(15'6.5)
+0.0
1
19
Willars, Vicky
St Joseph-Scolla
4.71m
(15'5.25)
+1.1
1
20
Amoi, Laura
Lycee Claudel -
4.70m
(15'5)
+1.7
1
21
Follis, Katherine
Notre Dame - Tor
4.51m w
(14'9.5)
+3.0
1
22
Bergagnini, Kayla
St Ignatius - Th
4.35m
(14'3.25)
+0.8
1
23
Schizkoske, Abby
O'Gorman
3.99m
(13'1)
nwi
1
--
Longo, Jana
St Mary's Colleg
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Wright, Courtney
Jacob Hespeler
11.24m
(36'10.5)
+1.0
1
2
Maslak, Anastasia
Ursuline College
11.14m
(36'6.5)
+2.0
1
3
Kovac, Sara
Eden
11.13m
(36'6)
+1.9
1
4
Larsson, Anna
Sir John A MacDo
10.84m
(35'6.75)
+1.5
1
5
Rock, Lauren
Georgetown
10.62m
(34'10)
+0.6
1
6
Rice, Meaghan
St Mary's - Hami
10.58m
(34'8.5)
+0.9
1
7
Smith, Hannah Kelsey
Sacred Heart - S
10.57m
(34'8)
+1.3
1
8
Hunt, Serena
Kingsville
10.50m w
(34'5.25)
+2.7
1
9
Andrews, Kasey
Thousand Islands
10.40m
(34'1.25)
+0.4
1
10
Butler, Kylie
EL Crossley
10.29m
(33'9)
+1.1
1
11
Girdwood, Brooke
Collingwood CI
10.18m w
(33'4.75)
+3.3
1
12
Mughal, Jasmine
Bill Crothers SS
10.18m w
(33'4.75)
+2.2
1
13
Larkin, Jillian
Almonte
10.17m
(33'4.25)
-0.2
1
14
Rosalle, Ruth
Dunbarton
10.14m
(33'3)
+0.2
1
15
Achilles, Michelle
Martingrove
10.07m
(33'0.25)
+0.9
1
16
Barrett, Chawntay
Pickering - Ajax
10.07m
(33'0.25)
+0.2
1
17
Petolescu, Catherine
Northern - Toron
9.78m w
(32'1)
+2.1
1
18
Sorra, Kersti
Malvern
9.58m
(31'5)
+1.7
1
19
Sweeney, Jasmine
Quinte Christian
9.49m
(31'1.5)
+1.9
1
20
Richter, Tia
Lasalle - Sudbur
9.43m w
(30'11.25)
+3.6
1
21
Graham, Laura
Lasalle - Sudbur
9.11m
(29'10.5)
+1.4
1
22
Breukelman, Meagan
Sir Winston Chur
9.09m
(29'9.75)
+0.7
1
23
Schenk, Kaitlyn
Timiskaming
8.77m
(28'9.25)
+1.6
1
--
Hill, Kate
Eastern Commerce
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Blackwood, Ebhani
Bill Crothers SS
11.52m
(37'9.5)
-1.2
1
2
Herron, Katherine
Bayside
11.25m
(36'10.75)
-1.1
1
3
Livingston, Brianna
Sir Wilfrid Laur
10.98m
(36'0.25)
-1.7
1
4
Radford, Julie
Hon WC Kennedy
10.75m
(35'3)
-0.7
1
5
Gibb, Keely
General Amherst
10.54m
(34'6.75)
-1.1
1
6
Boateng, Lois
St Joseph's - M
10.42m
(34'2)
-0.7
1
7
McLean, Taylor
John F Ross
10.27m
(33'8.25)
-1.1
1
8
Hutchinson, Cassi-Ann
St Joseph's Morr
10.24m
(33'7)
-1.9
1
9
Harper, Katherine
Thousand Islands
10.22m
(33'6.25)
-1.3
1
10
Spadzinski, Jacquelyn
AN Myer
10.15m
(33'3.5)
+0.0
1
11
Gamble, Emily
Port Colborne
10.09m
(33'1)
-0.4
1
12
Diemert, Julia
Bear Creek
10.08m
(33'0.75)
-2.0
1
13
Zhao, Nicole
Earl Haig
10.06m
(33'0)
-0.4
1
14
McAlpin, Arden
Glebe CI
10.01m
(32'10)
-1.8
1
15
Langegger, Melissa
Abbey Park
9.97m
(32'8.5)
-0.1
1
16
Scott, Jordyn
Huron Heights -
9.92m
(32'6.5)
-1.6
1
17
Conlin, Nicole
Lo-Ellen Park
9.75m
(31'11.75)
-0.3
1
18
Parvan, Andrea
Lisgar
9.69m
(31'9.5)
+0.0
1
19
Pineda, Hannah
Barrie North
9.49m
(31'1.5)
-1.2
1
20
Mohan, Jushvina
Michael Power-St
9.42m
(30'10.75)
-1.1
1
21
Koomans, Amy
Chatham Christia
9.35m
(30'8)
+0.0
1
22
Clayton, Madison
Hammarskjold
9.21m
(30'2.5)
+0.0
1
23
Wilkinson, Logan
Lockerby Composi
9.04m
(29'7.75)
-1.4
1
24
Forsayeth, Brooke
Cochrane
8.59m
(28'2)
-1.2
1
Womens Triple Jump Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Quinn, Danielle
St Christopher
12.13m
(39'9.5)
+0.0
1
2
MERCURIO, ANGELA
St Mary's - Kitc
12.08m
(39'7.5)
+0.0
1
3
Weeks, Allie
Parry Sound
11.76m
(38'6.75)
-1.6
1
4
Bates, Jordan
Richview CI
11.70m
(38'4.5)
+0.0
1
5
Graves, Brittany
St Joan of Arc -
11.60m
(38'0.5)
+0.0
1
6
Phillips, Clara
Brookfield
11.49m
(37'8.25)
+0.0
1
7
Gibbs, Brittney
Sir Oliver Mowat
11.22m
(36'9.5)
+0.0
1
8
Heron, Daijha
Sinclair
11.17m
(36'7.75)
+0.0
1
9
BRUGGER, COURTNEY
Jacob Hespeler
10.95m
(35'11)
+0.1
1
10
Reid, Amanda
Lakeshore Cath -
10.76m
(35'3.5)
+0.0
1
11
Oliver, Vanessa
Fenelon Falls
10.73m
(35'2.25)
+0.5
1
12
hemstock, lindsay
John McCrae
10.69m
(35'0.75)
+0.0
1
13
Slowley, Monique
Markville
10.67m
(35'0)
-0.2
1
14
Villani, Sara
Brampton Christi
10.65m
(34'11.25)
+0.3
1
15
Grala, Emilla
Our Lady of Moun
10.55m
(34'7.25)
+0.9
1
16
Mazal, Zvia
Macdonald-Cartie
10.38m
(34'0.5)
+0.0
1
17
Tsui, Judy
St Thomas of Vil
10.37m
(34'0.25)
+0.0
1
18
Amoi, Laura
Lycee Claudel -
10.20m
(33'5.5)
+0.0
1
19
McWhinney, Kamoi
St Marquerite d�
10.15m
(33'3.5)
+0.0
1
20
Santos, Leah de los
Cameron Heights
10.05m
(32'11.5)
+0.0
1
21
Lemieux, Jessica
Malvern
10.04m
(32'11.25)
+0.0
1
22
Vallier, Jillian
Lasalle - Sudbur
9.72m
(31'10.5)
+1.0
1
23
Bergagnini, Kayla
St Ignatius - Th
9.66m
(31'8.25)
+0.0
1
Womens Pole Vault Junior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Larsson, Anna
Sir John A MacDo
3.20m
(10'5.75)
1
2
Glen, Regan
EL Crossley
2.80m
(9'2)
1
3
Lecky, Ally
Char-Lan Dhs
2.80m
(9'2)
1
4
Mikelberg, Emma
Lawrence Park
2.65m
(8'8.25)
1
4
Petolescu, Catherine
Northern - Toron
2.65m
(8'8.25)
1
6
Drane, Jennifer
Lockerby Composi
2.50m
(8'2.25)
1
7
Minshull, Sinclair
Uxbridge
2.50m
(8'2.25)
1
12
Ferguson, Shannon
Sandwich
2.30m
(7'6.5)
1
13
Neuber, Hannah
Eastview
2.30m
(7'6.5)
1
13
Bibbings, Abbey
Oakridge
2.30m
(7'6.5)
1
15
Watters, Erin
Lo-Ellen Park
2.30m
(7'6.5)
1
8
Perchaluk, Zoey
Ridgeway-Crystal
2.30m
(7'6.5)
1
8
Haydenluck, Kali
Lawrence Park
2.30m
(7'6.5)
1
8
Deery, Meara
Thousand Islands
2.30m
(7'6.5)
1
8
Lorentz, Jennifer
Sir John A MacDo
2.30m
(7'6.5)
1
16
Knight, Sydney
Chippewa Seconda
2.00m
(6'6.5)
1
16
Pitre, Kaelyn
Lo-Ellen Park
2.00m
(6'6.5)
1
16
Anderson, Marnie
Lawrence Park
2.00m
(6'6.5)
1
19
Murdoch, Kelsey
Almaguin Highlan
2.00m
(6'6.5)
1
20
Robitaille, Celine
Penetanguishene
2.00m
(6'6.5)
1
20
Boyd, Sarah
St Marcellinus
2.00m
(6'6.5)
1
--
Barber, Rykelle
Fort Erie
NH
(--)
1
--
Carlisle, Kaylee
Glengarry
NH
(--)
1
Womens Pole Vault Midget
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hunt, Makiah
St Michael - Nia
2.85m
(9'4)
1
2
Hesman, Leah
Sandwich
2.60m
(8'6.25)
1
3
Tsang, Jessie
Sandwich
2.40m
(7'10.25)
1
3
B'Dacy, Eden
Lawrence Park
2.40m
(7'10.25)
1
3
Osterlund, Cassie
EL Crossley
2.40m
(7'10.25)
1
3
Harttrup, Lindsay
Cameron Heights
2.40m
(7'10.25)
1
3
Tessa, Hamilton
Delhi
2.40m
(7'10.25)
1
8
Skulj, LeeAnn
Welland Centenni
2.40m
(7'10.25)
1
9
McIntyre, Jennah
Almaguin Highlan
2.40m
(7'10.25)
1
10
Hofwegan, Hannah Van
Carleton Place
2.20m
(7'2.5)
1
10
Basic, Mila
Lawrence Park
2.20m
(7'2.5)
1
10
MacDonald, Taylor
Lawrence Park
2.20m
(7'2.5)
1
13
Boland, Lindsay
Lo-Ellen Park
2.20m
(7'2.5)
1
14
Honse, Emilie
College Notre Da
2.20m
(7'2.5)
1
15
Lapp, Jenny
Kingston
2.20m
(7'2.5)
1
15
Malpass, Avery
Bill Crothers SS
2.20m
(7'2.5)
1
17
Palmer, Shelby
Ridgeway-Crystal
2.00m
(6'6.5)
1
18
Brant, megan
Moira
2.00m
(6'6.5)
1
19
Moxam, Cailey
Lockerby Composi
2.00m
(6'6.5)
1
19
Wang, Jenny
Sir John A MacDo
2.00m
(6'6.5)
1
21
Piquette, Zoe
Lockerby Composi
1.70m
(5'6.75)
1
--
Mulhearn, MacKenna
Char-Lan Dhs
NH
(--)
1
Womens Pole Vault Senior
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Li, Emma
Bill Crothers SS
3.70m
(12'1.5)
1
2
Kelsall, Jenna
Eastview
3.40m
(11'1.75)
1
3
Loebach, Emily
Sandwich
3.10m
(10'2)
1
3
Boyle, Jordan
Bill Crothers SS
3.10m
(10'2)
1
5
Stoyanovich, Ashley
St Thomas Aquina
3.10m
(10'2)
1
6
Prettli, Kaitlyn
Sandwich
2.95m
(9'8)
1
7
Simpson, Jessica
Regina Mundi
2.95m
(9'8)
1
10
Tebrake, Julianna
Longfields
2.80m
(9'2)
1
11
Fergusen, Lauren
Ridgeway-Crystal
2.80m
(9'2)
1
8
Thai, Bonita
Lawrence Park
2.80m
(9'2)
1
8
Syptak, Nicole
Silverthorn
2.80m
(9'2)
1
12
Abercrombie, Lindsay
Carleton Place
2.60m
(8'6.25)
1
12
Kelly, Sarah
Midland Secondar
2.60m
(8'6.25)
1
12
Darnay, Kelsey
St Michael - Nia
2.60m
(8'6.25)
1
15
Douglas-Najem, Naomi
Moira
2.60m
(8'6.25)
1
16
Taylor, Madison
Eden
2.60m
(8'6.25)
1
17
Stollery, Hannah
Bill Crothers SS
2.40m
(7'10.25)
1
18
Sirrs, Kori
Colonel By
2.40m
(7'10.25)
1
19
Koskiniemi, Kendra
College Notre Da
2.40m
(7'10.25)
1
19
Gauthier, Mikella
College Notre Da
2.40m
(7'10.25)
1
21
Carriero, Alex
AN Myer
2.10m
(6'10.5)
1
22
Lavergne-Giroux, Pasca
College Notre Da
2.10m
(6'10.5)
1
--
Sotirakos, Sara
Sir John A MacDo
NH
(--)
1
--
Yamasaki, Emily
Sir John A MacDo
NH
(--)
1
Womens 200m Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Rochon, Jeannie
l'Horizon Cathol
1:17.82
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#ofsaa
More news
2013 Heat Sheets - OFSAA Track and Field Championships
540 shares:
Ontario OFSAA Outdoor Provincial Championships
,
A B Lucas Secondary School Track & Field and Cross Country - London, Ontario
,
A N Myer Secondary School Track & Field and Cross Country - Niagara Falls, Ontario
,
Abbey Park High School Track & Field and Cross Country - Oakville, Ontario
view all
0
likes:
1
comment(s)
papaj
ofsaa bound
1
·
Like
·
Reply
·
Jun 4th 2013, 12:24am
History for Resurrection Catholic Sec Sch Track & Field and Cross Country - Kitchener, Ontario
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
2
1
2014
21
5
2013
6
4
2012
29
7
2011
45
11
2010
8
7
2009
2
2008
1
2007
1
2006
1
2004
1
2003
1
2002
1
Show 10 more
Hashtags
#ofsaa
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!